sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Podobno na "głowę" dochody mają nie przekraczać 351zł a później ( w drugiej turze składania wniosków ) 456zł. Nie wiem jak to jest obliczane...:( Dla przykładu - mi przekracza akurat 15zł na głowę ( tylko mąż pracuje, ja nie...ale wliczają w to dodatek mieszkaniowy i zasiłek rodzinny na dzieci..) a znajoma która nie pracuje imąż ( niby ) też nie - to dostaną dofinansowanie..a mają ponad 15ha, prowadzą gospodarstwo rolne, dostają dotacje (nie małe) i jest ok.. Dla mnie to dziwne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Na pomoc mogą liczyć rodziny wielodzietne i w trudnej sytuacji materialnej oraz takie, w których występuje bezrobocie, alkoholizm lub narkomania oraz niepełnosprawność.
Wysokość stypendium zależy od zarobków rodziców. Dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 351 zł.

O pomoc finansową mogą starać się uczniowie klas podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli jeszcze 24. roku życia i mieszkają na terenie miasta.
Od 1 października dochód na jednego członka w rodzinie zostanie zwiększony do 456 zł. – Rodzice, których dochód na jednego członka w rodzinie przekracza 351 zł, ale nie jest wyższy niż 456 zł, otrzymają stypendium socjalne, jednak nie zostaną im wypłacone pieniądze za wrzesień.
Rolnikom dochód z gospodarstwa ustala się na podstawie tzw. hektara przeliczeniowego. Dochód miesięczny to 1/12 dochodu rocznego. Dochód z 1 ha przeliczeniowego socjalnego – 207 zł/ha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Tak, suche regułki to ja znam, umiem wyczytać z internetu... Po zrobieniu opłat które wahają się 400-500zł ( zależy do miesiąca ) zostaje nam na życie niewiele..może tą sumę powinno się brać do obliczeń..wtedy na głowę nawet 300zł by nie było...dla mnie to niesprawiedliwe..ludzie w miastach mieszkający w blokach mają ciężkie życie...Myślę że nie tylko ja...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Niestety przepisy są takie a nie inne. Mogę Ci powiedzieć jak jest ze stypendium socjalnym dla studentów. Pragi są ustalane w zależności od miasta bądź uczelni (nie jestem pewien). Wystarczy że przekroczy się próg o 1zł i ze stypendium socjalnego nici. Jednak jeśli przekroczenie jest niewielkie (tak jak piszesz o 15zł) można ubiegać się o jednorazową pomoc finansową. Przy wyliczaniu dochodu na jedną osobę brane są pod uwagę zarobki na etacie, zleceniu itp. (wszystko to co masz na zaświadczeniu o dochodach z Urzędu Skarbowego) oraz tak jak napisał/a Akkka posiadane grunty rolne. Każdy hektar posiadanych gruntów rolnych przelicza odpowiednio i dolicza do dochodu. Jednak nie jest to miarodajne stąd dzieci rolników są zawsze w lepszej pozycji jeśli chodzi o stypendia socjalne. Co do wysokości samego stypendium socjalnego to też nie wiem czy wiesz ale jeśli masz dochód na osobę mniejszy o kilka zł od progu to dostaniesz tylko kilka zł stypendium socjalnego. Ja na studiach mając dochód o ok 10zł niższy, od progu na który trzeba było się załapać żeby dostać stypendium, dostawałem ok. 350zł stypendium. Rok później przekroczyłem próg o 20zł i nie dostałem już nic :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Na gospodarstwie rolnym dochod jest liczony z hektarow przeliczeniowych a nie fizycznych:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Jedni rolnicy są w naprawdę dobrej sytuacji finansowej, a jeśli chodzi o stypendia dla dzieci to dostają takie same kwoty jak ci, którzy naprawdę tego potrzebują...

A mam właśnie pytanie o stypendium socjalne dla studentów... Gdzie i kiedy składa się taki wniosek w PWSiP?

Padał deszcz, a ja
stałam i płakałam...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

od pazdziernika zmienia sie kryterium dochodowe,wniosek możesz złożyć teraz,a stypendium otrzymasz od miesiąca pazdziernika,zreszta jak składasz wniosek to obliczają dochód według obu kryteriów i normalnie przyjmują

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Wiolusia a gdzie Ty widzialas rolnika w dobrej sytuacji finansowej?? Bo ma nowe maszyny lub samochod albo odszykowany dom, polbruk na podworku to wszystko kredyt...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

U mojej ciotki gm. Śniadowo na wsi są tacy "chadziaje" bogaci, dwoje dzieci, kredytu nie mają bo owo bogactwo to z dziada pradziada się dorabiali - a mimo to jakimś cudem zasiłek rodzinny na dzieci im się należy i pobierają co miesiąć.... a w mieście złotówka przekroczy i już nie dadzą....jaki to przelicznik jest..??? Za mleko biorą kilkadzeisiąt tyś miesięcznie bo obora wystawiona a tam kilkadziesiąt krów i jeszcze łapska po zasiłek wyciągaja...żygać się chce....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

hahah gm. Sniadowo to niezle musza sciemniac ze nie maja kredytow:) Na Snadowie to czy potrzebne czy nie to i tak kupuja i to wszystko lepsze wieksze niz ma sasiad:) gm. Śniadowo jest najbardziej zadluzona gmina w wojewodztwie... i tam kazdy ma kredyty dlaczego jest tyle samobojstw? bo juz nie daja rady... Moje jest takie zdanie mozesz dorobic sie na wsi kija i torby i uszczerbku na zdrowiu...Obora wystawiona a kredyt trzeba splacac wiec kazdy grosz sie przyda:)
green powiedz mi tylko kto ma tyle gotowki zeby postawic taka obore?? koszty z wykonczeniem siegaja miliona złotych a slyszalem nawet ze 3mln zlotych:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

kredytu nie mają, na oborę mogli dofinansowanie jakieś dostać...:) w każdym bądź razie te około 180zł zasiłek rodzinny biorą..:P A dla tych co naprawdę potrzeba - nie ma... I pewnie jeszcze złożą papiery o socjalne do szkoły - a nóż widelec się należy..trzeba brać jak dają :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Moim zdaniem smieszne pieniadze zebym mial o nie tak bardzo zabiegac:)a dal tych co naprawde potrzbuja to sa bardzo duze pieniadze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Słuszna racja zauroczony, do tego właśnie zmierzałam...:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Wg mnie to poniżające jest skąłdanie tylu zaświadczeń i oświadczeń, poświadczeń na zaświadczenia itp - jakby to były tysiące zł a nie - niewielkie kwoty ... No cóz - ale takie własnie mamy przepisy - i nieważne jest stan faktyczny - kto ile ma - a papier - na papierze tyle - to się należy - przekroczony dochód o 50gr (dosłownie) - nie nalezy się!! Coż - bez komentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Masz rację Akkka :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Niech to...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Zauroczony, niestety osobiście znam takich, którzy i bez kredytów bardzo dobrze sobie radzą...

Padał deszcz, a ja
stałam i płakałam...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

jeśli ktoś składał wniosek o dofinansowanie do zakupu podręczników to czy może również starać się o stypendium socjalne? dajcie jakiś link do ustawy dot. stupendiów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stypendium socjalne dla uczniów - jak to jest?

Poszukuje osób oszukanych/okradzionych przez łomżyńskiego radcę prawnego z Łomży Zbigniewa P. Toczą się przeciwko niemu postępowania dyscyplinarne, dalej oszukuje ludzi, ukrywa się

http://www.radio.bialystok.pl/news/index/k/201/n/54459


Poszkodowanych proszę o kontakt na adres : oszukani.przez.radce@o2.pl

Z góry przepraszam że wtrącam się w każdy temat ale mój post z apelem do poszkodowanych zostaje nagminnie usuwany przez admina

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org