czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
kto chce do usa?

masa ludziz lomzy i okolic jest w usa albo kogos tam ma
obecnie gospodarka usa stoi gorzej niz w krajach UE
na czym polega mit usa
co ludzi tam ciagnie co trzyma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

bo tam mają robotę a w Polsce się tylko obijają



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

W USA jest coraz gorzej, bo coraz więcej Polaków tam wyjeżdża :) Coś w tym jest.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Bella a kto Ci takich głópot naopowiadał że gospodarka USA stoi gorzej niż europejska? Europa jeszcze długo będzie goniła USA. Pojedź tam to się przekonasz i dopiero zabierzesz głos w dyskusji.
Byłem.... Widziałem....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Ja też byłem w Ameryce. Ale tej pod Olsztynem i wiecie co... Ale nedza!!!

Grzegorz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Trzyma ich tylko zielony i roboty jest w koło.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

hmm jednak europa ma to coś w sobie:D wystarczy przejrzeć tylko oferty biur pracy w unii:D hihi no nie ma co ukrywać ,żę fizycznych pracowników bez wykształcenia to mają oni u siebie aż nadmiar!ale ci po dobrej szkole i z głową na karku na pewno sobie poradzą wszędzie:D

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Wg mnie USA bo nie Ameryka to jest śmietnik całego świata. Co z tego że tam wiele rzeczy jest naj...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Mają cudne Parki Narodowe..
Ale na stałe? Przenigdy!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

"Byłem.... Widziałem...."
Ja też i nie mam zamiaru tam wrócić. Tam liczy sie tylko $ - nie ma życia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Cudne Parki Narodowe to są w Kanadzie, a i park w Łomży jest niczego sobie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

To park w Łomży też jest "Narodowy" ? LOL ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

A fuuu kazimierz
Ameryka.... Jaka tam nedza :))))))
Jakis glupi, takis biedny, ktos mowil kiedys komus..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Rządzim aż oślepniem! Widzisz? - Nie widzę. - A widzisz!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

thompson a kto powiedział że park w Łomży jest Narodowy ??. Napisałem wyraźnie ćwoku "...Parki Narodowe w Kanadzie! i park w Łomży...". Park i park, baranie. Quźwa czy ludzie już nie potrafią czytać ze zrozumieniem textu ??!.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Autor: waldek27 (---.elomza.pl)
Data: 16-02-06 19:05

Rządzim aż oślepniem! Widzisz? - Nie widzę. - A widzisz!


Bo nie rzadzisz :))))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

marcelus-ja tu mieszkam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Malachit baranie a ty czytać umiesz? wiesz co oznacza taki powszechnie używany w sieci skrócik jak LOL? I ćwoka to sobie wśród znajomych znajdź...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

to taki żart miał być :) no...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

thompson teraz nieudolnie próbujesz tuszować swoje niedouctwo. Park i park jest w słowniku polszczyzny, a żadnych "lol'i" tam nie ma. "LOL" jest używany nieformalnie. LOL w skrócie z ang. oznacza głośny śmiech, czyili np. nabijanie się z czyjejś niewiedzy. A tą niewiedzą niestety dysponujesz ty. ĆWOKU !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Malachit baranie wiesz co to jest interpretacja? Chyba ĆWOKU nie wiesz- polecam słownik. Naucz się czytać ze zrozumieniem zanim zaczniesz kogokolwiek wyzywać zakuta pało. A nieuctwa za krzty w tym nie widzę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

... właśnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Nie wszyscy wypowiadają się negatywnie na temat USA... Nie wszystkim też poprzewracało się w głowach z powodu emigracji :). Znam Kogoś, kto o Stanach potrafi powiedzieć wiele dobrego, ba! nawet zamieszkiwanie tam bardzo sobie chwali..:).

Tam miejsce twoje, gdzie twoi najbliżsi - taka jest prawda!
Z pewnością podejmując decyzję o pozostaniu za granicą na stałe, przez resztę życia tęskni się nieprzerwanie za Krajem ojczystym, ale czyż nie tęskni się za swoimi korzeniami i wszystkim, co niesie miłe wspomnienia..?

Serdeczne pozdrowienia dla Kogosia :) i Jego Rodziny :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Powiem tak. USA jako kraj jest niewątpliwie piękny... Niagara, Wielki Kanion, Parki Narodowe.
Natomiast jako kraj przemysłu to podtrzymuję swoje twierdzenie iż jest to śmietnik świata. "Kongresowe" wręcz stwierdzenie że nie będą dbać o ekologię!!. To jest największy truciciel naszego globu.
USA jako społeczeństwo jest niemalże takim samym krajem jak inne, cechuje je tylko pewna megalomania.
Polacy w USA. Temat rzeka.
Znam takich co są w USA 2-3 lata a są bardziej amerykańscy od Amerykanów :). Znam też takich którzy są tam kilka lat i mają swoje rodziny w dupie. Znam też takich co są tam na stałe i zapomnieli kim są obojętne co twierdzą. Ale wszyscy oni wracający do Polski po pobycie dłuższym czy krótszym nie są tak do końca normalni. Wszyscy z którymi miałem okazję się zetknąć cierpią na jakąś paranoję. USA a raczej pogoń za pieniądzem zmienia ludzi, niszczy rodziny.
Znam całe rodziny które wyemigrowały do USA i pytam się po co ??. Źle wam tutaj było?. Ktoś powie że tam jest lepsze życie, a ja odpowiem że tutaj też ludzie żyją, niejednokrotnie w luksusie, a ponaddto u siebie!.
A tak w ogóle to współczuję naszym rodakom którym przyszło tam żyć i pracować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

To samo mysle, ale nie pisalem, bo do niektorych to i tak nie dotrze.. Musza jechac, zobaczyc, sprobowac..
W tym roku poznalem ludzi, ktorym bardzo dobrze w Polsce sie powodzilo, jednak aby wyjechac ( a wyjezdzali cala rodzina ) musieli miec na przyslowiowy "start" i sprzedali wszystko to co w PL mieli.. Mieszkaja na greenpoincie.. Nie wyobrazalem sobie nigdy warunkow, w jakich przyszlo zyc wyksztalcownym i pracowitym ludziom... Wielkie koszty utrzymania, spore zarobki, ale jeszcze wieksze wydatki sprawiaja ze mieszkaja jeszcze gorzej... Ludza sie nadzieja ze bedzie lepiej.. jeszcze kilka lat i bedzie lepiej.. Sami sobie to wybrali, czego inny by za kare dostal..
Nie bede mowil o stanach w samych negatywach, bo przezylem tak duzo dobrych chwil, ktore wspominam z melancholia. Wracalem co roku, bo studia, rodzina no i przyjaciele, ktorych mam i w PL i w usa.. w sumie nie wiem gdzie wiecej, ale nie jestem u siebie, gdy jestem tam... Nie mam tam zadnej rodziny i dlatego nie zostane tam, bo mam przyjaciol, bo zawsze rodzina blizsza, z reszta duza czesc moich znajomcy predzej, czy pozniej planuja wrocic.. Bardzo tesknia do PL, mimo ze jest "ciezej" ale tak naprawde zyje sie latwo... przynajmniej mi a narzekaja ludzie leniwi, lub bez pomyslu na zycie..
pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

i do razu pewien artykulik ciekawy :

http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3170384.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Ja chcę do Ameryki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

mi tam się podobało... ale nie w NYC, tylko w CT...

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Wojti, chcesz do Ameryki czy do USA bo różnica jest ogromna. Wszystkie trzy Ameryki są piękne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

chyba mam braki w wiedzy bo slyszalam tylko o dwoch amerykach, o ile masz na mysli kontynenty, malachit oswiec mnie i napisz , gdzie ta trzecia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Po co do USA jak tam bród i smród



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Bella

1. Ameryka Północna: USA, Kanada
2. Ameryka Środkowa: Panama, Nikaragua, Kostaryka...
3. Ameryka Południowa: Argentyna, Brazylia...

Coś robiła na lekcjach geografii ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Ptysiu sam jesteś bród i smród , dziecko zamilcz bo cie Bozia skara !!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Njlepszy keczup na świecie

3773455

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Jest jeszcze Ameryka Łacińska :D
...i Ameryka pod Olsztynem

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

drogi malachicie
wziawszy pod uwage podzial terytorialny krajow ze wzgledu na polozenie geograficzne mamy tez europe zachodnia/np. francja, hiszpania/, mamy tez srodkowa/np polska/ i jest tez europa wschodnia/np. rosja/
czy to oznacza, ze jest trzy europy, mh...chyba tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

droga bello
nie brałem pod uwagę podziału terytorialnego krajów :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Zara zara... Gdzie jest trzy europy??? :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

drogi malachicie
a jaki podzial brales pod uwage

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

droga bello

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kontynent - teraz to już sam nie wiem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

...ale też http://pl.wikipedia.org/wiki/Ameryka_Środkowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ameryka_Środkowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

drogi malachicie
sprawdzilam tez w ecyklopedii PWN i niby wszystko jasne sa 2 kontynenty, ale sie dowiedzialam, ze to, co myslalam, ze jest ameryka srodkowa, to jest centralna/wydaje mi sie, ze to ze wzgledu na polozenie geograficzne/, a amer. srodkowa obejmuje wiekszy obszar,ale nie pokrywa sie w calosci z centralna
wydaje mi sie, ze amer.sr. zostala wyodrebniona ze wzgledow historycznych/kolonizacja/
ale to nie wiem na pewno, bo nigdzie nie znalazlam tego
to ile jest w koncu ameryk, czy 2, czy 4

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

droga bello
jak na to patrzę, to widzę iż chyba nie dojdziemy jak to jest z tymi kontynentami :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

A Americo Vespucci'ego braliście pod uwagę...:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

Tak i Amerykę w Polsce też :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kto chce do usa?

A te wszystkie Ameryki, które większość z nas (o ile nie każdy) odkrywa przy różnych okazjach i w rozmaitych okolicznościach??



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org