poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
małe pieski

Mam do oddania małe pieski-kundelki, będą niewielkie, chętnych zapraszam ... :) Zdjęcia mogę przesłać na e-maila.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Mogę Ci dać 4 male kotki za jednego kundelka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

hehehe nie dzięki, sam mam dwa koty plus jeden dochodzący...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

ja poproszę zdjecia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

keyri0288@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

małe pieski robia małe kupki:)

Większe pieski robia wieksze kupki:)

I tak dalej i tak dalej :):):):)


A SPRZATAĆ PO NICH TRZEBA :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski



Zostały jeszcze 3 szt. (samce ) bo 2 są już zarezerwowane.
Oczywiście zarezerwować można teraz ale dopiero za 3 tygodnie oddam aż zaczną jeść samodzielnie....

P.S.

Oddaje szczeniaki za darmo .....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Wysterylizuj sunię.Nie będziesz musiał więcej domków dla maluchów szukać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Sama sobie to zrób!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

mały :)

Mądrego to i poczytać warto :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

właśnie-:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Sterylizacja psów i kotów jest potrzebna.Pojedź do schroniska i zobacz ile jest porzuconych, niechcianych psów.Gdyby wszystkie niehodowlane wysterylizować w ciągu kilkunastu lat zniknąłby problem bezdomności zwierząt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

To tak jak w domu dziecka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Sterylizacja ludzi jest nielegalna.Choć nie wątpię,że wielu by się to przydało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

I jednoczesnie pojawił by się problem zwyczajnych podwórkowych Burków , niezbędnych w zagrodach gospodarskich.

Kolejnym problemem były domy ludzi którzy wolą kundelki od rasowych psów.

I kolejnym problemem było by bezrobocie pracowników schronisk i wolontariuszy którzy spełniaja w nich swoje pasje .


Więc ta sterylizacja to też nie jest za bardzo zdrowa dla wszystkich :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Burki na wiejskich podwórkach nie są do niczego potrzebne.Jak może upilnować pies uwiązany na łańcuchu i głodny.Dodatkowo może być zagrożeniem np. dla dzieci.Z powodu swej sytuacji taki pies często jest sfrustowany i może okazywać agresję.

Ludzie musieli by przywyknąć do rasowców.Łatwej byłoby wybrać sobie psa.Każda rasa jest inna ,a w przypadku rasowych łatwiej przewidzieć jaki pies może mieć charakter.

Pracownicy schronisk poszukali by innej pracy.Zresztą nie ma ich w Polsce zbyt wielu.Wolontariusze w końcu by odetchnęli.Robią to nie z powodu pasji,a z chęci pomocy.Mogą się spełniać w innych dziedzinach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

mała korekta do twojego wywodu:):)

Burek na łańcuchu ma za zadanie alarmowania o zagrożeniach a nie pilnowania :):):)
A wolontariusze?

Gdyby chcieli spełniac się w innych dziedzinach to napewno nie robili by tego w schroniskach :)

A co do pracowników to też troche nie za bardzo mi pasuje twoja wypowiedź bo skoro pracuja , to niech pracują dalej , po co maja szukac niowej pracy skoro już maja ?

A rasowce ?
Mi akurat i wielu wielu innym podobnym do mnie nie odpowiadają i nigdy bym rasowca sobie nie sprawił :)

I co ty na to powiesz ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Oj Maruda ,na psy schodzisz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

mały :)
Bo ja wbrew pozorom odmieniec jestem i tyle :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

-;))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Skoro odmieniec to sprezentuj sobie fretke;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

To już lepiej alarm założyć.Może uwiążesz się na łańcuchu i zobaczysz co taki pies czuje ? Jeść dostaniesz jak ktoś sobie przypomni i co nie zawsze jedzeniem można nazwać.

Jestem wolontariuszką.Mam mnóstwo innych zainteresowań i brak mi na czasu.Jeśli wiem,że mogę jakiemuś psu pomóc odkładam inne na bok.

Sama ma dwa kundelki.Jednego z musu.Nie przeszkadzało by mi mieć jednego,a rasowego.Przynajmniej nie byłoby niewiadomą co z takiego wyrośnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

elina :)

To mozy ty się wykastruj i wtedy też poczujesz co taka sunia czuje ?

Zainteresowania mozna podzielić jak się tego chce :)

Ale widocznie wolontariat jest dla cikebie wazniejszy niz te inne zainteresowania :)

I na tym zakończę z tobą debate :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

:) hm....sunia to nie człowiek i jej szczeniaki nie są do szczęścia potrzebne.Ona chce się cieszyć każdą chwilą spędzoną z człowiekiem.
Rozmnażanie psów nie jest dobre.Produkuje się następne sieroty,które być może skończą w schronisku lub w gorszym przypadku zamarzną gdzieś zimą.

A,że żal mi tych psów to chyba nic złego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Trzeba elimkę wykastrować i też będzie cieszyła się każdą chwilą spędzoną z człowiekiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

hahahaha:):)
Dobre to było maluszku :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Autor: Omania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02-07-12 19:05

Skoro odmieniec to sprezentuj sobie fretke;-)

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Wolał bym szynszyla :)
Ale przecież nie jest rasowiec :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Jeśli chodzi o mamę i tatę piesków, to własnie przybłąkały sie na jesień w zeszłym roku, ktos poprostu wyrzucił pieski, ja niestety nie zdążyłem zrobić z tym porządku no i masz babo placek, a jeśli chodzi o sterylizacje jestem za, mam koty wysttyrylizowane , a suni niestety nie zdążyłem.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

a rasowe psy nie trafiają do schronisk? Niestety nawet one są wyrzucane, gdy znudzą się nieodpowiedzialnym włascicielom. I zawsze tak bedzie. Problem tkwi w ludziach a nie "rasowosci" psów.
Elina- czy Twoje pieski nie są dla Ciebie najwspanialszymi na swiecie, mimo że nie są rasowe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

http://www.townian.com/qitz/register.php?ref=Malisz997

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

MIJ chyba mnie nie zrozumiałaś.

Ja kocham i kundelki.Jak napisałam wcześniej mam dwa.Jeden znaleziony,drugi adoptowany ze schroniska.
W naszym schronisku jest około 170 psów.Niektóre miały dom.Czasami były kochane,czasami poniewierane.Inne urodziły się jako bezdomne i takie są nadal.Chodzi mi o sterylizację psów,aby nie mnożyć psiego nieszczęścia.
Np. ktoś weźmie sobie suczkę.Nie wysterylizuje,nie dopilnuje i za jakiś czas będzie miała małe.Trzeba im znaleźć dom.A jeśli się nie znajdzie to będzie kłopot.Ludzie są różni.Potrafią maluchy wyrzucić,utopić.Za pół roku następne szczeniaki i znów problem.Sterylizacja jest wyjściem z sytuacji.Sunia nie będzie rodzić,będzie zdrowsza i właściciel nie będzie miał kłopotu.Jedyną przeszkodą jest cena.Ale można odłożyć przez kilka miesięcy i mieć potem spokój na lata.

To prawda.Do schronisk trafiają i psy rasowe.Jednak bardzo rzadko.Nie chodzi mi o psy w typie rasy (bez rodowodu),ale takie z tatuażem,z czipem,których pochodzenie można sprawdzić.
Takie psy są drogie,nie kosztują kilkaset złotych jak te w typie rasy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Powiem tyle... dobrze,że jesteś odpowiedzialny :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Masz rację. chociaż nie zgodzę się z tym, że sunia po sterylizacji bedzie zdrowsza- nasza (tez ze schroniska) ma ciagle problemy po zabiegu. od kilku lat. Musi przyjmowac leki 3 razy dziennie, miala 2 operacje, itd..
ale nie zniechecam, lepiej zrobic zabieg niż mnozyć nieszczęscia.

A czy nie ma przypadkiem jakiegos miesiaca darmowej sterylki? Cos mi sie o uszy obiło, ale nie jestem tego do końca pewna. Chyba widzialam u weta kartkę z takową informacją.
Pozdrawiam
J.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

MIJ: właśnie zdrowie suni jest najważniejsze. Antykoncepcja tez, ale jeżeli chcesz, aby sunia była z Tobą jak najdłużej - wysterylizuj. Suki na wsiach i u wsioków w miastach mają szczeniaki co roku. Pomyśl, jak to wpływa na zdrowie (o ropomaciczu nie pomnę). Pomijam fakt wydania na świat ok. 50 kundelków, z których 49 nie będzie miało szczęśliwego życia.
Zresztą - masz internet to sobie poczytaj.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

MIJ może powód choroby Twojej suni jest inny.
Moja poprzednia sunia żyła 13 lat.Nie była wysterylizowana,szczeniaków nigdy nie miała.Za to nowotwory i ropomacicze.Obiecałam sobie,że następną wysterylizuję.Najpierw przygarnęłam psa.Został wykastrowany jak miał pół roku.Jak suki mają cieczkę on się nie denerwuje,nie ma w nim chęci dominacji.Potem adoptowałam sunię ze schroniska.Wysterylizowano ją jak miała 5 miesięcy.Urosła,jest zdrowa i wesoła,niezwykle przywiązana.U moich psów nie ma żadnych komplikacji.No i wygoda,bo sunia nie ma cieczki i nie ma gromady psów pod klatką.

Adamus napisał to o co mi chodzi.Jedna suczka wyda na świat dziesiątki szczeniaków,jej córki po niecałym roku życia zapewne następne maluchy.I to będą setki nieszczęść,bo rzeczywiście tylko nielicznym się uda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Mam do oddania małe pieski-kundelki, będą niewielkie, chętnych zapraszam ... :) Zdjęcia mogę przesłać na e-maila.

Chodziło mi tylko o ogłoszenie i ludzi dobrego serca, którzy przygarną szczeniaczka, a widzę że temat się rozwinął jak zwykle....

P.s.

Ogłoszenie z foto są też na :

http://www.moja-lomza.pl

kategoria zwierzęta /oddam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Elina- cały czas sie z Toba zgadzam w temacie sterylki.
Tylko nasza mała ma problemy po niej (stwierdzilo kilku weterynarzy).Ale jak pisalam wczesniej- to, że wspomnialam o tym to nie forma zniechecenia. Jak najbardziej jestem za sterylizacją.
Adamus- ja to wiem. Przeczytaj dokladnie to co wczesniej napisalam.

Moze już nie zasmiecajmy tematu- pieski szukają domu. To jest wazniejsze.
Pozdrawiam,
J.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Fajnie jest podyskutować, bo temat idzie w górę :)
Raczej nie możliwością jest aby sunia miała problemy zdrowotne po zabiegu, najwyżej jak juz coś to komplikacje po narkozie, ale narkozę podaje się nie tylko przy sterylizacjach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

http://www.townian.com/qitz/register.php?ref=Malisz997

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: małe pieski

Dlaczego zmieniacie temat ?
Ktoś poprostu chce oddać psiaki i tyle i chętni niech się odzywają a nie jakieś tam leczenia itd...nowe tematy se zakładajcie na forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org