sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Dom Samotnej Matki w Nieławicach gm. Wizna ( droga Kownaty - Wizna)) przyjmie odzież dziecięcą, niemowlęcą, damską, żywność, środki czystości, pampersy.
telefon: 864720555

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

A może te samotne matki w końcu wzięłyby się do pracy?

Skoro umiały się rozmnożyć to chyba powinne pouczyć się uczciwej pracy.

Nie sztuka rozłożyć nogi przed byle fagasem z dobrym samochodem - sztuka wybrać takiego co po wydupczeniu nie zostawi, sztuka utrzymać dzieciaka zamiast ciągle wyciągać rękę po cudze pieniądze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Koleżanko przede wszystkim nie wrzucaj wszystkich samotnych matek do jednego worka,do twojej wiadomości to są "samotne matki"jarzysz??/
w miarę swoich możliwości i możliwości ofert na naszym "rynku pracy"to kobiety te mają bardzo ograniczone możliwośći.
Te dzielne dziewczyny nie "siedzą na p,,,,,ch jak co niektórzy i nie biorą zasilków nie wiadomo jakich-tylko w miarę swoich możliwości PRACUJĄ,pomagają rolnikom w pracach polowych,nie rozpaczają i nie krzyczą jak im to żle tylko gdy nie miały czym ogrzać "domu"zbierały chrust w lesie.....
Więc koleżanko troszke zrozumienia ,bo w życiu nie jest wszystko takie proste jak by się zdawało,pozdrawiam...)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Nie noo, wiesz być może myslisz,że masz rację... I jestes fajna,bo potrafisz wypisywać takie rzeczy... Dziewczyno,troche rozumu
Ciekawe co byś zrobiła,gdybys to ty znalazła się na miejscu tych matek??? Jestem bardzo ciekawa..Nie zawsze w zyciu jest kolorowo, i nie wszyscy maja szczesliwe,poukladane rodziny,wiec ja podziwiam te Kobiety,bo pomimo przeciwnosci losu nie poddaly sie i robia wszystko by tym dzieciom nie dziala sie krzywda.. Na pewno trudno jest utrzymac dziecko samotnej matce,ale szacunek dla Niej za to ze wychowuje te dziecko a nie tak jak niektore zostawiaja je na pastwe losu.. Wiec zastanow sie troche. Bo takie osoby trzeba podziwiac i wspierac a nie dobijac...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach


Ewelinka 17 podpisuje sie pod Twoja wypowiedzia 100%.


Magdalenko zwolnij ,bo sie spocisz.

Dziad

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Dziewczyny nie badzie nigdy pewni ze mozecie być w raju, bedziecie mieli męża albo kochanaka i ze jest pięknie,ale życie pokaże

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Właśnie, nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka..
Moja znajoma tez była jakiś czas temu w Domu Samotnej Matki bo kochany mężulek zaczął pić, łajdaczyć się i awanturować..i dziewczyna musiała ratować siebie i swoich dwoje dzieci z tej chorej sytuacji..mogła zabrać tyłek i uciec sama z jakimś kasiastym frajerem i "w dupie bieda".. ale zamiast tylko i wyłącznie swojego dobra wybrała dobro również dzieci..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Ja mogę odstąpić mebelki. Jeżeli są potrzebne to daj znać "no nie" a zadzwonię:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Wlasnie magdalenko.... Wyobraz sobie ze przed slubem jest wszystko pieknie a pozniej facetetowi odbija zaczyna pic i bic... Kobiecie z malym dzieckiem nie jest tak latwo znalezc prace. Jako ze mamy chore prawo to zazwyczaj to ona z dziecmi musi opuscic dom a nie maz tyran. I czesto w takiej sytuacji nie ma sie gdzie podziac i musi zamieszkac w domu samotnej matki.
Modl sie zeby ciebie to nigdy nie spotkalo... ksiezniczko...

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Każda matka wychowująca dziecko samotnie zasługuje na najwyższy szacunek.Wszystkie problemy na jednej głowie i często brak zrozumieńia ze strony rodziny.Papieros zabija!!!!!!!!!- a Wy daliście tym dzieciom życie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Ja już spakowałam trochę rzeczy. W tygodniu dostarczymy. Mam nadzieję, że się przydadzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Na mnie też proszę liczyć.Pozdrawiam świątecznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

taaaaaa! dla matek z dziecmi schronisko!!!!!!!!!!!!!!!!! aaaaaaaaaaaa dla tzw. menow KUVA CALA CHATA!!!!!!!!!!!!!!!!! TO KTO TU WRESZCIE POSZKODOWANY?????????? lobuz czy matka z dzieckiem??? najwyzszy czas !!!!!!!!!!!!!!! niby tatusiowie i mezusiowe do schroniska i na bruk!!!!!!!!!!!!!

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Drogie dziewczynki (bo kobietami trudno was nazwać). Wybierając faceta kobieta musi zwracać uwagę na to który będzie odpowiedni, który pomoże w odchowaniu potomstwa a nie tylko na to, który ma większego kutasa i z którym się fajnie tańczy w remizie.
Wiedzą o tym nawet zwierzęta. W dawnych czasach kobiety były mądrzejsze - dziś latawice zachodzą w ciąże z debilami a potem wielka rozpacz "bo był inny" "bo ja nie wiedziałam" - to trzeba było wiedzieć. Myślenie nie boli.
To czy facet jest dobrym kandydatem na męża widać już po kilku tygodniach znajomości (pod warunkiem, że się myśli mózgiem a nie ...).

Wszelkie zasiłki powinne być zniesione. Dlaczego ja mam utrzymywać jakąś latawicę czy jakiegoś agresywnego Czeczena? Do roboty się brać i nie produkować dzieci, któe też za 10 lat będą wymagać opieki państwa.

Oczywiście to co napisałam nie dotyczy wyjątków - gdy np. kobieta jest zgwałcona i rodzi dziecko, gdy mąż umiera - wtedy powinna dostać zasiłek do czasu gdy nie będzie mogła podjąć pracy a potem powinna dostać pracę - np zamiatanie chodników czy coś takiego.

Sytuacja gdy kilkutysięczne stado Czeczenów i innej patologii (zdrowych i silnych) wygodnie żyje za pieniądze zarobione przez ubogich łomżan to patologia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Jestem w szoku, że istnieją tak podli ludzie! Żeby nawet nie pożałować tych biednych, niewinnych dzieciaków! Magdalenko, uważaj, bo życie cię jeszcze zaskoczy pewnie nie raz i twoja teoria w praktyce może się nie sprawdzić. Módl się dziewczyno, żeby życie nie zweryfikowało kiedyś twoich chorych poglądów! Bo często tak bywa...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

dawid - nie ma takiej opcji, żeby mój pogląd został negatywnie zweryfikowany przez życie. TRZEBA MYŚLEĆ - żadna sytuacja nie sprawi, że nagle uznam, że myślenie nie jest potrzebne.
Chyba, że sztucznie stworzona sytuacja socjalistycznego państwa:
- jestem zaradna, myślę, mam pracę - nie dostanę zasiłku
- jestem oszczędna, przewidująca, gospodarna - mam jakieś mieszkanko - nie dostanę mieszkania socjalnego.
--jestem głupia, nieodpowiedzialna, nadużywam alkoholu, nie mam pracy - sruuuu zasiłeczek ląduje w portfelu
-- jestem bezmyślną rozpustną laską z mnóstwem dzieci, każde od innego ojca - sruuu jeszcze większy zasiłeczek
-- jestem leniwym Czeczenem, bez chęci do pracy i nauki polskiego, za to z ochotą na produkcję dzieci - sruuuuu zasiłeczek jak 2 pensje łomżyńskie, mieszkanko socjalne i przychylność mediów.
Tak, w socjaliźmie warto być głupim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

A dzieci rzeczywiście szkoda - one nie są winne, że mają taką matkę. Może oddawać je do adopcji, skoro rodzice nie radzą sobie. Co wyrosnie z takiego dziecka? Następny lump.
Tak jak było z tą Różą - córką jednozębnych - sąd oddał ją normalnym, kochającym, bezdzietnym rodzicom adopcyjnym - gdzie miałaby szanse na normalne życie, ale gawiedź i media zrobiły szum i dziecko wróciło do starego dziada i upośledzonej matki (matki, która opuściła czworo swoich dzieci!!!!) co to za matka????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

w tym waszym sporze prawda leży po środku.

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

:))))))))))magdalena super ,ze tak sie ustawilas _____________ale co bedzie jak maz uzna ,ze ma ciebie dosc i zechce na szufli wyrzucic na smietnik razem oczywiscie z dorobkiem:)))))))))

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Hmm a czemu od razu z góry odeniasz, ze te kobiety wybraly sobie takich facetow na mezow??
Przeciez zycie pisze rozne historie nie zawsze tak szczesliwe jak twoje..
Nie jestem matka i wydaje mi sie ze ty nia tez nie jestes,bo bys takich rzeczy nie pisala,ale ok kazdy ma prawo do swojego zdania:)
Tylko ze... Ludzie sie zmieniaja... I czesto bywa tak ze przez glupia sprawe , np strata pracy czy cos podobnego, facet sie zalamuje i ma na tyle slaba psychike ze popada w alkoholizm np I co?? wczesniej kochajacy tatus,maz a teraz facet ktory pije i zneca sie nad rodzina...
Mowisz ze " To czy facet jest dobrym kandydatem na męża widać już po kilku tygodniach znajomości (pod warunkiem, że się myśli mózgiem a nie
.. "
Hmm chyba tak nie jest,bo po kilku tygodniach to nie widac jeszcze prawdziwej miłosci,moze zauroczenie ale tylko tyle... a co dopiero kandydat na meza....
I jasne w niektorych sprawach masz racje, tylko czemu nie podziwiasz tych kobiet,ze one walcza.. i sie nie poddaja . Nie zostawiaja dzieci tylko robia wszystko by im bylo lepiej,i chca zapewnic im jakas przyszlosc... A co do tych rodziców,ktorzy starali sie o ta Róze.. Hmm fakt faktem oddali 4 dzieci do domu dziecka, ale nie zroili tego bo ich nie kochali... Poprostu nie sprostali obowiazkom,sama widzialas z artukulow itp ze nie ukladalo im sie najlepiej i ze nie byli z tych rodzin co wszystko maja i niczego im nie brakuje... Nie mieli poprostu kasy zeby te dzieci wychowac i zapewnic im to co potrzebne... I to nie jest tak ze jak sie oddaje dziecko to sie go nie kocha.. Nie,bo rownie dobrze mogli by je np zostawic gdzies na pastwe losu i : "rob sobie co chcesz" A tak nie zrobili. Kazdy powinien dostac druga szanse... I z nie wielka czy wielka pomoca innych stanac na nogi:)
Nie chcialam tu nikogo urazic i mam nadzieje ze tego nie zrobilam...
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

niepajacujty chodzi o to ze magdalenka nigdy nie byla w takim miejscu nie rozmawiala z tymi kobietami. Czesto jest tak ze maz pracuje kobieta rodzi dziecko potem je wychowuje rezygnujac z pracy. Wspolna decyzja. Po jakims czasie facetowi odbije z jakiegos powodu zacznie pic i lac nie tylko zone ale i dzieci. Doskonale wiemy ze zdarza sie tak bardzo czesto i nie ma w tym winy kobiety. Wiele z nich jest pozniej zastraszonych i boi sie od takiego tyrana odejsc... ale sa tez te ktore zbieraja sie na odwage i mimo ze przez wychowywanie dzieci zostaly praktycznie wykluczone z zycia zawodowego, mimo ze nie maja nic to decyduja sie odejsc, chronic siebie i dzieci. I takie wlasnie kobiety mieszkaja w domu samotnej matki. Poza tym nawet jak jakas wpadnie i przez to nie ma gdzie sie podziac to nie rozumiem dlaczego ja obwiniac?? Sama sobie dziecka nie zrobila. Byl tez facet, jego plemniki i jego DNA. Ale nie... facet jest zawsze nie winny... tylko kobieta jest wstretna...
A co do ciebie magdalenko... jezeli ty sie juz tak super ustawilas w zyciu masz takiego cudownego faceta itp.... to pamietaj jedno... mozesz urodzic corke. I to ze bedziesz ja wychowywac poswiecac sie jej i wpajac wszelkie madrosci nie koniecznie uchroni ja przed tym ze nie zakocha sie w niewlasciwym facecie... Ze jej wybranek nie zgotuje jej takiego losu jaki mialy niektore z tych kobiet. Nie oceniaj i nie oczerniaj bo los sie moze od ciebie odwrocic... I wtedy glupio bedzie wspominac co za bzdety sie tu wypisywalo..

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

no nie czy jest możliwość, żeby ktoś z tego domu odebrał ubrania ode mnie? Bo niestety nie mam jak ich dostarczyć. Ewentualnie może ktoś z forumowiczów się tam wybiera ze swoimi ciuchami?

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

kkurde usuneli mi konto.. akasha a jeżeli to matka zacznie chlać i szlajać sie to gdzie jest dom samotnego ojca??????????? : )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Ej Ty kolezanko, ktora tak blyszczysz "idealem kobiety" zastanowilas sie chociaz nad tym co tu kur...wa napisalas,bo po tym co czytam to jestes pusta, tempa, poje...bana malolata, uwazajaca sie za pierdo....lonego psychologa. Co ty wiesz o zyciu dzieciaku i o tym w jakich sytuacjach sa te Matki. Po drugie po kiego zarzucasz temat Czeczenow,ktory w ogole nie ma zadnego powiazania z tym tematem. Jesli jestes taka madra to bys wiedziala ze Polska podpisala Ustawe o Uchodzcach wiec pisz sobie do Kaczyniaka osemo. Jak tak bardzo boli cie fakt ze Panstwo i ludzie na poziomie pomagaja Samotnym Matkom to niestety twoj problem. I wiesz jak uwazasz ze pod pojeciem Samotna Matka przypisane sa kobiety ktore sie puszczaja na prawo i na lewo to jeb...nij sie w ten pusty sagan. Zycze ci tego pusta ruro zebys trafila na faceta ktory bedzie cie napier...dalal jak szmate moze wtedy sobie hrabianeczko przypomnisz swoje slowa. To ze nie szanujesz siebie to nie znaczy ze masz nie szanowac kobiet,ktore przeszly istne pieklo w zyciu wiec nalezy im sie zaznac tych milych chwil bez stresu i strachu. I tak naprawde to h...u....j ci do tego, ze maja zasilek i pomoc. Bynajmniej lzej sie na sercu robi czlowiekowi jak pomaga takim matkom, bo tobie to bym zamontowala homonto i bys orala pole. Z daleka bije od ciebie slodka idiotka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

mala podpisuje sie pod twoja wypowiedzia 100000% w sprawie tej swietej magdaleny --ona jeszcze nie wie jak zycie moze skopac tylek.

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Drzewko szczescia prawdopodobnie we czwartek około południa będę jechała razem z mmmmmmm.Jeśli chcesz podaj na siebie namiary .Miłego poniedziałku.

von chrupka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

"magdalena316"
- Ty to potrafisz pokazac jak zachowuja sie szczeniaki :):):)
a moze Ty jestes tak piekna ze zaden nie chce na ciebie spojzec i dlatego krytykujesz wszystko i wszystki i cieszysz sie z cudzego nieszczescia
jedno Ci powiem nie zycze ci zebys kiedys miala podobna sytuacje bo nie wiesz jak jest z tamtymi kobietami i jak moze im byc ciezko wiec nie krytykuj ich bo im trzeba pomoc a Twoim jedynym znajomym jest Twoj komputer i moze dlatego jestes tak ograniczona bo inaczej nie da sie tego wytlumaczyc



POMOZMY IM !!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

mala2201 - twoje słownictwo sugeruje kim jesteś - masz zbyt lekkie obyczaje, żeby mnie pouczać. Nie masz pojęcia o czym piszesz - Kaczyński nie był zwolennikiem wejścia Polski do Unii - a to jest powodem napływu uchodźców.
Nie masz pojęcia o życiu. Polska nie jest krajem "na poziomie" - większość ludzi klepie biedę - i to oni muszą utrzymywać pasożytów dając im duże zsiłki ze swojego skromnego budżetu.
Zero logiki wykazujesz. Czeczen i samotna matka pobierają zasiłki z mojej kieszeni - to ich łączy.

halina - nie wystawiaj tyłka przy każdej okazji, to nikt ci go nie skopie.

akasha - to po co wiążą się z tyranem? Po kilku tygodniach znajomości można poznać faceta, pod warunkiem, że narząd rodny trzyma się na uwięzi. Jak myśli się nie mózgiem to inna sprawa.
Jak jest na tyle głupia, że nie umie poznać charaktery niech się zapyta rodziców, kolegi, księdza, policjanta czy z danym facetem się wiązać.

Ile razy jest tak, że wszyscy idiotce odradzają związek z danym facetem a kobieta twardo chce z nim być a potem ma za swoje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

szanowna pani Magdaleno...

Do pani wiadomości:
Zasiłki płacą także inne kraje (i to większe). Na przykład nasz sąsiad zza Odry, oprócz socjala, płaci też kupę innych zasiłków, opłaca mieszkania, dzieciaki dostają też kasę z Jugendu, tam samotny rodzic ma pomoc.
Te państwo zgodzę się jest chore bo płaci grosze, a nie zasiłki. Dla takich właśnie ludzi, bo to nie są same mamy, zdarzają się i ojcowie powinna być pomoc a nie ...

A tobie polecam wizytę u psychiatry, na psychologa już za późno.

Dziewczyny jestem z wami, też sama wychowuje dzieciaki i wiem jak to jest. Łatwo się komuś mądrzyć jak ktoś nie był w takiej sytuacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

podobno w 90% przypadkow inteligencje dziecko otrzymuje po matce... dlatego magdaleno trzymaj swoj narzad rodny w dalszym ciagu na smyczy i niech tak pozostanie do konca twego zycia... Po co nam kolejny przyglup na swiecie...
P.S. Kiedys mnie pewna Magdalena o podobnym podejsciu do zycia uczyla religii. Nie dziwilo mnie ze jest stara panna... i z musu musiala trzymac swoj narzad rodny na uwiezi...

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

" magdalena 316 "
jesteś na tym forum nowa, forum przegląda policja i prokuratura. Za treści, które zamieszczasz może czekać Cię sporo nieprzyjemności. Oczywiście życzę Ci tego z całego serca.
To co wypisujesz nie mieści się w głowie. Jak Twój facet i znajomi zobaczą Twoje prawdziwe oblicze możesz zostać sama, bez pracy i będziesz pasożytem pomimo Twojej "życiowej mądrości i doświadczenia". A być może już jesteś sama, dlatego jesteś sflustrowana i tyle w Tobie zła i zawiści.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Magdalena ogolnie jest tchorzem... Mysli ze na forum moze wylewac bezkarnie swoje zale i wyzywac sie na innych... Jej wielka odwaga objawia sie tym ze... pisze przez proxy:
Autor: magdalena316 (---.privacyfoundation.de)
Data: 29-03-10 11:32

Autor: magdalena316 (---.zagbot.com)
Data: 28-03-10 16:06

Autor: magdalena316 (---.knob.volia.net)
Data: 29-03-10 11:57

Autor: magdalena316 (---.elpos.net)
Data: 27-03-10 17:11

itp... I mysli ze jest anonimowa. Po sposobie pisania i przywolywaniu w kazdym poscie czeczenow oraz o ciaglym gadaniu o Francji jestem sklonna pomyslec ze to nijaki adamosxxx ktory jakos przycichl odkad policja zaczela forum przegladac a teraz odkryl nowy sposob zeby znow nawolywac do nienawisci....

_____________________________________________________


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

W Nieławicach mieszka 9 matek i każda ma po kilkoro dzieci, mieszka też ojciec z dwójką dzieci. Na każdą kilkuosobową rodzinę dostają tylko ok. 300 zł na wyżywienie. Kobiety pomagają przy pracach polowych, żeby zarobić parę groszy. " Dom na końcu świata" mieści się w budynku szkoły, jest tam może biednie, ale bardzo czysto.

Każdy z nas ma wiele niepotrzebnych rzeczy, które się nie mieszczą w szafach i piwnicy. Przy okazji światecznych porządków, zamiast znosić je do piwnicy na kilka kolejnych lat, warto je spakować i zawieść do Nieławic. Tam wszystko jest potrzebne. Mieszka tam też kobieta w zaawansowanej ciąży przydadzą się, więc rzeczy dla maluszków.

Trzeba za Wizną skręcić na Srebrowo, Mrówki. W Nieławicach ostatni budynek po prawej stronie, już za drogowskazem. Można też jechać od Kownat, ale droga dużo gorsza.

Jeśli jest nam w życiu dobrze, mamy obowiązek pomagać.
" Ten kto pomaga nigdy nie jest samotny" hasło Wielkiej Orkiestry.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

akasha - sama nawołujesz do nienawiści. Przytaczasz fakty nie związane z tym tematem. Po co? Widzę, że lubisz obrażać ludzi - to świadczy o tym, że jesteś prymitywną istotą. A twój narząd rodny pewnie zna połowa Łomży. Skoro obrażasz mnie pierwsza, więc myślę, że mam prawo obrażać ciebie skoro kultura dyskusji jest ci obca.

adam - masz 12 lat? Straszysz mnie policją? Najpierw zorientuj się co jest karalne. Wyrażanie poglądów na temat tego, że ktoś wykrada mi kasę z kieszeni póki co karalne nie jest. Pewnie bolejesz nad tym, bo socjaliści od zawsze dąrżą do zniewolenia ludzi.
Co cie obchodzi moje życie? Jesteś po prostu wścibski. Nie żyję za twoje pieniądze, więc moje życie nie powinno cię interesować.


sol3 - mnie nikt zasiłków nie płaci. Nie mam nic do tego jak ktoś wydaje swoje pieniądze - jak masz życzenie możesz nawet dawać zasiłki pedofilom. Jednak gdy ktoś sięga do mojej kieszeni to chyba coś tu nie tak jest.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

http://www.pb.pl/rss/a/2010/03/29/Mikrofalowka_jako_zasilek - dlaczego np. pracownik Biedronki zarabiający 900 zł ma płacić zasiłek leniowi, któremu nie chce się iść do roboty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Do magdalena 316 - mam przynajmniej 3 razy więcej lat i akurat dość biegle orientuję się w prawie.

cyt " Wyrażanie poglądów na temat tego, że ktoś wykrada mi kasę z kieszeni póki co karalne nie jest" to nie, ale inne rzeczy owszem.

Twoje życie zupełnie mnie nie obchodzi, nie dowiem się o nim na tym forum. Widzę jednak typowo męski punkt widzenia. Może to adamosxxx ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Magdaleno masz zasrany obowiązek płacić podatki. A na co państwo je przeznaczy to ty gnido masz znikomy wpływ. Lepiej dać je potrzebującym ludziom niż utrzymywać 460 darmozjadów....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

adam - nie orientujesz się natomiast w kulturze dyskusji. Po co robisz osobiste wycieczki - co cię obchodzi kim jestem? Ja nie zgaduje czy adam to twoje prawdziwe imie czy nie. Liczą się argumenty.
Jeśli umiałbyś kulturalnie rozmawiać to podawałbyś argumenty, które przekonałyby mnie, że warto zabierać normalnym rodzinom, żyjącym w ubóstwie (takim, gdzie jest ojcie i matka, gdzie oboje ciężko pracują zarabiając na dzieci) i dawać to rodzinom patologicznym (gdzie cząsto jest alkohol, patologia, gdzie matka jest wyuczona, że nie warto pracować - lepiej wyciągnąć rękę po zasiłek).
Jakiś czas tem był gwałtowny wzrost rozwodów - dlaczego? Bo wprowadzono przepis, że rodzinom niepełnym należy się większa kasa niż rodzionom normalnym.
Czy to dobry system, który promuje patologię? Który sztucznie napędza rozwody?
Ja uważam, że w pierwszej kolejności powinno się pomagać normalnym rodzinom - gdzie dzieci mają szansę wyrosnąć na normalnych ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

"Jakiś czas tem był gwałtowny wzrost rozwodów - dlaczego? Bo wprowadzono przepis, że rodzinom niepełnym należy się większa kasa niż rodzionom normalnym. "

Magdaleno nigdy nie było większej kasy!!!!!

i proszę zdefiniuj "rodzina normalna"

bo czy rodzina w której matka sama wychowuje dzieci według ciebie jest normalna

Przeczytaj książki z psychologii to sie dowiesz co znaczy normalna a niepełna idiotko!!!

Patologia to alkohol, bicie, inne uzależnienia np narkotyki a nie samotne macierzyństwo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

W każdym systemie są patologie, a rozwody będą zawsze. Właśnie w normalnych rodzinach dzieci mają szansę wyrosnąć na normalnych ludzi(oczywiście, jeśli młode jednostki nie zostaną zdemoralizowane).

Natomiast w rodzinach patologicznych dzieci maja dużo mniejsze szanse na naukę, nie uczą sie jezyków obcych, nie biorą korepetycji itp., więc później mają słabszą pracę, często nie radzą sobie w życiu, powielają życie rodziców. Dlatego trzeba im trochę pomóc, a nie odrazu skreślić, odizolować, potępić.

Dzieci wychowywane np. w rodzinach zastępczych często sobie bardzo dobrze radzą, dobrze się uczą i wychodzą na porządnych ludzi. Dajmy, więc szansę dzieciom z Nieławic, nie będziemy musieli ich później utrzymywać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

gdzie jest dom samotnego ojca ja sie pytam : )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Hmm wiecie co może zakończmy te próbowanie przemawiania do rozsądku co niektórym forumowiczom,bo to nie przynosi żadnego skutku..
Jest jak jest,niestety na swiecie zawsze trafi sie ktos kto odbiega od calej reszty... "magdaleka316" i cala reszta (nieliczna no ale. ) ktora nie akceptuje pomocy drugiemu czlowiekowi... Mam nadzieje ze nigdy w zyciu nie przytrafi sie Wam taka sytuacja, ( ze nie macie kasy, ze musicie udac sie z dzieckiem do Domu Samotnej Matki) I tego Wam zycze,bo gdyby Ciebie,Ciebie czy tez Ciebie spotkala taka sytuacja to po Twoim sposobie myslenia i bycia na pewnoo nie dalabys rady i naj prosciej na swiecie poddalabys sie w przeciwienstwie do tych matek..
A teraz proponuje skonczyc ta dyskusje,bo ten watek byl zalozony troche w innych celach. Moze skupmy sie na tym czy jest ktos kto chcialby wspomoc jeszcze ten osrodek:) To wyjdzie wszystkim na lepsze;)
Pozdrawiam.. Ewelina

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach


Ewelinka17

" Może skupmy sie na tym, czy jest ktoś kto chciałby wspomóc jeszcze ten osrodek:) To wyjdzie wszystkim na lepsze;)

jestem za w 100 %

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Dom „na końcu świata”...
Jestem po rozwodzie, rozstałam się z mężem, bo był alkoholikiem, nie miałam gdzie się podziać – mówi Ewa, matka sześciorga dzieci. Od roku mieszka w Domu Samotnych Matek w Nieławicach koło Wizny. W ośrodku dach nad głową znalazło czterdzieścioro dwoje dzieci i ich dziewięć matek. Nadchodzi zima, a w Nieławicach brakuje opału, paliwa i odzieży dla maluchów. Przydałoby się też więcej jedzenia... Potrzebna pomoc
Brakuje praktycznie wszystkiego…. Czy ktoś zajrzy na ten „koniec świata”?


Urywek artykułu z dnia 27.10.2009r.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

von chrupka napisz proszę na maila: isia_p@wp.pl

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

magdalena316 wynoś się przemądrzała wariatko! Chory człowiek! ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Do Adam 123
Napisz proszę czy ten samotny ojciec może też potrzebuje pomocy, tzn. ubrań. Może dla niego też coś się znajdzie. A może są nastoletni chłopcy? A mleko dla dzieci? Też potrzebne? Jakie? Mam nadzieję, że w czwartek do Was dotrzemy. Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Turboszyman - kretynie (skor nie umiesz rozmawiać bez używania inwektyw, to niech będzie - dostosuje się do ciebie) - normalna rodzina jest złożona z ojca i matki. Każda inna nie jest normalna. Poczytaj książki psychologiczne - rozejrzyj się wśród znajomych - osoby wychowywane np bez ojca mają poważne kłopoty w stworzeni szczęśliwego związku.

Kasa większa był i jest. Przykład normalna rodzina - ojciec pracuje w Policji - zarabia 1250 zł, matka wychowuje dziecko. Dochód na osobę przekracza 300 zł zasiłku nie ma.

Rodzina rozbita - ojciec zarabia 2000 zł, matka wychowuje dziecko. Matka z dzieckiem dostaną zasiłek, boe jest samotna.

Po co promowac patologię? Pomoc należy się normalnym rodzinom.

adam123 - no przecież o tym piszę - jak matka nie radzi sobie z życie to zabrać jej dziecko i dać kochającym rodzicom, którzy będą mogli je wychować na normalnego człowieka.
Taka nieporadna matka może wychować tylko patologię.

Koronny przykład - Róża (córka jednożębnego dziad i jednozębnej wyrodnej, chorej umysłowo matki). Miała szansę na normalne życie w rodzinie adopcyjnej, ale socjaliści oddali ją patologicznej rodzinie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Kompromitujesz się.
Każdym swoim postem się kompromitujesz. Też kiedyś będziesz bezzębna, jeżeli będziesz tak ujadać nienawiścią. Normalna rodzina to rodzina gdzie jest miłość. A gdy matka samotnie wychowuje dziecko to myślisz, że tam nie ma miłości? Taka matka, lub taki ojciec może dać temu dziecku po stokroć więcej miłości niż w Twojej tzw normalnej rodzinie, gdzie trwa walka o kasę i wyścig szczurów, gdzie dziecko spędza swoje życie nie w domu a pod blokiem, bo ""normalni" rodzice nie mają czasu, aby zabrać dziecko z "normalnego" domu na wycieczkę za miasto. O tym piszesz? O takiej normalnej rodzinie? Wejdź do pierwszego lepszego gimnazjum. Tam są dzieci z normalnych wg Ciebie rodzin. Patologia tam si zaczyna. Bo dzieci nie mają zrozumienia w rodzicach i szukają w ulicy...... over.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

" Brzeczyszczykiewicz "
Popieram w 100% Twoją wypowiedz :)
P.S. Mam nadzieję,że pomoc się znajdzie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

" Brzeczyszczykiewicz " POPIERAM !!

DAJMY NA LUZ Z " NAJMADRZEJSZ " NA TYM FORUM
magdalena316 - HA HA HA HA HA HA ........
SZKODA NASZYCH NERWOW TYLKO POMOZMY IM ZARAZ SWIETA DAJMY IM ODROBINE SZCZESCIA I NADZIEI NA LEPSZE JUTRO.....

JAKIES PROPOZYCJE MOZE SA??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Do mmmmmmm,
najlepiej tam zadzwonić i po prostu zapytać co jest najbardziej potrzebne, tel. 86 472 05 55 odbiera sympatyczny Pan, który z pewnością udzieli wszystkich informacji.

Dom Samotnych Matek w Nieławicach Fundacja „Dzieci Niczyje”
tel. 501 830 769

Studenci z Jańskiego zbierali ubrania, obuwie,art. szkolne, zabawki, art. higieniczne, produkty żywnościowe o długim terminie ważności, słodycze.

art. 4lomza z 02 grudnia 2009
"Potrzebna jest przede wszystkim żywność, a dokładnie trwałe produkty żywnościowe: zupy w proszku, przeciery pomidorowe,groszek zielony, przyprawy, ryż, makaron, olej oraz warzywa: cebula, ziemniaki, por, seler, marchew. W ośrodki przebywa mama z czworgiem dzieci, w tym z noworodkiem, które potrzebuje pieluszek, ubranek, przyborów potrzebnych do pielęgnacji itp."

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

o ludzie rece opadaja!!!!

to jest post-apel do ludzi dobrej woli o pomoc dla tych kobiet i ich dzieci!!!

magdalena316-
po co wypowiadasz sie na temat ktory i tak cie nie interesuje,gdzie i tak uwazasz sie za alfe i omege tego swiata,gdzie wiesz od razu ze i tak zadnej pomocy od ciebie nie bedzie?????

twoj brak szacunku dla drugiego czlowieka jest tak razacy ze az szkoda slow na te twoje wypociny!!!

zrob wiec cos dla siebie-oooo chodzacy ideale czlowieka- i zniknij z tego tematu!!!!

jest wielu innych ludzi na tym forum ktorzy chetnie pomoga!!!

a wiesz czemu...........????
bo sa normalnie myslacymi ,szanujacymi innych ludzmi!!!
ludzmi ktorzy wiedza ze w zyciu roznie bywa i ze wtedy potrzebna jest pomocna dlon drugiego czlowieka!!!

kulturalnie cie prosze-tak jak napisal Brzeczyszczykiewicz-nie kompromituj sie juz!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach


ciekawy artukuł o pomocy dla Domu Samotnej Matki w Nieławicach http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=20554

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

adam123 dzieki za namiary i napewno cos da sie zalatwic w sobote mozna im przekazac to wszystko bo beda w lomzy wiec dzwoncie i pomagajcie tym matkom to naprawde nic nie kosztuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

są jednak normalni ludzie, dzięki Bogu...Wesołych, zdrowych i pełnych miłości Świąt dla was kochani.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

MAGDALENO!! od mojej dupy to wara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ty pilnuj swojej.

bagrmosen

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Czy aktualna jest możliwość oddania tam ubrań po dzieciach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

oczywiście,jak najbardziej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

A czy ktoś organizuje zbiórkę odzieży w mieście? A jeśli nie, to czy można podrzucić trochę damskich ciuszków np. w godzinach 18-21, czy to za późno? Oczywiście po wcześniejszym umówieniu konkretnego terminu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Zadzwońcie tam, ja jak oddawałam, to zajechał ktoś z Domu Samotnej Matki do mnie po te ubrania. Bywają chyba raz w tygodniu w Łomży, przynajmniej wcześniej tak było. Najłatwiej dogadać się telefonicznie.

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Z tego co ja wiem to Stowarzyszenie Narew 4X4 Łomża objęło patronat nad domem samotnej matki.Maja kontakt do odpowiednich osób więc myślę że by się odezwali z pomocą.

BACA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Czy ma ktoś aktualny nr tel. i e-mail do Domu Samotnej Matki? To co znalazłam w internecie i forum jest już chyba nieaktualne bo nie można się skontaktować... Z góry dziękuję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Magdalena 316 nie ddziwię się twojej wwypowiedzi bo jeśli wruciłaś ttrochę tapety i rozłożyłaś nogi przed Łomżyńskim biznesmenem to myślisz że cały świat należy do Ciebie. .... obyś się nie myliłbo jak będzie miał kaprys to znajdzie się lepsza a taka nauczka by się Tobie przydała i nauczyła kultury i szacunku do iinnych

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Konsul nie podniecaj się. To temat z 2010 roku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Czy jest ktoś kto ma jakiś kontakt do Domu Samotnej Matki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

Zlikwidowany, mieli też oddział w Dobrymlesie ale chyba tam też nie ma.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

500 plus sprawiło, że zniknęły samotne matki, bo natychmiast znależli się ojcowie...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

zapomniałem dodać, że tylko De.wotki pozostały samotne...

Religia jest jak płciowy męski organ: jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny, ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha nam przed nosem, to już mamy pewien problem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dom Samotnej Matki w Nieławicach

W listopadzie dla Domu pomagala Weta. Teraz tez jest szansa na pomoc dla tego miejsca. Warunkiem jest szybki kontakt z ta placowka... Moze ktos pomoc? Szkoda aby zaprzepascila sie szansa na wsparcie naprawde duzymi srodkami...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org