wtorek, 14 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
rozbicie ściany

Witam , jak zwykle podczas remontu zdarzają się niespodzianki , potrzebuję pomocy przy rozbiciu ściany łączącej łazienkę z ubikacją - ściana okazała się być żelbetową , czyli wymaga mocniejszego potraktowania :) przybliżone wymiary ściany do rozbicia to jakieś 120cm x 240 cm . Czy możecie kogoś konkretnego polecić ? - chodzi tylko o rozwalenie ściany . Będę wdzięczny za konkretne namiary osób zajmujących się tym . Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozbicie ściany

Ściana żelbetowa to najczęściej nośna. Trzeba mieć zgodę spółdzielni na jej rozbicie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozbicie ściany

aza dobrze pisze - jesli to zelbet to raczej nosna, a jesli nosna to bez projektu i zgody spoldzielni nie dobieraj sie do niej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozbicie ściany

Ludzie, czytajcie wprzódy, nim odpowiedź dacie.
Trucker nie pytał, czy ściana jest ścianą nośną, czy nie, potrzebuje jedynie pomocy w jej usunieciu.
Technologia wykonania ściany nie świadczy o tym, czy jest to ściana nośna, czy nie .
Trucker, jeśli w najbliższym czasie będzie padało, to mogę tą ścianę usunąć z Twojego M.
Dysponuję odpowiednim sprzętem oraz ekipą do wykonania tej pracy, niestety mam chroniczny brak czasu ze względu na sezon budowlany....
napisz mi na mail nr tel
gl74@op.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozbicie ściany

Wkur* się jak kiedyś kibel sąsiada z góry wpadnie tobie do wanny ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozbicie ściany

Ale w starych blokach ścianka pomiędzy łazienką a kibelkiem naprawdę jest ścianą nośną i właśnie żelbetonową. Wiem, bo kiedyś sama chciałam tą ściankę rozwalać, ale jak usłyszałam, że koszt pozwolenia na wyburzenie to ok. 1000 zł (nie wiem, czy to prawda, ale tak usłyszałam) to szybko zmieniłam plany... ;)
Nie radzę wywalać takiej dużej części ściany nośnej (o ile u Ciebie to faktycznie ściana nośna) bez pozwolenia. Może to zaburzyć konstrukcję budynku. Od nazwijmy to \"fachowców\" usłyszałam, że \"po cichaczu\" można usunąć max 20 cm ściany nośnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rozbicie ściany

pionowa sciana wal smialo ja

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org