niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Osławiony INET Łomża

Witam, ilu z was ma problem z pobraniem plików przez p2p? Z tego co ja wiem adnim zablokował co poniektóre porty bo obciążenie było zbyt duże. A na miejscu zostałem poinformowany, że choć INET tak nie robi i nie ma tego w umowie zawartej z firmą, jest to stała praktyka innych firm którzy udostępniaja internet. ...

Jak to wygląda w innych firmach łomżyńskich?

Bo nie daje rady już wieżyć w zapewnienia personelu INETU gdy ich wypowiedzi są sprzeczne, lub nie trzymają sie faktów.

Już nie wspomne o miłych prośbach zkontaktowania się admina z osoba zainteresowaną problemem.
Na 4 moje telefony jednego dnia miła Pani twierdziła za każdym razem ze adminiastrator tylko co właśnie wyszedł. A gdy zapytałem dlaczego nie zadzwonił domnie jak prosiłem usłyszałem, że był tylko na chwile. :)))))

Ja wykręcam numer ok 6s ile on potrzebuje czasu ????

No i najważniejsza dezinformacja, już nie tyle co abonenta a samą obsługę. Podobno porty zostały zablokowane w późnych godzinach nocnych, a ja wiem, że zostały zablokowane przynajmniej w południe bo siedziałem w tedy w dumu :) i co wy nato firmo INET ?, już nawet nie próbowałem w sobte dzwonić... kto próbował lub był w jakaś sobote powinien wiedzieć oco mi chodzi :)))

ładnie tak lać wode abonentom?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

Do mnie też z TP żaden prezes nie zadzwonił jak mi przysłali rachunek na 2000 zł :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

Bo moze ty majorka ładnie nie prosiłaś i nie wydzwaniałaś pare razy w ciągu dnia?
Przemyśl gdzie popełniłaś błąd ;)....

a po drugie i tak nie ma to związku :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

Ile razy wydzwaniałam to tego niejestem w stanie zliczyć :)
błędu nie popełniłam bo mialam zablokowane połączenie na 0-700....
Jakbyś miał do zapłaty 2 tys. to niewiem ile razy byś dzwonił :)

A sądzę że tacy ludzie jak admin są od spraw technicznych a nie do oddzwaniania na telefony.

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

Yoshi coprawda nie mam nic wspólnego z INETem (na szczęście) ale jest kilka sposobów na admina bofha (bastard operator from hell). Większość programów p2p może pracować na przeróżnych portach, np. 80. Nikt nie zablokuje Ci portu 80, ponieważ służy on także do otwierania stron www (mogę Ci nawet podesłać kilka takich programów).

Proponuję Ci wybrać się do siedziby tej zacnej firmy, z umową w ręku i zapytać ich, w którym miejscu jest napisane cokolwiek o ograniczeniach dostępu do sieci (takowym jest blokowanie p2p). Jeśli nie masz orientacji w terminologii i sprawach związanych z siecią, mogę się tam z Tobą przejść i zamienić kilka słów z administratorem ;-)))

Nie wiem jak jest w innych firmach (mam Internet bezpośrednio z TP) ale w kilku sieciach stosuje się takie praktyki (Nordcom, wspomniany INET, słyszałem też o jakichś problemach z p2p w 4lanie).

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

Wielkie dzięki MrS,
mam okazje więc pojade po INET-cie :) jeszcze troche.

Dziś kolo 14 :) do INETu zaszedł mój kolega z którym razem korzystamy z usług ww firmy.
Co się okazało admin był stwierdził, że mają chwilowe problemy, ale jak mu kolega powiedział, że te ich problemy trwają od soboty to adminna zacieło.

Żeby było jeszcze ciekawiej okazało się że sympatyczna pani mogła załatwić sprawe sama, przy koledze szybko odblokowała porty i wszytsko ruszyło.

Lepiej jednak jest motać kłamać i nabijać ludzi w butelke..... może ona ma coś do facetów ???

A co do Ciebie majorka, admin był na tyle uprzejmy, że już kiedyś domnie dzwonił gdy ładnie prosiłem (chyba robie to lepiej niż ty)

A MrS jeśli wiesz jak przekierować DC++ bo to jedyny program oprócz poczty, gg i przeglądarki który używam, więc jeśli wiesz jak DC++ przekierować na port 80 to byłbym bardzo wdzięczny.

Oczywiście do rychłego zepsucia się netu :)

Tak sobie myśle, że teraz za każdym razem bedę pisał na forum, nieto żebym był nie wyrozumiały dla ludzi pracy :) ale po 3 latach usług z strony Inetu mam dośc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

Niestety nie możesz przekierować portu nie będąc administratorem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

addict da sie przekierowac. Jak nie wiezysz to poszukaj sobie na googlach

R
-------------------
"Lepsze jest wrogiem dobrego"
"Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

Mrs ale z ciebie znawca INET i 4lan to jest ta sama firma pewnie ci się z IST machneło :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

Czy ten INET _gwarantuje_ określone pasmo, czy tylko podaje ogólnikowo 'do 64kb/s'?
Poza tym czy w regulaminie jest określona możliwość blokowania portów?

Pytam z ciekawości.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Osławiony INET Łomża

MrS NordCom nie blokuje w/w portów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org