poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zniżki dla studentów

W tym tyg kupując w kasie PKS bilet do miasta w którym sie uczę pani w okienku zapytała mnie czy to napewno miejsce mojej nauki.Zdziwiło mnie to pytanie i wtedy uslyszałam ze od jakiegos czasu obowiazują przepisy mówiące ze znizki studenckie obowiązują tylko na trasie miejsce zamieszkania - miejsce nauki.Podobno w innych miastach nic sie nie zmieniło i zniżki dla studentów obowiazują na większości lini. Ja jestem zasmucona i bardzo dziękuję że chociaż do szkoły mogę dojechać pół ceny. =(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

Potwierdzam, jechalem do Warszawy autobusem chyba z Suwałk i normalnie kupilem bilet ze zniżka 50%. Natomiast powrót okazał sie trochę trudniejszy, Pan z PKS Łomża oświadczył mi, że nie należy mi sie zniżka jeśli studiuje w Łomży i mieszkam w Łomży.
Dlaczego inne PKSy nie robią problemów tylko Łomżynski kombinuje jak może, żeby utrudnić życie studentom.
Wogóle stosunek kierowców Łomżyńskiego PKSu pozostawia troche do życzenia, prawie jak by robili łaskę, że wpusci do autobusu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

Wolny rynek...to zniżki handlowe, a nie ustawowe. Nie są regulowane żadnymi przepisami tylko wewnętrzną polityką firmy. Rozwiązanie jest proste - nie korzystać z usług PPKS Łomża. Może spadające obroty dadzą kierownictwu "pionu marketingu" (hehe - na pewno taki mają) do myślenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

Problem tkwi w tym że nie ma w Łomży silnej kokurencji dla PKSu gdy jeździłem regularnie z Białegostoku czy z Pisza firmy wprost prześcigały sie w zniżkach i promocjach np. 50% zniżki również dla uczniów.
Silna konkurencja to jest to czego nam potrzeba.
Pozdrawiam łomżyńskich kierowców PKS zwłasza tego starszego pana z niebieskiego dyliżansu do Warszawy ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

PKS Łomża znow pokazuje, że jest zaściankową firmą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

Dziwne....... Ja wczoraj kupilem biklet ze znizka 50% do Warszawy...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

ale PKS Łomża ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

Ja tez nigdy nie mialem problemow ze znizkami z Wa-wy, chociaz mieszkam i studiuje w Lomzy, a jak kobieta w kasie na dworcu lomzynskim wydala mi bilet caly a nie polowke, bo niby nie ma znizki, to zostawilem jej ten bilet i wyszedlem nie placac. Ale bylo zdziwienie kobiety. A co do podrozy z Wa-wy to polecam PKS Suwalki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

wielkie dzieki wlasnie wybieram sie do wawy i balam sie ze nie pojade bo bilet bedzie za drogi. Dowiem sie jak kursuja autobusy z suwałk i po kłopocie.Jeszcze raz wielkie dzięki =)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

Widzę, iż padły tutaj negatywne słowa w kierunku PKS w Łomży oraz kierowców. Warto jednak zauważyć iż przedsiębiorstwo dba o swoich klientów. W ostatnim czasie zostało zakupionych kilka autokarów, w tym dwa bardzo komfortowe marki SCANIA. Nieliczne PKS-y posiadaja tego typu autobusy. >>>http://www.ck-sen.cz/img/ScaniaIrizar.jpg<<<TUTAJ ZNAJDUJE SIE PRZYKLADOWE ZDJECIE. Wszystkie pojazdy są sprzątane, nie wypuszczane są z zajezdni brudne i nieumyte zewnatrz. Autobusy na liniach lomza-wawa są przyjemne dla pasazera, wiele ludzi po podrozy chwali wygodę... Pamiętajcie jednak iż to nie kierowcy ustalaja zasady na jakich wydaja bilety, lecz to zarzad ustala pewne reguly. Jak juz ktos napisal...pks nie dostaje zadnych dotacji z panstwa za studentow :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

to czemu inni mają zniżki???
ja tam ostatnio jechałem sobie do Grajewa i nikt się mnie nie pytał gdzie studiuje lub czy nie wolałbym się przejechać nową SCANIĄ!! dwa razy drożej tylko bilecik ze zniżką był bez łaski a PKS chyba Suwałki :-)
a już doczekam dnia aż ta pikna Scania zawiezie mnie na moje studia buahaha dobre
teraz wszysycy będa kombinować żeby inaczej jeździć PKS dostanie po dupie i zniżki może wrócą
pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zniżki dla studentów

Do Misiek_elo
Miełem trochę doczynienia z ta firma o której tak rewelacyjnie piszesz. Ostatnia rzeczą o jaką dbają to są pasażerowie. Dlas nich pasażer to jeden wielki problem.
A co do tych komfortowych Scanii (z resztą są stare) to nie bądź śmieszny bo mała która firm transportowa ma tak zdezelowany sprzęt.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org