wtorek, 07 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
nacjonalim w Polsce ma się dobrze

kania

Nadal czekam na jakiś kontakt do Ciebie. Nie obawiaj się niczego, nie zrobię Ci krzywdy;), a wręcz przeciwnie. Uwierz mi na słowo, że pewnych tematów się nie porusza na forum ogólnym, więc potrzebuję do Ciebie kontakt, aby zadać jedno pytanie. Odpowiadasz na nie i daję Ci spokój.

Załóż więc jakiś e-mail na ogólnodostępnym portalu i napisz do mnie słowo. Chyba, że chcesz podać tutaj do siebie namiar?
Kontakt do mnie to: bogatyojciec@onet.pl

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Aż tak bym optymistycznie na to nie patrzyła.Daleka jeszcze droga do rozpoczęcia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

nie ma lepszej dentystki w Łomży jak dla mnie i całej mojej rodziny chodzimy do niej od 12-13 lat gorąco polecam z tego co się orientuje jej usługi są drogie a nawet bardzo drogie ale naprawdę warto docenia się je po latach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

OTO ARTYKUŁ NA TEN TEMAT:


Państwo polskie częściowo finansuje działalność kościoła i innych związków wyznaniowych. Największym beneficjentem dotacji państwa jest kościół katolicki. Skoro państwo polskie jest świeckie, co zagwarantowane jest ustawą, dlaczego dopłaca do tych instytucji…

Ponadto Państwo przyznaje ulgi podatkowe i celne wyżej wymienionym instytucją.

28 lipca 1993 roku Polska podpisała ze Stolica Apostolska Konkordat. Uatawywymagają dotowania przez Polskę placówek oświatowych i wychowawczych zakładanych przez kościół.

Tak więc państwo polskie na mocy ustaw finansuje naukę religii w szkole oraz pensje katechetów i księży, którzy zajmują się tą nauką. Według szacunków to kwota między 200, a nawet 500 milionów złotych. Również państwo finansuje działalność Papieskiej Akademii Teologicznej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i kilku mniejszych szkół katolickich. To daje dodatkową sumę około 300 milionów złotych.

Państwo finansuje częściowo także budowę Świątyni Opatrzności Bożej, na co przeznaczyło już ponad 100 milionów złotych.

Kościół ma także dofinansowanie z budżetu państwa do składek ubezpieczeniowych zdrowotnej i społecznej.

Z budżetu państwa finansowane jest także zabezpieczanie i częściowe utrzymanie zabytków należących do kościoła.

Warto także wspomnieć o przekazywanych przez państwo nieruchomościach dla kościoła, których wartość szacuje się na ponad 20 miliardów złotych.

Także w stosunku do kościoła stosowane są preferencyjne stawki podatkowe. Przykładem może być podatek zryczałtowany zależny od ilości osób mieszkających na terenie parafii lub zwolnienie z płacenia podatku od nieruchomości.

Ciężko oszacować całości dofinansowania kościoła i innych związków wyznaniowych w Polsce. Według niektórych źródeł rocznie może to być łączna kwota dochodząca do 5 miliardów złotych.

Pojawia się więc pytanie: Jak państwo świeckie może w tak istotny sposób dotować kościoły? Ideą państwa świeckiego, jakim jest Polska jest rozdział między państwem i kościołem. Ta zasada jest łamana. Tak więc czy obecna sytuacja, w której z podatków wszystkich, także nienależących do żadnego kościoła lub innego związku wyznaniowego finansuje się te instytucje nie narusza zasady sprawiedliwości społecznej i świeckości państwa?

Czas rozważyć czy poszczególne kościoły nie powinni finansować dobrowolnie osoby do nich należące, a nie przymusowo wszyscy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

No u mnie moja mam była no i też sobie chwali wyrywała u niej i bezboleśnie a teraz będzie wstawiać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

ja nie daje na ofiare bo ksiądz pójdzie do baru i se piwo kupi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

chodizło mi, czy po tej ostatniej awarii co była w weekend jest juz czynny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

OAZA ZGADZAM SIĘ TEŻ SUPER POPROSTU DAWNO NIE BYŁAM Z PIESKIEM W ŁOMZY W LECZNICY :))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Wymień na co płacić NIE musimy jako naród? czy się rodzisz czy rozwijasz czy umierasz płacić musisz. za coś trzeba utrzymać politykę państwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

w takim razie świadek koronny ps. Masa, też złożył skargę na swoich kolegów - miał przecież do tego prawo......

paplik "zasady" "proste" w życiu ma

nie czyni drugiemu żydowi tego, co czyni gojom...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Szanowny Panie LoJack, nie wiem czy kiedykolewiek miałeś przyjemność remontować lub budować dom, jeśli nie to jest tak, że każdy majster podaje cenę (domniemam że brutto). Później (po zakończeniu usługi) gdy, prosisz o dokument zwany fakturą (w celu posiadania potwierdzenia, gwarancji itp.) on jakże zdziwiony, mówi że musi doliczyć VAT i dochodowy. Niektórzy klienci odpuszczają inni nie i powstają nieprzyjemne sytuacje.

Lecz po kulturze i słownictwie wnioskuję, że jestet Pan (czytaj LoJack) z grona tych co udają zdziwionych, jeżdżą starym BMW, w czapce z daszkiem i lizakiem w .....!!!!

Na tym zakończę udział w tej dyskusji, gdyż schodzi ona do poziomu, którego nie chcę jescze bardziej obniżać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Szczebiotka? Czy Twoja oferta jest aktualna? jeżeli tak podaj cenę na e-mailaanetajacek7874@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

o może to dobry pomysł z ta reklamacja :) ile kasy muszę tracić na te doładowania ;/ ehhh co oni sobie myślą w ogolę ;/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

niech wraca do formy



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Pewnie, że się przejdę chciałem tylko mniej więcej rozeznać się w temacie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nacjonalim w Polsce ma się dobrze

Zgadzamy sie...P. Serafiński robi chyba najlepsze zdjecia i ujęcia

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org