poniedziałek, 17 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
"Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Ostatnio na forum często to można zobaczyć posty typu "słoma ci z butów wystaje" czy "syn roztrząsaczy gnoju", które to piszą nasi czołowi trolle, żeby się dowartościować i poczuć lepszymi, choć tak naprawdę ich rodzina kilka pokoleń wstecz sama przeprowadziła się ze wsi do Warszafki, największej wiochy w europie, swoją drogą często te "wieśki" ze wsi mają więcej jaj i kultury od tych "mieszczuchów"
Drogi panie marudo powiem wprost: wolę jak to mówisz "żeby mi słoma z butów wystawała" niż jak to w pana przypadku "mieć słomę w głowie" bo już pana do reszty posrało od tych miejskich dobrobytów.
Tak pochodzę ze wsi i nie wstydzę się tego, bo tam się wychowałem i mam sentyment do tego miejsca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Edvard18 ależ z Ciebie wyłażą kompleksy wiejskiego chłopaka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Ja tam żadnych kompleksów w temacie mojej osoby nie mam, ech Tereska pamiętam taki stary film nazywał się cześć tereska czy jakoś tak, obejrzyj sobie ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Podsumowując:

http://www.youtube.com/watch?v=-eT19flOFKk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Widzisz Edziu :)


Raz nazywasz mnie debilem , innym razem piszesz że się z ch.j..m na rozumy pozamieniałem :)
A teraz znowu panie marudo :)
Zdecyduj sie w końcu jak będziesz się do mnie zwracał bo zaczynasz sie w tym wszystkim gubić :)

A tak na marginesie dodam że tylko zwyczajny słomiany wiecheć, może wypisywać takie bzdury jak ty wypisujesz o sobie :)

W wieku 3 lat chodziłeś do podstawówki w wieku 14 lat zrobiłeś dziecko i inne tudziez malo rozgarnięte wypowiedzi , chłopie trochę rozsądku i trzeźwego myslenia nad tym co się pisze i bedzie git :):)

Jednak wiejska fantazja jest nie do zaje..nia :):)

Tak że trzymam za Ciebie Edziu kciuki i mam nadzieję że w niedługim czasie ci się polepszy .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Edvard18 tytuł filmu obił Ci się o uszy ale o czym był tego już nie wiesz

a że jesteś wieśniak to fakt i nic tego nie zmieni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Gdzie ja napisałem że w wieku 3 lat poszedłem do podstawówki?

Nie wiesz, że istnieje taka instytucja jak przedszkole? A to Ci peszek...

Gdzie napisałem, że w wieku 14 lat zrobiłem dziecko? Daj cytat a najlepiej link do wątku bo sobie nie przypominam.

Dzieciaka znam zaledwie 3 lata, tak samo jak kobietę z którą jestem. Ech panie marudo, nie rób z siebie pajaca większego niż jesteś ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Tereska idź z marudą na pieska ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Edziu:):)

Niechcę mi się szukac, ale nie napraszaj sie bo poswięce czas i znajdę :)

Niemasz tych postów aż tyle żebym nie znalazł twoich wymysłow co do swojej osoby .

Lepiej chłopaczku zacznij myśleć zanim cokolwiek napiszesz:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

No to szukaj, ja cierpliwy jestem to poczekam, dawaj, dawaj. Reszta ludzi z forum też pewnie ciekawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

reszta ludzi z forum:niekoniecznie interesuje kto z kim i od kiedy...



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

No to bardzo ciekawe, większość młodzieńców uważa się za Łomżyniaków na tym forum, a ich rodzice jak wykupili swoje mieszkanie na osiedlu POŁUDNIE i z Placu Niepodległości gdzie był dworzec szli w gumakach ulicą Zawadzką po glinie, bo inaczej się nie dało przejść, to znaczy że gnoicie swoich rodziców czy macie jakieś halo ego, bo "już jestem Łomżyniakiem". No i pewnie rodzice jeszcze płacą za internet, to możecie się wyszaleć chociażby na forum, zgnoić pochodzenie rodziców i pokazać kolegom kim wy jesteście, a w rezultacie wielkie gówno, bo nie macie szacunku do nikogo i do siebie.

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Zniewolony- Twoje zdanie akurat nie ma tu znaczenia, napisałem:

"Reszta ludzi z forum też pewnie ciekawa"

żeby to zdanie akurat ta "reszta ludzi" traktowała z przymrużeniem oka ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Konsul- ślicznie to ująłeś ;] <aplauz>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Autor: Edvard18 (---.centertel.pl)
Data: 01-02-13 18:30

Ciemnycichy: Nie oceniaj ludzi po opakowaniu bo często piękna kobieta, może się okazać pustą lalunią, która poza seksem nie będzie miała do zaoferowania nic więcej bo zwyczajnie nie będziecie mieć o czym ze sobą gadać, ludzie przechodzą stan tzw. "oczarowania" zazwyczaj w podstawówce, wiem coś o tym, sam to przechodziłem jakieś 18 lat temu.

A z tego co twierdzisz to masz 21 lat:)

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


A resztę też znajde :)
Jesteś forumowy kłamczuchi usiłujesz gwiazdorzyć Edziu :)
Czas wydorośleć dziecko :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

już dawno wydoroślałem zauważ napisałem tam:

Ciemnycichy: Nie oceniaj ludzi po opakowaniu bo często piękna kobieta, może się okazać pustą lalunią, która poza seksem nie będzie miała do zaoferowania nic więcej bo zwyczajnie nie będziecie mieć o czym ze sobą gadać, ludzie przechodzą stan tzw. "oczarowania" zazwyczaj w podstawówce, wiem coś o tym, sam to przechodziłem jakieś 18 lat temu.

Zwróć uwagę na ZAZWYCZAJ.

Nigdzie nie jest napisane, że byłem wtedy w podstawówce czy w przedszkolu ;] masz coś jeszcze ciekawego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

tak moze poza "wielka" rozkminka marudy i edzia... a to sa jakies profity jak sie jest mieszczuchem z krwi i kosci?!? jak czlowiek jest padalcem albo kmiotem to czy on jest łomżyniak czy warszawiak czy wiesiek z marianowa to chyba jeden ch...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Artaras- popieram, popieram.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

No tak faktycznie :):)

Ale wypowiedź jest jednoznaczna:):)

Gdybyś miał na myśli przedszkole to napisałbyś w przedszkolu :):)


Oj kręcisz Edziu i wijesz się jak piskorz a coraz głębiej zanurzasz się w bagnie :):)
To tyle odemnie do ciebie :):)


A tu masz piosenke stosowna dla twojej osoby :)

http://www.youtube.com/watch?v=Fy8RTBvB0cg



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Autor: artaras (---.elomza.pl)
Data: 04-02-13 17:12

tak moze poza "wielka" rozkminka marudy i edzia... a to sa jakies profity jak sie jest mieszczuchem z krwi i kosci?!? jak czlowiek jest padalcem albo kmiotem to czy on jest łomżyniak czy warszawiak czy wiesiek z marianowa to chyba jeden ch...

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

I słusznie i słusznie :)

Szczególnie po takich ,,merytorycznych" wypowiedziach poznac można rodowódi ogłade :):)

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Autor: Edvard18 (---.centertel.pl)
Data: 04-02-13 05:37

Bo bym Cię zgasił jak chciał, to by była rozmowa jak nauczyciela z małym dzieckiem i Ty byłbyś tym drugim, jak się dygasz rozmowy w realu to stul pysk i nie kompromituj się.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Autor: Edvard18 (---.centertel.pl)
Data: 04-02-13 06:16

Maruda, gość z tego filmiku ma więcej jaj od Ciebie i jest bardziej rozsądny niż Ty, stary grzybie z orzeszkiem zamiast rozumku, zamiast wypisywać tu z d*py wyjęte głupoty, mógłbyś spotkać się i pogadać na ten temat.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Tracisz Edziu zimną krew, dłonie ci się pocą , sapiesz , Oj nie dobrze nie dobrze :):)

Uważaj na żyłki :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

A czy podstawowa szkoła to też nie przedszkole?

Tak jak średnia to liceum i technikum.

Bardziej adekwatna do mojej osoby jest.

http://www.youtube.com/watch?v=3nTwBF7dM7g

albo o już nawet punkowe.

http://www.youtube.com/watch?v=XT-yBiUo-GY

Niż znowu Twoje jakieś z d*py wyjęte domysły, jeżeli robisz takie zamieszanie wokół mojej osoby to tylko dowodzi temu, że jestem dla Ciebie osobą interesującą i chcesz się pozbyć swoich kompleksów próbując mi dopiec, co jak sam widzisz nie przynosi Ci żadnego skutku, a jeszcze bardziej się pogrążasz w swoich kompleksach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

A jak piszesz już jakieś moje cytaty to chociaż pisz je w całości, a nie jakieś wyjęte z kontekstu zdania, które tracą swój pierwotny sens bez całości ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Bądź Edziu spokojny o moje kompleksy :)

I niezapominaj sie przelogowac z joanny12 na Edvarda :)

O czy wczoraj zapominałes dosyć często:)

Tymczasem się trzymaj :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Zapomniałem przelogować bo moja, kobieta również korzysta z tego forum i po prostu nie zauważyłem, że jest zalogowana ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Ciekawi mnie dlaczego większość postów Edward18 komentuje właśnie joanna12, skoro to Twoja " kobieta" to nie możecie jak normalni ludzie porozmawiac a nie przytakiwac sobie na forum :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Się mnie maruda nie czepiaj, bo ja z Tobą w konwersację nie wchodziłam nigdy, no może tylko raz Cię w poparłam w temacie odnośnie sikania dzieci po sklepach typu biedronka,ale to było dawno temu (chociaż jak tak lubisz szukać to może i znajdziesz ten temat bo mnie się nie chce), pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

hahahahaha:):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

..a no tak, pamiętam tą rozmowę o toalecie w biedronce....maruda i joanna byli tego samego zdania...no marudzie się nie dziwię ale joannie jak najbardziej.... :|

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

O jacy tu pamiętliwi ludzie są,najs ;) Czemu to mi się dziwisz kama30?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Hej Maruder nasz Trollu, a mnie się chciało poszukać i patrz co znalazłem ;]

Autor: maruda (---.113.introlan.pl)
Data: 30-11-12 18:52

Może i jestem trollem i wielu mnie za takiego uważa.

A ja mam to gdzieś i wypowiadam tylko swoje zdanie.

Jak się idzie z dzieckiem szlajać po mieście pól dnia z powodu braku innego zajęcia, to trzeba brać z soba nocnik albo zakładac dziecku pampersa.

Sklep jest jaki jest , niema sr.acz.y i miał nie będzie , wKauflandzie są więc trzeba chodzic do Kauflandua nie z ciekawości do Biedronki.

Żadnemu z was nie przyszło do zakutego łba że sklep ma swoje procedury i certyfikaty których musi przestrzegac.

Dlaczego w waszych domach chodzicie bez butów?? A gościom dajecie kapcie i każecie zdejmować buty?
Bo wam syfu narobią w mieszkanku :):)

A czy wpuściecie pierwszego lepszego osobnika z ulicy do swojego kib.elka ?? Nie wpuścicie bo mam sra.czyk osz.czy lub os.ra:):)

To tym bardziej w sklepie nie mogą wpuszczać. Jeszcze raz powtarzam bo do was nie dociera.

SKLEP TO NIE JEST SZALET MIEJSKI, TU SIĘ ROBI ZAKUPY A NIE ZAŁATWIA SWOJE POTRZEBY FIZJOLOGICZNE

I uważam że pracownica postąpiła słusznie odmawiając skożystania z PRACOWNICZEJ TOALETY bo to jest toaleta pracownicza a nie publiczna.

Masz tutaj na dole linka do tematu co by nie było że to ściemniłem, polecam przeczytać wyżej rozmowę z niejaką Omanią, w imię moich zasad (search and destroy) odświeżę jeszcze tamten temat co by każdy mógł go sobie obejrzeć ;]

http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=560491&t=560491

No i jak byś pytał za co to:

http://www.youtube.com/watch?v=ap1637Dh_Oc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Cudownie teraz z kolei Edward komentuje wpis joanny, czy Wy ludzie naprawde nie macie co robic??chyba, że to jedna osoba, lubi przyznawac sobie racje skoro nikt inny tego nie zrobi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Nie jedna osoba, zaufaj na słowo ;] Ta moja lepsza połówka właśnie wróciła z roboty, ja niedługo idę do roboty, więc będziecie mieć mnie na noc z głowy ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

1. Maciejowice musiały być, ponieważ T. Kościuszko nieopatrzniezadał się z wieśniakami.
2. W czasach Solidarności próbvowano na Lubelszczyżnie utworzyć SRI, ale chłopy przelękli się i ideę szlag trafił.
3. Obecnie w terenie bezrobocie wynosi 14,2 %, a w Łomży 17,6 %, ponieważ wieśniacy przyjeżdżają tu do roboty na czarno, nie płacą podatków, demoralizują pracodawców; mają jakieś dotacje i śmieszne krusy.
4. Przeciętnie przed biedronką przy ul. WP stoi: 13 pojazdów, w tym- 3 BL, 10 BLM.
Bez komentarza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

To może ja posumuję ze strony "ludzi forum" obu panów "interesującą" polemikę ...

Otóż moim zdaniem obaj jesteście siebie warci, a poziom zbliżony. Zaśmiecacie to forum swoją prywatną, idiotyczną "wojenką", która wystawia smutne świadectwo społeczności internetowej naszego miasta.

Rzadko się wypowiadam w takich mało rozgarniętych tematycznie wątkach ale wywołaliście sami do tablicy.

Dajcie spokój tym osobistym wycieczkom, bo to - kolokwialnie pisząc - już w dupę nie lezie .........

Pozdrawiam obu panów i życzę dużo pracy, bo może wtedy nie będziecie mieli czasu na takie zabawy.

Jak zwykle - pozdrawiam.

Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu. (S.Lem)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosynierzy
2. Mieli rację bo na wsiach lewactwo się tępi.
3. To tylko świadczy, że w terenie ludzie są bardziej pracowici i nie wszyscy przyjezdni, żerują na dotacjach, piszesz z żywym tego przykładem.
4. Bo te z BL robią zazwyczaj zakupy w osiedlowych sklepach albo siedzą w robocie podczas gdy tamci zjeżdżają do miasta, żeby kupić raz a dobrze, bo może na wsi nie mają tak dużego asortymentu.

Bądź co bądź jak już piszesz o czymś to pisz o całości, a nie zdaniami wyjętymi z kontekstu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Pierre Dolain- On zaczął wojenkę, ja uważam ją za zakończoną po moim ostatnim poście skierowanym pod jego adresem. Finito.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Edziu:)
Jeszcze w sensie formalnym jedno pytanko?

A co ma moja rozmowa z Omania o porządku w sklepie do tego ???

Czy caly tremat przytoczyłes tak dla zasady?

To powiedz jeszcze co w nim jest takiego wyjątkowego że wart był szukania ?

Bo twoje kłamstwa i ściemy są bardzo ciekawe .


A tak na maginesie to jeszcze dodam to twojej prywatnej wiadomości :):)


a i tak prywatnie jeszcze ci powiem robaczku że bezrobotny niestety jesteś a o pracy to możesz sobie pomarzyć tylko :):)

Ale na forum pewnie się chcesz dowartościowac :)
Jak to sie mówi w realu się nie udaje, to w necie poszpanuje prawda Edziu :):):)

No to tymczasem dziecinko i dalej marz o pracy :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

joanna dlatego się dziwię bo jesteś kobietą i nie potrafiłaś zrozumieć drugiej kobiety, i to z małym nie mogącym utrzymać moczu dzieckiem...a ze to akurat zapamiętałam - bo brałam udział w tej rozmowie... :) ale już nie ważne, nie wtrącam się - wymieniańcie dalej swoje poglądy na temat bycia bardziej miastowym lub bardziej wiejskim.. :D:D:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Edziu :0
Jeszcze na koniec ciekawy filmik :)

http://www.youtube.com/watch?v=sHJ30Doo-94:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Maruder- Trollu, idź trolluj gdzie indziej bo takich trolli jak Ty wciągam nosem na śniadanie. Prywatnie nawet mnie na oczy nie widziałeś i gó*no o mnie wiesz, "wojenka" skończona.

http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=570296&t=570296

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Nie trzeba Ciebie znać żeby się zorientować że masz coś coś ze zwojami mózgowymi nie hallo :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Hah,ja to nawet jeszcze słowa nie napisałam na temat tego poglądu mieszczańsko-wiejskiego. Sama pochodzę z małego miasta,o połowę mniejszego od Łomży i myślę, że więcej
"buraków" jest w mieście. Czy akurat w Łomży? Mieszkam tu od niedawna więc nie mogę oceniać. Spotkałam się tu już niejednokrotnie z chamstwem, ale też nie brakuje tu ludzi na prawdę kulturalnych i wartych poznania.
Kama30 w tamtym temacie chciałam tylko przedstawić drugą stronę medalu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

edward głupi jestes jezeli uważasz ,że okreslenie potomek roztrzasacza gnoju jest obraźliwy. Jest to tylko określenie pewnej przynalezności według wykonywanego zawodu. Podobnie jak np potomek ciagającej wymiona krowie. Więc jak tu sie obrazać w tak oczywistych sprawach. problem mają z tym tylko ludzie z kompleksami.

Walenty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

oj nie biadolcie wsiowe tak o ciezkiej waszej niedoli i pracy. Bokami robicie i patrzycie tylko jak tu unie na dopłatach maksymalnie opier- dolic. Wszak to wy jeszcze nei tak dawno pod niebiosa razem z Rydzykiem wznoziliście szlochy ,ze wstąpienie do Uni to dla was bieda i katastrofa. Dzisiaj jesteście największymi beneficjentami dopłat z uni i jakoś was to nie boli. Szybko obłudnicy zapomniliście. Wszak to wy doicie panstwo jak tylko możecie. A to w postaci wszalakich dopłat do paliwa , nawozów , nawet wody itp. To wy płacicie smiesznie niskie składki KRUS i podatki.

To wy zamiast inwestować te pieniądze w rozwo gopodarstw zostawicie je w komisach ze starymi samochodami lub przjedacie w Biedronkach. Potem jak elodrado sie skończy będziesie piewszymi drącymi morde razem z Rydzykiem jaka to bieda wam sie dzieje. Zwróćcie uwagę ile młodziezy ze wsi okolicznych szwęda sie po mieście napitych piwskiem, zwróćcie uwagę ,że jak zatrzymany w mieście jaki sprawca przestępstwa to w większości z okolicznych wiosek.

Walenty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Ja tam się o nic nie obrażam, po prostu irytuje mnie ignorancja i poziom buractwa pewnego "miejskiego" buraka, któremu wydaje się, że jak ma 50 lat to wie wszystko o życiu, a tak naprawdę ma rozumek misia puchatka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

I nie zrozumiesz Edziu bo masz za cienka kiepałkę do takich rzeczy :):)


I znowu nakła,małeś na forum kłamczuchu :):)
oj nieładnie nie ładnie .
Kiedy pisałem że pracujesz jako ochroniarz to się wyparłeś s tru masz babo placek , sam się wygadałeś że jesteś nocnym cieciem :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Nie jestem dozorcą nie ufaj ludziom którzy "mnie znają" tylko zapytaj tych którzy mnie znają jak tak bardzo Ci na tym zależy, żeby wiedzieć o mnie cokolwiek ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Nie nie Edziu nie jesteś dozorcą :):)


Bo to teraz szumnie nazywa się ochroniarz :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Gdyby pracodawcy, na to stanowisko nie przyjmowali (W większej ilości przypadków) Ludzi dorabiających sobie do emerytury, to czemu nie ;] Podobno, żadna praca nie hańbi, no może poza byciem pospolitką, powinieneś coś o tym wiedzieć ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

No właśnie Edziu :)

I nadziwić się nie mogę jakie ty musiałeś mieć układy silne że też się załapałeś :):)

No chyba że jesteś niepełnosprawny .

A teraz wybacz że się z tobą pożegnam na jakies 2-3h bo mam wazniejsze sprawy na głowie niż udawadnianie cieciowi że jest cieciem :):):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Wybacz manipulancie, ale mówisz jak jakiś medialny burak, chcący znowu udowodnić swoje z d*py wyjęte wywody co do mojej osoby. Podpowiem, że jesteś w błędzie głębokim jak rów Mariański. Zresztą, skoro wzbudzam w Tobie tak silne emocje, że komentujesz każdy mój post swoimi teoriami, to chyba jestem dla ciebie tak cholernie interesującą osobą, że aż kipisz ze złości, że nie chcę się Tobie ujawnić ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Edziu :)
Interesujesz mnie tyle co zgniłe ryby :)

Ale wcale nie głupio robisz z siebie głupka więc się z tobą zabawiam i to całkiem nieźle :)

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

a co do zainteresowania twoją osobą to w ten sposób ono wwyglądało :):):)

Nawet chłopaczku nie wiesz co i gdzie piszesz:):)

Autor: Edvard18 (---.centertel.pl)
Data: 03-02-13 19:41

Motyl- Pier*olisz jak kler.
Maruder- Jak chcesz się zagłębić w ten temat to zapraszam do rozmowy na żywo w cztery oczy, przy piwku, czy na herbatce w knajpie Twojego kumpla, no i oczywiście wszystko będę nagrywał na dyktafon co by potem wątpliwości nie było, że dana rozmowa miała miejsce i wrzucę niedowiarkom ;]



Tak dla twojej wiedzy często bywam w różnych knajpach , ale z tobą akurat,nie miałbym żadnej przyjemności z przebywania w niej :)


To tyle odemnie do Ciebie :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Bo bym Cię zgasił jak chciał, nie wysilając się przy tym za bardzo, a Ty nawet nie umiał byś przedstawić mi sensownych argumentów na poparcie swoich twierdzeń, tyle w tym temacie. Można by dać do Archiwizacji, oczywiście mam kopię na kompie, nie widzę sensu rozmowy z zaślepionym głupcem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

No to w takim razie Edziu czułe pożegnanie :)





Autor: Edvard18 (---.centertel.pl)
Data: 05-02-13 13:42

Mam nadzieje, że ta "miła" pani teraz czyta to i niech mi następnym razem nie wmawia, że tylko ja wypisuję tutaj "bzdury" na temat tego co się tam dzieje, chciałbym ją "bardzo serdecznie" pozdrowić, żeby chociaż w 0,00001% poczuła się tak jak ja się czułem gdy tam latałem, a oni robili sobie ze mnie jaja. Teraz jest już dużo lepiej ze stanem mojego zdrowia, to od migdałów, zatoki wyleczyłem unidoxem, prawdopodobnie mam brodawczaka bo mam identyczne objawy jakie miała moja "szwagierka", która też to miała, czekam na 18 laty, na USG szyi, w sumie tylko na potwierdzenie mojej choroby na papierku, bo na 100% jestem tego pewien, (zresztą pan doktor Kubrak i Przystupa dawno temu mi mówili, że jak będę miał problemy z migdałami w przyszłości to należy je wyciąć, znają mnie od dziecka, kiedy to trafiłem na OIOM gdy miałem 6 miesięcy z niedoleczonym zapaleniem płuc po 2 tygodniach od wypisania ze szpitala, które przerodziło się w ropne zapalenie oskrzeli, a później w astmę, mam wszystko udokumentowane w historiach choroby) Swoją drogą polecam tych dwóch panów, bo znają się na tym i robią kawał dobrej roboty. Po czym pójdę z tym papierkiem i pokaże temu lekarzowi w twarz, żeby wiedział, że zabiorę ten papierek w odpowiednie miejsce i dostanę chociaż część zwrotu moich podatków na NFZ z kieszeni tego pana ;]



Tosz ty już chłopie jestes jedną nogą w grobie :):):)

I dlatego cię oszczędzę bo moja godnośc mi nie pozwala profanowac zwłok :):):):):)

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////



Autor: Edvard18 (---.centertel.pl)
Data: 05-02-13 13:50

Nieraz widziałem tego pana z córą na mieście, (sam mam syna, może i nie mam z nim ani jednej wspólnej niteczki DNA), ale kocham dzieciaka jak własnego i jeżeli moja nerka czy cokolwiek miałoby mu w przyszłości uratować życie to oddałbym bez wahania (tak wiem, że nie mogę oddawać nawet krwi, myślicie, że nie próbowałem? Byłem w punkcie krwiodawstwa, mam bardzo dobrą krew, ale astma niestety mnie wyklucza, bo mam tam we krwi "rzekomo" jakieś przeciwciała i mógłbym komuś je przekazać.) Mam nadzieję, że nigdy nie spotka tego "doktora" to co musiała przeżywać moja mama, przez późniejsze problemy ze żołądkiem spowodowane Oxisem i Pulmicortem, ile to nocy się nie przespało, a ile klamek pocałowało i zostało wygnanych ze świstkiem ;] Taka skromna uwaga.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Wiesz Edziu :)

zmień może lepiej kólko zainteresowań :)):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Edziu tak w kwesti formalnej :)

A ta twoja ,,bardzo dobra" krew to jaka grupa??

Bo moja to 0rh- :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Profanacją można nazwać Twoje daremne wysiłki pojechania po mnie na tym forum, oraz Twoje "przebłyski myślenia", na co Ci moja grupa krwi? Moja krew jest jak "każda" inna. Czerwona, od zawartego w niej żelaza, co by dobrze transportowała tlen do wszystkich komórek mojego ciała ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

hahah temat wałkowany już kilka razy na tym forum i tak kazdy bedzie obstawał za swoim miejscem zamieszkania. Mnie to najbardziej jak czytam forum to jantar śmieszy ten to co kolwiek sie stanie to i tak wina ludzi ze wsi. Chyba ma chłopina spore kompleksy i próbóje się dowartosciować :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

A wiesz po czym poznać wioskowego łomżyniaka? Po butach na klatce schodowej tzw. sieni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Edziu schowaj swoje :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

hehe ja swoje wy... za okno i mam z bani szykany

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Ja swoje trzymam w szafie w korytarzu ;]

Znowu zakompleksione grono "mieszczuchów" jedzie po mieszkańcach terenów wiejskich, na dobrą sprawę, wiecie z czego robi się chleb, który codziennie kupujecie w takiej biedrze czy innym kaufie, a potem wpier*alacie ze smakiem z innymi produktami "rodem z polskiej wsi"? Kto te żyto czy pszenicę sieję, uprawia, zbiera i zawozi do skupów? Skąd trafia do fabryk w których powstaje mąka? Więc z czego jest ten chleb? Produkt, który gości na stołach większości polskich domów czy mieszkań i można go dostać w każdej piekarni, spożywczaku, czy sieciówce typu biedra czy kauf. Dodajmy jajka, podstawowy składnik, wyrobów pieczonych w piecu i ciast, mleko, bez którego płatki (z owsa) nie miały by tego smaku jaki mieć powinny i szereg innego wyposażenia waszych lodówek polaczki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Ty idioto napewno tego nie robisz:)

Wolisz siedzieć w mieście na bezrobociu niz uczciwie zarobić na ten ciężki kawałwk chleba



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

a kogo to obchodzi.... mamy płakać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

czytam i czytam i już mnie zaczyna to wkurzac :segregacja-a to ludzie ze wsi,to znowu psy wioskowe,dlaczego ktoś musi być gorszy a najczęściej ten ze wsi?jakieś uprzedzenia?to po jaką ch.......,odpoczywać uciekacie na wioche między wieśniaków?a jeśli jajeczka to tylko wiejskie?przecież to wieśniak je karmi,zbiera i sprzedaje...idużo innych rzeczy -nie przeszkadza to wam?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

pyza mi np nie przeszkadza że produkty te co jemy na codzien są ze wsi, a czemu miałoby to przeszkadzać i w czym..? o podejściu do życia pewnie co nie którym chodzi...a różni się ono tych z miasta a tych ze wsi , niestety....te ze wsi to patrzą co kto ma, ile pola czy innych dóbr materialnych...dla nich tylko wtedy wartosciowy jest człowiek. Wiem to bo moja znajoma z miasta wyszła za mąż za faceta ze wsi... tak jej jego rodzina dała popalić że nie wiedziała jak się nazywa...nie patrzyli że dziewczyna wartościowa, szkoły pokończone - dla nich to była "dziadówa", "przybłęda" z miasta co nic nie ma...na szczeście rozwód już się odbył, teraz "dmucha na zimne" w doborze kandydata na męża :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Kama30- myślisz stereotypowo, nie każda rodzina ze wsi jest taka jak to opisałaś, (może te bardziej zacofane wsie tak) ale w tych wsiach podmiejskich, możesz mi wierzyć albo nie. Nie jest tak jak to opisujesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

No ta wieś którą opisałam tzn ludzie którzy tak postąpili, mieszkają ze 20km od łomzy, wpatrzeni są tylko w swoje ciągniki, krowy itp itd....a to ze w bardziej podmiejskich wsiach jest inaczej..? być może... np Kupiski, Konarzyce...tam ludzie są OK :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Bynajmniej. Ja pochodzę z wioski oddalonej od Łomży właśnie o 20km, a zobacz, nie myślę o ciągnikach i ile kto ma hektarów, chcę aby żyło nam się dobrze i byli traktowani na równi, nieważne czy chłop, czy mieszcznin, czy doktor, ksiądz czy inny urzędnik.

Wymagałem kultury, to teraz daję przykład jak wygląda kulturalna rozmowa, drodzy "mieszczanie".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

he he nie moge ..

Edward tak namieszales ze nie wiem jak sie nazywam.

wszyscy macie racje:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Więc zanim, ktoś zacznie już na czyjś temat pisać jakiekolwiek głupoty i oczerniać go na forum publicznym, a nawet naprowadzać na trop jakimiś danymi z FB czy innych portali uważając, że "zna" człowieka i tkwiąc w tym błędzie przez lata, radzę naprawdę się przygotować, na jakąkolwiek rozmowę, ze swoim oponentem i naprawdę go poznać, bo "znam człowieka" nie jest równe znam człowieka tak jak zresztą prawdziwy Polak, pójdzie solidarnie za swoimi, a polaczek, będzie im rzucał kłody pod nogi, żeby tylko zniszczyć człowieka, bo ma inne myślenie i zwyczajnie nie pasuje do ich chorego systemu, radzę odrobić lekcje panowie "specjaliści" i nieco poczytać, ale nie jakieś lektury szkolne, które być może były dobre ze swoimi wartościami jakieś 100-300 lat temu (chociaż niektóre są nadal aktualne, po patrząc na to co Się dzieje w tym kraju ma się wrażenie jakbym nie żył w wolnym kraju) i poczytać prawdziwą, dorosłą lekturę.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50064/mein-kampf-moja-walka

http://suntzusaid.com/

Jak już to zrobicie drodzy "specjaliści" to być może w maleńkiej części procenta zrozumiecie o czym piszę i pisałem tu już cholernie dawno temu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

WON FASZYSTOWSKI KUNDKU!!!!!!!!

:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

kama-wszystkich ludzi nie możemy mierzyć jedną miarą,bo to nie jest sprawiedliwe,nieważne czy jest ze wsi czy z miasta.owszem są tacy zawzięci,zacofani w swoich poglądach starsi ludzie,że dla nich tylko hektary,krowy itp.wczoraj,czekając w kolejce do lekarza-słuchałam jak taki typowy starszy wiekiem gospodarz nadaje o gospodarce o hektarach o synowej...współczuje jej z całego serca ale widze też młodych ludzi-ze wsi,ciężko pracuja-nie dziwię się,że dla nich ważna jest ilość hektarów,ciągników itp...od tego zależy ich byt.nie chciałabym być na ich miejscu,ciągle robota i robota,dlatego nie powiem o nich,,że są gorsi-bo ze wsi?świat jest okrutny i różni ludzie żyją czy to na wsi czy w mieście.ja nie dzielę w takich kategoriach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Maruda, nie propaguj nienawiści, przeczytaj opis książki i opinie, zanim ocenisz po okładce ;]

"Książka nie ma na celu rozpowszechniania i propagowania rasizmu, antysemityzmu i nazizmu. Powinna być traktowana jako źródło naukowe i służyć jedynie takim celom, które nie będą wykorzystywały zawartych w niej doktryn. "

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

pyza ja też nie staram się dzielić ludzi pod tym kątem, podałam tylko taki przykład co do tematu :) wszędzie, na kazdym kroku człowiek spotyka się z chamstwem które nie koniecznie musi wywodzić się z powodu : miejsca zamieszkania czy pochodzenia danej osoby..

a ty maruda stajesz się coraz bardziej żałosny :D wychodzi na to że kłócisz się tu z conajmniej o połowę młodszym od siebie kolegą Edvardem.... :D a mimo to on - na pierwszy rzut oka - wydaje się chyba bardziej dojrzały od ciebie wnioskując po jego wypowiedziach... :))))))))) :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Kama30:)

Nie wiem czy to jest normalne czy chore ale gówno pozostanie gównem :)

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Autor: Edvard18 (---.centertel.pl)
Data: 29-12-12 18:45

Mój dziadek był w AK, ja jestem Nazistą z prostego powodu, chcę tak jak chciał Hitler dla swojego kraju.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Autor: Edvard18 (---.centertel.pl)
Data: 29-12-12 19:47

Ludzie, czas się obudzić, weźcie broń i przygotujcie się na największą wojnę jaka będzie szarpać naszym od zawsze podzielonym krajem. Łatwo nie będzie, wielu zginie, ci którzy obalą nieudolny rząd zostaną bohaterami narodowymi.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Autor: Edvard18 (---.centertel.pl)
Data: 29-12-12 20:32

... Ruszą do broni dzielni Polacy
Walczyć o Polskę będą ludzie pracy
Kraj wolny od korupcji i biurokracji
Broń palna i katiusze wejdą do akcji
W imię jedności poleje się krew
pod ostrzem gilotyny spadnie radziecki łeb
Upadnie komuna, masoństwo, żydostwo
Powstanie monarchia dla Ciebie wolna Polsko.


////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


Edziu :)
To ty jesteś Nazistą , Nacjonalista czy Monarchistą bo juz się kuźwa pogubiłem , co post to inne poglądy :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

wedłóg mnie to normalny człowiek raczej takich bzdetów nie wypisuje:):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Maruda- W Twoim przypadku, pozostaniesz chorym gównem do końca ;] Ja tylko piszę, tak jak napisałaby większa część ludzi, która mówi o tym w swoich domach, bo boi się mówić o tym publicznie. Zresztą zacytuję sam siebie i dzięki, że to przytoczyłeś;]

Ruszą do broni dzielni Polacy
Walczyć o Polskę będą ludzie pracy
Kraj wolny od korupcji i biurokracji
Broń palna i katiusze wejdą do akcji
W imię jedności poleje się krew
pod ostrzem gilotyny spadnie radziecki łeb
Upadnie komuna, masoństwo, żydostwo
Powstanie monarchia dla Ciebie wolna Polsko.

Wmawiaj sobie dalej, że nie mam w tym racji. Zresztą nie tylko w tym. Co do poglądów prawicowych i Faszyzmu i "Faszyzmu" to poczytaj sobie też czym jest prawdziwy neoliberalizm, feudalizm, faszyzm i prawica, a nie "faszyzm" i "prawica", które znamy z i tak zagmatwanej już historii naszego kraju.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Skany_dokumentow_historycznych_042.jpg

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

"wedłóg" mnie to wróć do podstawówki i się doucz, żeby umieć korzystać z internetu w sposób, taki by przyniósł korzyści nie tylko Tobie ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

kama-zgadzam się i cieszę,że nasze poglądy co do ludzi i ich miejsc zamieszkania są podobne a jak piszesz chamstwo jest wszędzie niezależnie od miejsca zamieszkania..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

oooo jaka zacieta ta dyskusja...nie ma nic w tv to i mozna zajrzec i sie posmiac..po pierwsze nie porownuje sie ludzi wzgledem pochodzenia tylko jego wartosci..czasem ludzie ze wsi sa bardziej kulturalni niz " rodowite mieszczuchy"..po drugie jak tu ktos napisal wyzej dlaczego tak krytykujecie ludzi ze wsi?sami kupujecie tam domy jezdzicie na wczasy do gospodarstw agroturystycznych kupujecie swinie i jajka od "wiesniakow"....

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Zazdrość Was zżera pseudo - mieszczuchy jak widzicie te samochody pod wiejskimi kościołami albo pod łomzyńskimi szkołami, .... tak, tak to samochody "wieśniaków". Was na nie nie stać, wy musicie z buta do szkoły uczęszczac. Dzis rolnik to prawdziwy biznesmen. Musi znac się na wielu dziedzinach gospodarki, finansach itp. Chwała Unii, że rolnika przywróciła na należne mu miejsce, za jego ciężką pracę!!!!!!!!!!!!!!!!!
A reszta niech się popatrzy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

ale macie zryte mózgi...ja pitole...
do psychiatry marsz!
z zazdrości żółć was zaleje i szlag trafi!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Faktycznie pośmiać się można, zgadza sie....ale Twoja wypowiedź julciaa111 dodała oliwy do ognia..... Wieśniaki mają dobra auta pod kościołem w niedziele, zgadza się ale przeważnie z "nie tak" wykorzystywanych dotacji...! :D A tak na marginesie to nie chciałabym się z nimi zamienić nawet dla takiego auta... i myślę że nie tylko ja

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

martuchnam-zgoda,bo jedyne co musimy-to umrzeć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

wiecie co,ja mieszkam pośród takich ludzi i patrząc jak się zaharowują,szczególnie latem od świtu do nocy-nie zazdroszczę im zupełnie niczego.szacunek dla nich,oczywiście dla prawdziwych gospodarzy,bo o takich pseudogospodarzach-mam też różne teorie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

pyza nie o to mi chodzilo w mojej wypowiedzi..czlowieka mozna sadzic po czynach itp a nie po pochodzeniu..po drugie zgodze sie co do pseudo gospodarzy a takich jest wysyp.pokupowali ziemie za grosze zeby zyskac dotacje i chwalic sie hektarami..tych prawdziwych w sumie wiele nie jest

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Niby wieśniaki itp a i są ludzie typu paniusie z miasta (ą, ę ) buhaha

(.) (.)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Oj Wy Łomżyniaki. A kto pamięta jak Łomża kończyła się w okolicach Mazowieckiej /restauracji/. Do Warszawy jeździły pociągi z drewnianymi ławkami. Nad Narwią był Ogród Jordanowski. Koło poczty stały dorożki. Zwłoki były wożone karawanem ulicą Dworną. Przychodnia zdrowia była w Swiętym Duchu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

janosik55 :)
Nie przesadzaj bo są tacy którzy pamiętają :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

A dziękuję ci bardzo!... Tak się właśnie składa, iż z urodzenia pochodzę "ze wsi warszafka". Miło czytać słowa szacunku o mieście, z którego się pochodzi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Julcia....
.ja nie jestem pseudo-mieszczuchem, ja jestem mocno zasiedzialym mieszczuchem i przyznaję, trochę sie wkurzyłam Twoją butnością. Powiem tak, samochody mają i ci z miasta, cóż ...w niedziele, będąc na wsi, nie widzisz ich w miescie. ich dzieci istotnie, "uczęszczają" do szkoły " z buta", bo i po co mają jechać np.700 m.samochodem...no,chyba, ze dla szpanu! Dużo młodych mieszczuchów ma fajne samochody ale oni w przeciwienstwie do Ciebie s a m i na to zapracowali za granicą, tyrając po 12 godzin dziennie , nie dostajac za swój trud ani grosza żadn ych dotacji itp. Sa tam z koniecznoisci, stęsknieni za krajem, ze nawet pojecia o tym nie masz ale...jest, jak jest - nie ma pracy dla wielu , wielu. tysięcy.....
Natomiast jest praca dla ludzi dojezdżających z okolicznych miejscowosci spod Łomży , sama znam wiele takich rodzin......Więc, jak widać, miasto jest im bardzo potrzebne. WRĘCZ NIEZBĘDNE, byście sprzedali też swoje wytwory rolne - no, uswiadomcie sobie, że tych jajeczek ,zytek, prosiaków itp. sami byscie ani nie zjedli ani się z tego nie utrzymali. Poza tym, nie musisz kpić z tych "miejskich" co to...z buta...Zawsze mozecie utworzyc sobie szkoły wiejskie, elitarne - nie mieszac się z miejskimi ....jakoby biedakami ! A swoją drogą , takie widzenie tej środowiskowej " równości" można porównac do środowisk chocby tzw. "babajów" w Irlandii, którzy niby żyją w jednej wielonarodowej społeczności ale.....tworzą odrębną zupełnie grupę - na gruncie swojej SPUŚCIZNY KULTUROWEJ . Cóż, jak chcą, tak mają !
Ponadto, nie wypada wypominać mieszczuchom, ze przyjeżdżają na wieś do gospodarstw agroturystycznych...itp .-- bo oni WAM ZA TO PŁACĄ., dodają Wam do bytu! To są często ludzie szukajacy spokoju, ucieczki od tłoku miejskiego lub ci średniozamozni...a nie bogacze miejscy, którzy wybiorą najpewniej kurorty !
.Na dodatek, co jest istotne, również są to ci ludzie, którzy nie mają wręcz żadnych uprzedzeń do środowiska wiejskiego, więc ich nie odstręczaj a - szanuj!
Kurki czy warzywa wielu ludzi w miescie tez potrafi , z zupełnie porządnym efektem obrobić , jezeli maja kawałek działki. Gorzej tym w blokach, którzy nie pojadą....z prozaicznych przyczyn do rodziny po buraki, ziemniaki czy mięsiwo na wieś a....liczą skromniutki grosz na chleb! I to Cię ma cieszyć i wyróżniać?! W czym?
A poza tym, powiedzmy sobie szczerze, ŁOMŻA po wojnie liczyła sobie gdzieś ponad dwadzieścia tysięcy ludzi , tak więc "dobiło " dwie trzecie społeczeństwa z zewnątrz.....Coś tu je jednak przyciąga , jak magnez . Może więc czas zrozumieć , że niewątpliwe , pewne różnice są , jak określa znany nam wszystkim ....taki jeden lekarz z W-wy., piosenkarz, Kuba Sienkiewicz..." jestem z miasta ...".
Nie dziel włosa na czworo, asymiluj sie , jeśli napierasz do większej społeczności a " bramy" do niej nie są zamknięte.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

brawo shamma2012, popieram Twoją wypowiedź w 100%, ale ciekawe czy owa julcia111 zrozumie z tego chociaż połowę hehe :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

@shamma2012
Z polską wsią jest aktualnie wielki proble.
W w. XVI - feudalizm. WieSniak miał czworaki, nie miał praw politycznych, ale wszystko mu zapewniano. W tym czasiePolska była największym europejskim eksporterem zboża.
W w. XX, za tzw. komuny, wiocha otrzymywała nieoprocentowane pożyczki , stąd nowe chllewy, stodoły i inne chałupy. Wiadomo- chodziło o "sojusz robotniczo-chłopski.
Po 1989 wieśniaki zaczęli otrzymywać dotacje. Obniżono im krus. Zniesiono podatki.
W RP jest 40,1% wieśniaków- ilościowo tyle, ile w Niemczech, Hiszpanii i Francji razem wziętych. Ale tam wieś jest opodatkowana na normalnych, zdrowych zasadach. Tu nie. Chodzi o poparcie wyborcze. Będzie żle, nadal żywność będzie nieracjonalnie droga, dopóki nie zacznie się traktować tych ludzi normalnie, czyli: opodatkować, znieść krus (345,-zł kwartalnie; kioskarka płaci 950,- miesięcznie). Póki co sprawy musi uregulować rynek. Jak? Kupować żywność w hipermarkietach. Kupować żywność importowaną - i tańsza, i zdrowsza. Wtedy wieśniaki zrozumieją cokolwiek. Poza tym nie może być tak, że wieśniaki pracują w mieście "na czarno", deprawują pracodawców, nie płacą podatków, są, dzięki łapówkom, podwójnie ubezpieczeni - w Krus i jako bezrobotni. Zimę spędzają tu jak na wczasach - dostają z mopsu zasiłki. Jakim prawem? Dla dzieci łomżyńskich nie ma peniędzy, nawet jeśli rodzice utracą pracę. To nie jest w porządku. Dlaczego kmioty nie biorą pożyczek na tworzenie miejsc pracy po wiochach, gdzie ich miejsce, a tylko liczą na gotowe, i to wbrew prawu? Z tym coś trzeba zrobić, tak jak robią to np. w Zambrowie czy Ostrołęce. Z korzyściuą dla tamtych miast. Po prostu - wieśniaki won na wiochę. Tam ich miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

No cóż , przyznaję Ci całkowitą rację, dodatkowo - wyręczyłeś mnie w temacie pewnie nieuniknionej potrzeby sprowadzania tańszej i zdrowszej żywności importowanej. Tak, wtedy otworzą się oczy i rozum zacznie pracować, jak glowa będzie pękać - bo dotacje też nie będą szuflą sypane wiecznie ... A przecież i tak....WCIĄŻ nic się nie opłaci, wiecznie dokładają do
wszystkiego --- to jest dopiero fenomen gospodarczy na wsi!
Na dodatek , ja bym się chętnie przyjrzała , jak to wieś tworzy stanowiska pracy .....dla miasta i mieszczuchy zadowolone , by podjąć taka pracę - wyciągaja z domu , co sie da na " kieszonkowe " a jak mieszczuch nie ma krowy czy nawet dwóch na ten cel, to w ramach " porozumienia" pracuje wtedy do osiemdziesiątki.....
To nie śmieszne , to bolesna prawda ,
Wie ten z miasta , ze o n z wsi nie ma szans wydębić na zycie dla swojej rodziny ale miasto jest nieprzebranym dobrem do wszelkiej penetracji dla wielu ....
No , ma jeszcze miasto swoje dotacje...np. na szkolenia ( co dwudziesty piąty moze znajdzie pracę) lub na drogi....o! tu już z całą pewnością można zahaczyć jakiś kęs ...zębami w beton,
Nie jest to kwestia uprzedzeń ,tylko zwykła logika nakierowana na przetrwanie ludzi żyjacych w mieście. Zatem wynika niezbicie, że Ostrołęka i Zambrów już starają sie ratować swoje miasta przed upadkiem i chwała im za to !
Taki jeszcze drobny przykład - co zrobi człowiek ze wsi , który straci prace w mieście? - wróci do siebie , na gospodarstwo i da sobie radę - a c o się stanie z " mieszczuchem"? - pójdzie na zebry.....po nędzną zapomogę ,jak dla niego starczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Co więcej - idą na łatwiznę. Przykład - nadprodukcja mleka, bo wysokien dopłaty. Przy swojej pazerności i roszczeniowym nastawieniu doświata nie myślą kategoriami obywatela. Znam wieśniaków, którzy 2 razy w roku muszą być w sanatorium. Na pytanie -a ca ze żniwami? -odpowiedż: dotacje wzielim i niech ta gnije. Drogie samopchody, lenistwo, życie ponad stan... Dlatego należy jednak zdać się na prawa rynku! Dopóki, oczywiście, któryś rząd nie zmądrzeje i nie zrobi z tym porządku. Przecież toto żyje naszym kosztem. A łomżyńskie dzieci? Podręczniki i ubranka dla nich? Co mają robić ci, którzy potracili pracę i na czynsz nie mają? Tu miejsca pracy odbierają wieśniaki, bo mają "chody", swagrof, forsę. Miejmy nadzieję, że to się zmieni. Bo musi! Są już oznaki tego w innych miastach...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Dopóki PSL bedzie w każdym rżadzie dopóty wieś jest nie do ruszenia.

A PSL jak sprzedajna ,,dziewczyna" lezie do każdej władzy.

Niema cio się dziwić jacy jej członkowie taka i partia:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

maruda a o amancie biorącym taka dziewczynę (psl) do koalicji to dobrze nie swiadczy.

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Mieszczuchy" a ludzie ze wsi.

Ano nie :)
Ale tym amantem sweogo czasu był i PiS:):)

A taki niby porządny jest:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org