poniedziałek, 03 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Życie po życiu...

Jakie będzie?
Macie jakieś pomysły??
Można fantazjować..:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

a będzie????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Życie po życiu?

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

No Ryska trudne pytanie czy będzie to niewiadomo :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

chodzi pewnie o życie pozagrobowe tak jak w Starożytnym Egipcie :P ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

...ale po którym życiu...?

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Proste Dla wierzących jest to oczywiste. Byłes dobrym człowiekiem w życiu obecnym Twoja dusza pójdzie do czyścca abys mógł odkupic swe grzechy. Jeśli byłes zły pójdiesz do piekła - bardzo sugestywny jest obraz piekła w filmie

Bądż twardy po to aby zmienić siebie, zmieniając siebie nie niszcz tego co dore, podążaj ścieżką Pana aby osiągnąć doskonałość..
-=marCino=-

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Jeżeli kogoś interesuje to zagadnienie to radzę przeczytać książkę Raymonda Moody pt. Życie po życiu. Dowiecie się wiele ciekawych rzeczy z opowiadań tych co przeżyli śmierć kliniczną lub byli jedną nogą na tamtym świecie.
Wklejam fragmencik tej książki o przeżyciach jednej z kandydatek na anioła.







Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

"Byłes dobrym człowiekiem w życiu obecnym Twoja dusza pójdzie do czyścca abys mógł odkupic swe grzechy." - jakie grzechy?

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Maciek, śmierć kliniczna? To nie to samo. Na początku może i widzisz tunel ze światełkiem w tunelu, ale potem już go nie ma i jest tylko tunel bez światła... :)

W mózgu zachodzą pewne zmiany na skutek czego wytwarzane są pewne substancje jak np. ekstaza (chyba :). Zachodzące zmiany w mózgu powodują właśnie te "zwidy". Dlatego większość osób, które doświadczyły śmierć kliniczną widzą tunel... ze światłem na końcu :) O tym także można poczytać.

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

To nie tyle "ekstaza" co postępujące niedotlenienie mózgu. Także obszarów odpowiedzialnych za widzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Czyli te niedotlenienie przenosi człowieka w inny stan duchowy mam rozumieć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Przedmowa w/w książki. Proszę przeczytać opinie ludzi uczonych w piśmie i medycynie.




Pozdrowienia





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

markac,chodziło ci o endorfinę zapewne :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Nudno będzie bo nie bedzie zadnych niespodzianek. Jak trafisz do nieba to nie bedzie nic złego a jak do piekła to nie spodziewaj sie przyjemnosci. No chyba że zechca ukarać Merlin Monroe czy Brigid Bardot sadzając ci je na kolanach
_________________________________________--

... & vice versa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Tommeknet: "Czyli te niedotlenienie przenosi człowieka w inny stan duchowy mam rozumieć?".
- Tak Tomeczku. Tak się przynajmniej wydaje tym ludziom po przebudzeniu...

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Współczesna eshatologia niestety nie ma wspólnego i precyzyjnego poglądu na temat życia po śmierci.Kultura masowa skupia naszą uwagę na rzeczach doczesnych (carpe diem). Życie po śmierci jest tematem komercyjnym, tematem książek, filmów, których celem jest zaciekawić odbiorcę ale nie przerazić!
Życie wieczne jest kwestią wiary.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...


Wina to posychiczny stosunek sprawcy do czynu.Kazdy grzeszy na wlasny rachunek i zgodnie z wlasna wola.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Coś bardzo ciekwego w tej materii:
Dr Michael Newton "Przeznaczenie dusz " tom 1 i 2.
ten sam autor: "Życie między wcieleniami" i "Wędrówka dusz"
Szukać na stronie: www. tuiteraz. com.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

Po śmierci w niebie będą mnie czekały nieziemskie rozkosze! Tam będę piła najprzedniesze trunki, nie żadne krajowe sikacze i obcy mi będzie kac. Jedzenie będzie rozkoszą podniebienia bez martwienia się o wagę. A najważniesze, że będą tam na mnie czekać przystojni, kulturalni, opiekuńczy i mili mężczyźni, którzy zadbają o wszelkie moje potrzeby i będą mi dogadzać, bo ja będę sensem ich bytu! Wszystko to będzie moim udziałem jak sobie zasłużę w dniu dzisiejszym. Dlatego żyję cnotliwie i skromnie: nie piję, jem dietetycznie i zdrowo oraz unikam tych dzikich mężczyzn, jakich pełno wokół mnie, i chcą tylko jednego - wpuścić mnie w maliny :)

pozdrówko

Allinka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

O tak, Alli!
Gdyby tak wyeliminować pewne niedogodności z życia "tuiteraz", byłoby całkiem całkiem...:D Jestem za Ziemią! Tu powinien być eden! Nie jestem w stanie sobie wyobrazić siebie jako bezpłciowej istoty, wtopionej w jedną szczęsliwą (?) masę...
A choć pewnikiem kiedyś pierwiastki, z których się składam wejdą w jakieś insze reakcje z czymśtam :)), osobiście zamierzam siłą swej woli i oślego uporu NIE POZWOLIĆ! memu niedotlenionemu mózgowi zapomnieć...:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

A jak mózg obumrze - to sie klona zrobi i dalej będzie Forum.

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

.....a po życiu i tak dostaniemy w rzyć :)

Allinka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Życie po życiu...

...no a jeśli dostaniemy w rzyć
tzn. że bedziem dalej żyć!
Ktoś kiedyś powiedział: "Jeśli boli tzn. że żyjesz" :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org