wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Zastanawiam się dlaczego robicie aż tak wielki problem z nowych opłat za przedszkole? Przecież jak podliczy się koszty pobytu dziecka to wychodzi dokładnie to samo co wcześniej. A 1,80 za godzinę to śmiech a nie pieniądze.

Moim zdaniem dzieci, które zostają tylko na 5 godzin w placówce nie powinny być przyjęte wcale, bo przedszkole nie jest dla wszystkich tylko dla potrzebujących rodziców.

Czy może przedszkole powinno być za darmo? Co chwilę jakieś narzekania, a przecież za najlepszą opiekę dla dziecka trzeba zapłacić, a 200-300zł miesięcznie za super panie nauczycielki, dobre jedzenie przygotowywane na miejscu, spacery, zabawy, naukę... Często tego nie potrafią zapewnić nawet rodzice dzieci, ale nie...

WSZYSTKIM SIĘ TU WSZYSTKO NALEŻY ZA DARMO!

A i dodam, że po zmianach w płatnościach jest dużo łatwiej, bo rodzice zapłacą dokładnie tyle ile dziecko będzie w przedszkolu, wychodzi 2 godziny wcześniej - nie płaci. Jest chore- nie płaci. Patrząc na to jak często maluchy chorują czasami rodzice prawie nic nie zapłacą...

Mama 3latki.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Ja uważam że przedszkole powinno być za darmo bo:
-ludzie pracują płacą podatki więc hu.je z sejmu powinny takie pierdoły zapewniać (środki na ten i inne cele można by uzyskać skracając bonifikaty tym ciotom w czarnych sukienkach)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

A ja uważam, że za darmo to tylko z nazwy. Już się do tego powinniście przyzwyczaić. Opłaty są ok. Wyszło mi MNIEJ niż normalnie, a dziecko zostaje raz dwie, raz trzy godziny ponad podstawę. I gdy chorę będzie nie zapłacimy za nie. Nie narzekajcie więc, bo robicie sztuczny problem!!!!!!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Tak to już jest że tylko wszyscy się nauczyli narzekać szczególnie w naszym mieście,nikomu nic się nie podoba.Opłaty uważam są rozsądne i nie ma co sie czepiać.Na pewno to są mniejsze koszty niż opiekunka a warunki znacznie lepsze i opieka też.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

racja!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

w końcu ktoś napisał coś mądrego, a ZA DARMO to nawet w zęby ciężko dostać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

a co jest za darmo? nic nie ma. szkoły też nie są za darmo bo są utrzymywane z naszych podatków.
do przedszkola grosze dopłacamy ale dziecko ma tam lepszą opiekę niż w szkole, dostaje posiłki i może tam być całe 9 - 10 godzin.
narzekający niech spojrzą na stawki godzinowe w innych miastach.
jak się dowiedzą mieszkańcy innych miast ile u nas przedszkole kosztuje - oni to dopiero będą się buntować :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Jakby porównać zarobki z innych miast do naszego to się okaże, że jak zwykle płacimy najwięcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Zarobki to indywidualna sprawa.

Ja nie rozumiem takiego narzekania! Jeżeli ktoś za mało zarabia i za dużo płaci za przedszkole to najbardziej mu się opłaca zrezygnować z pracy i siedzieć z dzieckiem. Maluch na tym skorzysta, bo będzie miał mamę/tatę przy sobie a i rodzic nie będzie się męczył 8 godzin w pracy za małe pieniądze. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Rozumiem, że ty zapewniasz opłaty i wyżywienie dla tej rodziny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Oczywiście, że nie - może drugi rodzic?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?



To tak jak z np.sluzba zdrowia,tez niby za darmo,
ale gdy przyjdzie co do czego to bulimy za byle gowno!

ZA DARMO TO MOZEMY SRACZKI DOSTAC.NAJESC SIE
SLIWEK I POPIC MLEKIEM.I to tez nie jest za darmo,bo
mleko i sliwki kosztuja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

też na początku spanikowałam ,ale ostatecznie okazało się że zapłacę mniej niż rok temu ,no pierwszy miesiąc masakra książki ,ubezpieczenie ,komitet ,wyprawka itd 750 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

moim zdaniem nie mamy na co narzekać bo na prawdę za 4 zł dziecku nie zapewnimy 3 posiłków a po za tym dziecko ma profesjonalną opiekę ja jestem bardzo zadowolona moje dziecko dużo się uczy jest w towarzystwie dzieci za takie pieniądze nie zatrudnimy nawet opiekunki która z pewnością nie nauczyła by dziecko tyle ile nauczy się w przedszkolu a jeśli kogoś nie stać to są urzędy które pomagają zapłacić przedszkole by rodzice mogli pracować także nie narzekajmy tylko się cieszmy bo w innych miastach mają gorzej .

mariusz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Dobrawka to w jakim przedszkolu masz dziecko? jakaś kosmiczna suma wyszła.

Jak komuś nie pasuje państwowe przedszkole zawsze pozostaje stowarzyszenie edukator, tam 300zł (lub 400 w grupie żłobkowe) kosztuje miesięcznie niezależnie od ilości godzin i już wszystkie zajęcia dodatkowe wliczone są w cenę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Dobrawce sie pomyliło chyba przedszkole ze szkoła podstawową

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Wie ktoś może ile wynoszą opłaty w przedszkolu "u sióstr" na ul. Radzieckiej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Czy nikt nie wie ile kosztuje przedszkole "u sióstr"?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

do: -polala
Napisałaś: "WSZYSTKIM SIĘ TU WSZYSTKO NALEŻY ZA DARMO"
Pozwolisz że, nieco sprostuję. Wszystko, ale nie wszystkim. Tylko niektórym sk*rwielom.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Przedszkola i żłobki powinny być za darmo tak jak i szkoły są za darmo. Niestety politycy myślą od wyborów do wyborów, które w Polsce są co roku i olewają to że za 20-30 lat będzie nas mniej o kilka milionów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Szkoła jest obowiązkowa! Przedszkole tylko 5 i 6-latki.
Nie ma obowiązku prowadzać dziecka do przedszkola! Poza tym podstawa programowa to tylko 5 godzin dziennie i za pozostałe godziny należy płacić i jest to w pełni uzasadnione.

Moim zdaniem za przedszkole dzieci młodszych niż 5-latki powinna być większa opłata, właśnie dlatego, że młodszych dzieci nie ma obowiązku szkolnego, a jest to raczej forma spędzania czasu przez dzieci pod dobrą opieką.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

uhmmm-moich poborow na przelomie lat 70-80 starczylo na oplacenie przedszkola za 2 dzieci oraz czynsz( a musze wam powiedziec ,ze mieszkania na Os.Poludnie byly najdrozsze w miescie) i zostawalo mnie tylko na "przyslowiowe waciki" a... naprawde w porownaniu z innymi ...zle nie zarabialam! tylko jedno zdanie -wtedy ,nikt nawet nie wiedzial co t.z. urzad skarbowy i PITY:))) Ale jak by nie bylo _________________swoje wzieli !!! ale byl z tego pozytek!!!!!!!!! A TERAZ ??? CHOLOTA U KORYTA ZEZRE ,PRZEPIJE I DOMAGA SIE WIECEJ!!!!!!!!!!!! I MORDE DRZE ,ZE CHCE WIECEJ!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Oddajemy prawie 60% kasy w podatkach, a i tak za wszystko trzeba płacić: przedszkola, leczenie, dentysta, parkingi na mieście, jakieś po.ebane znaczki i wszędzie opłaty w urzędach... długo by wymieniać.
eh.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

nie prawie 60 % ale ponad!!!!!!!!!!!!!i SPOLECZENSTWO tzn. zwykli zjadacze chleba albo "niewolnicy" JEST ODDAWANE W MAJESTACIE PRAWA:))) DLA KOGO???? DOSPIEWAJCIE SOBIE SAMI!!!!!!!!!!!!!! bo w choilere zamkna mnie :))))))))))))))) za obraze "cesarzy" ,"krolow zycia" :)))))))))))))))))

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Maniuszek, sęk w tym że nie jest ważne co jest obowiązkowe a co nie, ważne jest aby politycy wzieli się realnie za walkę z niżem demograficznym, bo becikowym nikogo nie przekonają że warto mieć jedno dziecko więcej. A płatne żłobki, przedszkola, brak w nich często miejsc, sprawiają że nas nie przybywa. Jak to się mówi, najlepsza antykoncepcja to kredyt hipoteczny... Mnie boli to że według naukowców za 20-30 lat będzie nas tylko 35 mln, a politycy nic nie robią, tylko dokręcają śrubę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

@ polala ... zgadzam się całkowicie

@ denver
„Ja uważam że przedszkole powinno być za darmo bo:
-ludzie pracują płacą podatki więc hu.je z sejmu powinny takie pierdoły zapewniać (środki na ten i inne cele można by uzyskać skracając bonifikaty tym ciotom w czarnych sukienkach)”
nie kroisz „ciot w czarnych sukienkach” tylko mnie, bo ja tez płacę podatki i nie chcę utrzymywać Twoich dzieci

@OjciecR
„Przedszkola i żłobki powinny być za darmo tak jak i szkoły są za darmo.”
flaszkęteż mamCi kupić „zadarmo”?

@ franio30
„Oddajemy prawie 60% kasy w podatkach, a i tak za wszystko trzeba płacić: przedszkola, leczenie, dentysta, parkingi na mieście, jakieś po.ebane znaczki i wszędzie opłaty w urzędach... długo by wymieniać.”
Też oddaję w podatkach i też płacę za wszystko. Jak mnie nie stać, to nie korzystam!

@rzepicha ... tego nie będę komentował (nie nadaje się do komentarza!)

@ OjciecR drugi wpis

„ ... mnie boli to że według naukowców za 20-30 lat będzie nas tylko 35 mln, a politycy nic nie robią, tylko dokręcają śrubę...”
pewnie i tak o parę milionów za dużo ... jakby odjąć rzeszę bezrobotnych tylko z nazwy (pracujących za granicą i oficjalnie nie posiadających żadnych dochodów) i tych, których jakakolwiek praca mierzi (lepiej brać zasiłki niż pracować) a których stać na alkoholi papierosy (mnie niestety nie stać) ...

Mój dziadek mawiał „stać mnie na konia, stać i na owies” ... parafrazując (stosuję to w moim życiu) ... mógłbym mieć 3,4,5 dzieci ... mam 2 bowiem stać mnie na wychowanie (od urodzenia, poprzez wykształcenie do zapewnienia minimum środków na start w dorosłość) ... nie mogę zrozumieć, dlaczego miałbym łożyć na wychowanie dzieci spłodzonych przez nieodpowiedzialnych rodziców ... łożyć chociażby z moich podatków.

Jeśliby sięgnąć chociażby do świata zwierząt (wiem, wiem ... nie jesteśmy zwierzętami) ... bocian jak nie jest w stanie wykarmić swojego potomstwa, składa mniej jaj lub (jeśli źle oszacuje populację żab) wyrzuca z gniazda młode, których nie jest w stanie wykarmić.

Nie jesteśmy zwierzętami, więc dzieci nie będziemy wyrzucać na śmietnik ale ... czasy, gdy „bóg dał dzieci, da i na dzieci” dawno już minęły ... chcesz mieć dzieci, to je chowaj adekwatnie do warunków materialnych, jakie posiadasz ... nie każ mi łożyć na swoje dzieci, boja pracuję na swoje !!!


--------------------------
Anoni.m
http://www.pixelpc.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Antoni.m, Ja poglądy na ekonomie w skrócie mam takie: niskie podatki, ograniczać socjal, ograniczać działalność związków zawodowych, ciąć wydatki, nie mnożyć biurokracji, reforma zus i krus, zmniejszyć płacę minimalną, zmniejszyć składki zus, jak najmniej państwa w gospodarce. Ale to jedno, a mianowicie robić wszystko aby odwrócić tendencje demograficzną, pomijając kwestie ekonomiczne, że na nasze emerytury będzie ktoś musiał robić, bo jeśli będzie nas coraz mniej to załamie się system emerytalny, to jest to ważne dla ogólnej siły tego państwa. Jak ktoś nie rozumie tego, jest debilem i ignorantem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

@OjciecR
"...niskie podatki, ograniczać socjal, ograniczać działalność związków zawodowych, ciąć wydatki, nie mnożyć biurokracji, reforma zus i krus, zmniejszyć płacę minimalną, zmniejszyć składki zus, jak najmniej państwa w gospodarce."

z tym zgadzam się całkowicie

"...odwrócić tendencje demograficzną, pomijając kwestie ekonomiczne, że na nasze emerytury będzie ktoś musiał robić, bo jeśli będzie nas coraz mniej to załamie się system emerytalny, to jest to ważne dla ogólnej siły tego państwa."

to o czym piszesz ma się nijak do dalszej części Twojej wypowiedzi ... nie da się tego oddzielić od "pomijając kwestie ekonomiczne"... jeśli chcesz robić dzieci, to je wychowuj za własne pieniądze a nie licz na moje (nawet te, z moich podatków) ... na utrzymanie swoje i swoich dzieci pracuję sam, na swoją starość też (dokładam też do "starości" moich rodziców" ... nie chcę nic od Ciebie ale też nie chcę nic dawać Tobie

"Jak ktoś nie rozumie tego, jest debilem i ignorantem..."

Jeśli w Twoim mniemaniu jestem "debilem i ignorantem" to myśl tak dalej ... ja i moje dzieci będziemy mieli co jeść (bo o to dbam) ... Ty i Twoje dzieci mnie nie obchodzą!


--------------------------
Anoni.m
http://www.pixelpc.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Autor: Anoni.m (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16-09-11 13:13

Też oddaję w podatkach i też płacę za wszystko. Jak mnie nie stać, to nie korzystam!




przy rejestracji auta, gdy stwierdzę, że mnie nie stać na opłaty, to "nie korzystam" i jeżdżę na starych blachach ?
albo gdy muszę wyrobić dowód, a nie mam pieniędzy ? "nie korzystam"?
bez sensu napisałeś.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

@franio30:50

"przy rejestracji auta, gdy stwierdzę, że mnie nie stać na opłaty, to "nie korzystam" i jeżdżę na starych blachach? albo gdy muszę wyrobić dowód, a nie mam pieniędzy ? "nie korzystam"?"

dowód muszą mieć wszyscy ... wszyscy płaca podatki, więc dowód powinien być "bezpłatny" (płatny z podatków). Posiadanie samochodu nie jest obowiązkiem, więc,jeśli Cię nie stać na pokrycie kosztów jego posiadania,nie musisz go mieć! możesz jeździć MPK, lub jeśli Cię na to nie stać - używać tego co masz za darmo, czyli nóg!


--------------------------
Anoni.m
http://www.pixelpc.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Antoni, dzieci każdy wychowuje za własne pieniądze, idąc twoim tokiem rozumowania to ja nie zgadzam się aby z moich podatków były kształcone twoje dzieci...
A kwestie ekonomiczne-wzrost gospodarczy idą w parze z dodatnim przyrostem gospodarczym. Jeśli politykierzy nie chcą wspomagać wzrostu demograficznego na nucie społecznej to niech to robią na ekonomicznej. Im więcej ludzi będzie pracowało w przyszłości, tym więcej podatków będzie odprowadzanych i będą wyższe emerytury. Widać że nie znasz polskiego systemu emerytalnego, skoro twierdzisz że sam pracujesz na swoją starość...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Opłaty za przedszkole-w czym widzicie problem?

Autor: Anoni.m (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16-09-11 13:13 @rzepicha ... tego nie będę komentował (nie nadaje się do komentarza!)
tak w pakiecie odpowiadasz to w pakiecie zadam tobie pytanie????NA CO IDA PODATKI SPOLECZENSTWA -----------------JESLI NIKT O NIC NIE MA PRAWA SIE UPOMINAC??? Wez Konstytucje RP do reki - przeczytaj a potem sie madrzyj!!!!!!!!!!!! chyba ,ze to dla ciebie wyswiechtany strzep papieru? Anoni.m!!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org