sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
cukier

czy ktoś z was zauważył że w sklepach nie ma cukru...

NINKA88

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

I z tego powodu podrożeje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

w jednym sklepie jest lecz prawie po 5zł

NINKA88

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

w stokrotce jest cukier i po 4.49 w Lidlu jeszcze wczoraj był po 3.99

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Podobno mają ceny dojść do 7 zł, mi się wydaje że to wszystko po świętach wróci do normy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Łomżynianka nie strasz ludzi ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

tak ceny cukru gwałtownie rosną a część cukrowni w polsce zostało zamkniętych m.in cukrownia w Łapach no i nie ma sie co dziwić, że teraz brakuje cukru. Kto tym krajem k...... rządzi????????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Podziękujcie Donaldowi za zamknięcie cukrowni w Łapach i Lublinie. A przy okazji, likwidację uprawy buraka, na całym wschodnim obszarze Polski. Zresztą, ówczesny prezydent, śp. Kaczynski, również nie protestował.
I tak już kolejny raz, wyruchali Polaków, jak Hitler-Niemców.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

A co ma Donald do cukrowni w Łapach?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

cukrownia w Łapach należała do jednych z najnowocześniejszych cukrowni w polsce zmodernizowana i w ogóle a po za tym to jest celowa zagrywa ze strony rządu gdy nie zamykali cukrowni to cukier by był do tamtego okresu nie było problemu z BRAKIEM CUKRU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

a co rząd ruskie nadali czy sami ludzie wybrali? ża komuny mieli pracę to wybrali żydów.Przecież cały czas o to chodzi żeby wszystko roz....lić i poddać się w niewolę ale ci co to robią za darmo tego nie robią nie?Np taki Krzysztof Bielecki jak dobrze ludzi bajerował to teraz zarabia po kilka milionów rocznie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Zaraz Komunizm będzie ! Precz z komuno :D

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

do: fanka bocianka
Pytasz co ma do tego Donald? Więc Ci odpowiem
Jako ówczesny premier nakazał zamknięcie w/w cukrowni. Podobno z nakazu Brukseli. I być może, zgodziłbym się z takim postawieniem sprawy. Ktoś inny napisał w dziale politycznyn że, produkcja cukru jest centralnie sterowana przez UE. Niech i tak będzie. Tylko wytłumacz mi,jak można ulec Brukseli i zlikwidować dwa wielkie zakłady pracy, firmy dochodowe i przynoszące zyski? Przy okazji pozbawiając pracy, tysiące ludzi, łącznie z rolnikamiinnymi kooperantami. Słuchałem wówczas audycji radiowej, gdzie jakiś redaktorzyna z Radia-Białystok, tłumaczył słuchaczom że, przez takie posunięcie rządu, będziemy mieli tańszy cukier. Słuchając, zastanawiałem się czy facet jest taki durny od urodzenia, czy spadło to na niego później? Czy po prostu, wzorem innych, sprzedał swoją d*pę?
Odpowiesz mi że, skoro Bruksela kazała, to musieliśmy. Niekoniecznie, nakazała również jakiś czas temu, zapłacenie kary przez Francję, za przekroczenie deficytu. I co? Francja odpowiedziała że, takiego wała zapłaci.. Nam groziła kara za pomoc dla stoczni. Za to, spokojnie mogliśmy udzielić pomocy finansowej dla Opla, niedawno dla Fiata-coś chyba ponad 2 mld zł. Sama Bruksela, nie tak dawno, dofinansowała banki, kwotą 10 mld euro. Z czego połowa, poszła na premie dla prezesów i tych pomniejszych kut*sów.
Wracając do cukrowni, czytałem że, za ową likwidację, Bruksela odpaliła 260 mln euro. Być może, część poszła na odprawy, może z 1%. Być może, część do budżetu, i być może część, jeszcze gdzieś. Rezultat mamy, jaki mamy. Niedawno słyszałem w Radjiu-Z, jak jakaś nadobna dziewoja, tłumaczyła słuchaczom, iż obecnie Polska musi importować 1000 ton cukru, i że jest to wynik zwiększonego popytu. Można dostać k*rwicy. Kiedyś już, napisałem że, to manipulowanie i zakłamanie, które było za komuny, to mały pikuś w porównaniu do tego, jak dzisiaj robi się obywateli w trąbę.
Ale, jak kto chce, niech myśli iż wie lepiej. Ostatnio mówi się o tym że, Bruksela planuje zamknięcie części kopalń, oczywiście przeważnie naszych. I już można na necie poczytać artykuły o tym, jak to u nas może drastycznie podrożeć węgiel.
Perspektywy-starzy niech powymierają. Młodzi niech wyjadą tyrać na obczyźnie. Chyba niebawem, Niemcy otwierają rynek pracy dla naszych młodych ludzi. A u nas co?-las i k*tas.

Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.

przepraszam za styl-wynik pośpiechu

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

i bardzo dobrze że cukier drogi, to chociaż ludzie zdrowsi będą i szczuplejsi bo głównie cukier odpowiada za otyłość


"można herbatę bez cukru pić, kawę tak samo, a czy cukierki bez cukru są czy nie?? oto jest pytanie?"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Kalam No przecież piszę że to jest wszystko żeby się sprzedać żydkom. po co się pchali do tej łuni przecież ta unia to żydy i komuna.! Byłó się Korwina posłuchać, rozpieprzenie cukrowni było na długo przed Tuskiem jeszcze.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Ludzie sami nakręcają spiralę, robiąc zapasy i kupując nagle po 10kg i więcej. Popyt rodzi podaż. Gdyby popyt został na niezmiennym poziomie, ceny cukru nie rosłyby w tym tempie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

pool
opanuj się chłopie. twój wpis to jak uzasadnienie wprowadzenia kartek na cukier.
Ciekawe jest to że Polskę obowiązuje limit produkcji cukru. Nie wolno wyprodukować ani 1 kg więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Moja rada dla wszystkich zrozpaczonych :):)

Kupcie sobie po 1000 kg puki tańszy będziecie cieć zapas na ciężkie czasy:):):):)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Na drogi cukier i całą drożyznę jest rada:DUŻE PODWYŻKI WYNAGRODZEŃ!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

a na kiego wam cukier :D:D
ja od ponad roku nie slodze i szczesliwy :D cukier moze nie istniec :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Mój znajomy ma już zapas trzech ton cukru. Planuje kupno jeszcze około tony.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Autor: fanka bocianka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03-03-11 19:09

A co ma Donald do cukrowni w Łapach?






nie, k.rwa, nic nie ma.
on tu tylko jeździ na nartach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

trzeba bedzie slodzikow uzywac zamiast cukru:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Acesulfam K
http://pl.wikipedia.org/wiki/Acesulfam_K

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

do jakiego dyskonat się nie zajedzie to ludzie pełne kosze cukru, te co mam 10 kg cukru starczy mi na około 4-5 miesięcy "czyli do następnych zbiorów BURAKÓW xD"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Chory naród !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszyscy ci co ładują cukier do bagażników niezwłocznie powinni udać się do psychiatry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Autor: jeden z tych ponoć gorszych (---.internetia.net.pl)
Data: 04-03-11 18:35

pool
opanuj się chłopie. twój wpis to jak uzasadnienie wprowadzenia kartek na cukier.
Ciekawe jest to że Polskę obowiązuje limit produkcji cukru. Nie wolno wyprodukować ani 1 kg więcej.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Myślenie nie boli. Czytanie ze zrozumieniem, również nie jest Twoją mocną stroną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

I o to chodzi magazyny się oczyszczą pod nowy towar i to za dobrą cenę przecież takie akcje powtarzają się co kilka lat, Bo na mniejszą skalę co roku.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Czy Wy cukier łyżeczkami na sucho pożeracie ? :)






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

nie martwicie sie.
nasi przywodcy dobrze zyja z przywodcami np francji i juz niedlugo trafi do nas cukier z trzciny cukrowej - z krajow zamorskich podlegajacych uniixx
wiec juz niedlugo skonczy sie brak cukru w sklepach.. tylko pewno jeszcze umowy musza jakies podpisac, a to potrwa.
cieszmy sie ze dzieki super rzadowi mozemy wesprezc rolnictwo w innych krajach.
trzeba sobie pomagac, oni w koncu musza gdzies swoje plody rolne sptzedawac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

i jeszcze cos - rolnicy chyba maja jakies doplaty unijne, wiec krzywda im sie nie dzieje?
ja sie na tym nie znam, ale podobno unia decyduje o kluczowych galeziach gospodarki - rolnictwo i przemysł ciezki.itp. kraje czlonkowskie powierzyli prawo decydowaia o tym unii. Polanie nie maja nic do powiedzenia. zreszta sami to wybrali. wiec tak mamy, jak zadecyduje unia, a unia decyduje tak, jak my chcemy i dla naszego wspolnego dobra. i przez naszych przedstawicieli , ktorzy tam urzeduja i za obrone naszych interesow im sie placi z naszych kieszeni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

http://www.gangsters.pl/index.php?id=9

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: cukier

Z tymi dopłatami to też różnie, Niedawno słyszałem z mediów że, nasi będą musieli zaniechać uprawy tytoniu. Podobno czegoś tam, nie dopełnili, no i dopłat nie dostaną. Podczas gdy inni dopełnili i im się opłaci. Niewiem tylko, od czego są wójtowie, czy choćby proboszcz ze swoją amboną, aby ludziom przypomnieć.
No chyba że, to tak właśnie miało być.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org