piątek, 14 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy ktoś się zatrzymał?

Mama z dwójką dzieci nie, młodzież wracająca z rozpoczęcia roku nie, jacyś panowie też nie przystanęli, ktoś kogoś częstował papierosem, innego widziałem jak szedł z otwartym piwem w ręku. Jakieś dziewczyny ok. 20 lat też szły obojętnie.

Przystanął sąsiad, który wracał z zakupami, przystanęła młoda pani, przystanąłem i ja. Nikt więcej.

1 września godzina 12:00. Wycie syren. Szacunek...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Ja tez przystanelam...
Wiesz zachowanie tych ludzi swiadczy o nieswiadomosci lub braku szacunku...

Płynę pod prąd, bo z prądem śmieci płyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Przystanęły tylko starsze osoby.
A nieswiadomosc/brak szacunku co do tego co sie stalo to czyste chamstwo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Ale ja jestem bardziej młodszy niż starszy;) I czego uczą teraz w szkołach?
Czy wielkim problemem dla dyrektorów/nauczycieli byłoby zasugerować uczniom (w czasie uroczystego rozpoczęcia roku) by na dźwięk syren przystanęli na chwilę?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

addict nieświadomość nie jest chamstwem jest raczej niewiedzą i brakiem zainteresowania danymi sprawami

Ave


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Hm.. sa miasta , gdzie zatrzymują sie samochody.. tylko na minutę.. smutne.. siedzi w niektórych brak szacunku do historii.. rodzin..tego co ważne .. wycieczki amerykańskie rozdziawiają ziapę kiedy ogladaja film o odbudowie Warszawy.. niewierzą .. hm.. cest,la vie..

kumaty

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Witam

Prezydent Łomży wystosował list do szkół, dyrektorzy przypominali, nawet podany był program obchodów, gdzie, co o której.... Nie każdy musi uczestniczyć w składaniu kwiatów na grobach, pomnikach, wystarczy na chwilę przystanąć. także w tej kwestii wiadomość dotarła. głupio brzmi, bo nie powinna docierać tylko dzięki przypomnieniu przez kogokolwiek, to jest zbyt ważne żeby o tym nie pamiętać. Najgorsze jest to, że pewnie wiele osób zastanawiało sie dlaczego te syreny tak wyją. Smutne...

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Akurat o 12 składaliśmy wiązankę kwiatów pod pomnikiem harcerzy przy ul. Polowej, była też grupka młodzieży. Nie widziałem, żeby ktoś wstał, zatrzymał się na chwilę, czy zatrzymał samochód. Ja wojnę znam tylko z opowiadań rodziców, ale dźwiek syren jest dla mnie przejmujący, może dlatego że widziałem dużo filmów o wojnie, i słuchałem reportaży radiowych. Dźwięk ten kojarzy mi się z jakimś nieszczęściem. A dzisiaj ciepła, słoneczna pogoda i jak wspominali harcerze - weterani, prawie taka sama jak 65 lat temu.
Czasami myślę, że gdy przydarzyło się jakieś nieszczęście typu atak gazowy, czy biologiczny też by nikt na to nie zwrócił uwagi. Syrena wyje to niech wyje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Prawda. Widzialem jak 2 samochody sie zatrzymaly, i na nich trabiono, a wycie syren komentowaly co niekore, zwlaszcza mlodsze osoby, po co wyja i ze nic nie slychac. Brak szacunku, oraz obojetnosc sprawia ze ludzie "olewaja" to co niby ich nie dotyczy. Dobrze ze sa jeszcze tacy jak my i zauwazamy to oraz mowimy glosno o tym, wiec moze w nastepnych latach cos sie poprawi, przynajmniej 0,001% to juz bedzie dobrze.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Wozy policyjne też dołączyły się ze swoimi syrenami. Akurat zauważyłem na jednej ulicy dwa pojazdy policyjne. 1 VW Transporter – młodzi policjanci wyszli z pojazdu i ustali przy aucie, oraz naprzeciw zatrzymał się pojazd ze starszym policjantem wewnątrz który już siedział i się przyglądał młodym zza szyby…



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Wstyd mi, siedziałęm w firmie i nic nie zrobiłem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Markm.
Wstyd to kraść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

JA sie troche wystraszyłem bo wtedy byłem w piwnicy ale jakoś ustałem bez ruchu przez chwile.Ciesze sie ze sa nie kturzy ludzie co pamietajo jak sie zachować.

gg

<...>Albo damy radę , Albo jak tynk odpadamy<...>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

ja byłem na mszy o 18 u Ambroziaka, Ślicznie grał ktoś na trąbce, aż ściskało w sercu...taka wojskowa atmosfera, dużo mundurów, weteranów, harcerzy i śpiew. A potem hymn Państwowy i Apel Poległych. Szkoda, że było tak mało młodzieży.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

A co sie dziwicie ? pseudo nauczyciele zmęczeni prawie 3 miesięcznym wypoczynkiem nie maja siły na wspomnienie września 39. O 12-tej tylko 3 prezyedentów i 2 wojskowych przybyło pod kamień na Placu Jana Pawła II z kwiatami. Szkoda że nie usłyszeli wołania tych kamieni ,, a gdzie jest wasza młodzierz". Panie Choiński rzekomo z Ligi Polskich Rodzin Czy takie ma Być Młodzierzy chowanie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

To nie sprawa zganiania "młodzierzy" na wiece , to sprawa świadomości narodowej i wychowania! Czym jest teraz patriotyzm? Frazesem! Pewna wina w tym i szkoły, ale gdzie są rodzice? Czy w domach się mówi patriotycznie o Ojczyźnie? Wątpię! Niestety, obrzydzają Ją nam skutecznie nasi politycy, codzienna pogoń za środkami do życia.... i tak dookoła...:-(

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

O jak bardzo wypłukane są umysły nasze ze wszystkich wartości narodowych naszych przez media będące w obcych rękach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

I dlaczego racja jest nasza, maluczkich? Gdzie jest świadomość narodowa? Czy już nastała epoka kosmobydła?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy ktoś się zatrzymał?

Biję się w piersi, ostatnie dni bez kalendarza, bez orientacji czasowej, wakacje, ja u fryzjerki odbieram telefon, tu suszarki, ledwo co słyszę, a tu jeszcze jakas syrena się włącza, myślę sobie pożar, czy coś...
Ale wstyyyyyyyyyyyyd!
Teraz zakopałabym się głeboko pod dywan, ale na szczęście nikt nie wie , że to ja.
Tylko ja wiem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org