czwartek, 23 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
uwaga na oferty pracy ewelina.szczyg@gmail.com

na jednym z łomżyńskich portali internetowych pojawiła się oferta pracy na stanowisko sprzedawca z e-mail ewelina.szczyg@gmail.com na ten e-mail trzeba było wysłać CV a o to e-mail zwrotny od tej Pani :
Witam
Otóż otrzymaliśmy Twoje CV, które zostało pozytywnie rozpatrzone.
Mamy do Ciebie kilka ścisłych pytań oraz mały test, który zajmie Ci kilka minut.
Aby pobrać plik postępuj zgodnie ze wskazówkami
Pobierz - http://filespeedy.net/download/52968/ZDhkN
Czekamy na odpowiedź do 48h!
Pozdrawiamy!
Link oczywiście płatny wpisujesz nr.telefonu na który przychodzi kod ,a o to co pisze w regulaminie na podanym linku z chwilą wysłania wiadomości sms użytkownik zamawia Usługę (moment zamówienia Usługi); opłata za SMS w sieci Polkomtel Sp. z o.o. (Plus) jest zgodna z cennikiem opłat operatora ,ale
Koszt otrzymania przez Użytkownika od Dostawcy jednej wiadomości SMS MT z numeru 60522, w ramach Usługi, wynosi 5 złotych netto (6,15 złotych brutto).
widzę,że już temat był podejmowany http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=648032&t=648013



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga na oferty pracy ewelina.szczyg@gmail.com

No dobra, już wiemy, że oszuści. Co dalej? Co można zrobić oprócz ostrzegania innych?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga na oferty pracy ewelina.szczyg@gmail.com

Dobra robota, popieram wisienka75!!! oszustów trzeba na swiatło dzienne niech zajma sie uczciwa robota, a nie idą na łatwizne. nic nie potrafią to oszukują, ja tez tak moge ale mam sumienie i nigdy , przenigdy nie wysyłam CV , gdzie podany jest tylko e-mail. najpierw strona intenetowa pracodawcy( jesli jest) i dzwonie, pytam zadaje pytania i proponuje ze CV przyniose osobiscie. Jezeli firma sprawdzona to oczywiscie CV wysyłam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga na oferty pracy ewelina.szczyg@gmail.com

racja.

pamietam jak kiedys wysylalam cv i pytalam o dane firmy lubo chociaz nr tel. to najczesciej nie dostawalam odp. lub dostawalm prosze najpier wyslac cv. wtedy wiedzialam ze to jacys oszusci osoby do pozyskiwania danych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga na oferty pracy ewelina.szczyg@gmail.com



wszystko ok, trzeba ostrzegać, tylko .....

wysłać CV można zawsze i wszędzie, ale potem jest albo rozmowa kwalifikacyjna albo nic nie ma,
kto wysyła esemesy i takie podobne rzeczy jest zwyczajnie naiwnym "idiotą", to jest to samo jak niby bank prosi o kilka numerów ze zdrapki, wnuczki dzwoniące do babć i wyłudzające po kilkadziesiąt tysięcy lub praca za granicą bez języka (a w zasadzie z) za kilka tysięcy euro miesięcznie bez polecenia i znajomości,

takie rzeczy w przyrodzie nie występują !

LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ, MYŚLENIE NIE BOLI, ZDROWEGO ROZSĄDKU NIC NIE ZASTĄPI.

po kilku latach takich samych przekrętów, to mi nawet tych przekręconych już nie jest szkoda, nic człowieka nie uchroni przed jego własną głupotą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga na oferty pracy ewelina.szczyg@gmail.com



Wisienka

Nie zrażaj się, rób tak dalej i ostrzegaj, zawsze to jakieś pozytywne działanie, pozdrawiam :-)

Celowo wyłączyłem mój zwyczajowy podpis pod każdym moim postem ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga na oferty pracy ewelina.szczyg@gmail.com

Ostrzegać należy

http://skroc.pl/b0d09

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga na oferty pracy ewelina.szczyg@gmail.com

dzieki za info

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: uwaga na oferty pracy ewelina.szczyg@gmail.com

Magazynier Praca w godzinach popołudniowych i nocnych (22:00 - 6:00) -Minimalne wykształcenie - Gimnazjalne (ważne chęci do pracy).
e-mail: jolanta.grocka@gmail.com
ogłoszenie dodane 2014-03-01

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org