sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Za niskie odszkodowanie OC

Witam!
Potrzebuję pomocy, ubezpieczyciel wypłacił mi za niskie odwołanie, chciałbym się odwołać od tej decyzji i powierzyć to osobie która tym się zajmuje. Czy ktoś zna skuteczną osobę lub firmę? Dzięki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

o ile sie rozchodzi to się może podejmę



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

Sprawa wygląda następująco: Oddałem auto do warsztatu gdzie przeprowadzony został remont silnika, koszt naprawy 4700zł, jednak zaraz po naprawie silnik się zatarł, warsztat dał mi swoją polisę oc i zacząłem się ubiegać o odszkodowanie, sprawa ciągnie się już od końca września i niedawno dostałem 1000 zł odszkodowania, auto zaprowadziłem do innego mechanika i ten twierdzi ze generalny remont, który zapewni dobra pracę silnika będzie kosztować około 6,7 lub 8 tyś. Moim błędem było zaznaczenie u tu że chce pieniądze na konto a nie naprawiać auto.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

coś kręcisz
marna prowokacja
chyba że po lolku bezładu i skladu
to ogarnij temat i jeszcze raz ale po polsku



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

popelnilam ten sam blad. chcialam pieniadze.. niestety nie wygralam. ale mam nauczke na przyszlosc. ;] pamietaj ze firmy ubezpieczeniowe sa dobre jak im trzeba placic. co do odzkodowan to 'walka z witrakami'.
ale moze Tobie sie uda. powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

Przedmiotem sporu jest Saab 9-5 dosyć drogie części do tego auta i aby poprawnie naprawić ten samochód trzeba wydać pare tysięcy, poprzedni mechanik tylko pogorszył stan silnika, a ubezpieczyciel dramatycznie zaniżył odszkodowanie, w kosztorysie nie uwzględnił wielu podstawowych czynności które trzeba wykonać przy remoncie, a same części policzyl na 70% amortyzacji. Czytałem o firmach które biorą procent od uzyskanego odszkodowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

a to jusz qmam ocb



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

teraz to Ty pisz po polsku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

heh punkt dla ciebie !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

BRAWO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

teraz to i ja KUMAM, jestem początkującym forumowiczem i nie znam shortcuts

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

wierze ze dasz rade
widzę duży potencjał !
pozdro i powo



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

potencjał nie wystarczy, nie mogę sobie pozwolic by Ci złodzieje trafili kolejnego jelenia. Wolę z kimś się podzielic odszkodowaniem niż nie mieć nawet na robociznę mechanika

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

od tego jest chyba rzecznik ds. ubezpieczeń ubezpieczonych ?
http://www.rzu.gov.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

Chcialabym ci pomuc ale nie wiem jak
może sie trafi jakis spec



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

Napisz odwołanie że chcesz zwrócić pieniądze i naprawiać na faktury.W gotówce ciężko będzie więcej wyrwać aczkolwiek na faktury ubezpieczyciel też odpowiada do kwoty 4700 tyle co wydałeś na naprawę objętą ubezpieczeniem.
Rzecznika Ubezpieczonych sobie odpuść bo szkoda czasu a ubezpieczyciel i tak go oleje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

Witam. Podaj swego maila, spróbuję Ci pomóc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

ostrzegam - nie podawaj
na tym forum so niezle pojeby
zablokuja ci skrzynke



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

Nikt nie zablokuje skrzynki, więc proszę nie pisać bzdur

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

ty nie ale inni tak
ruzne czubki z anglii



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

rborawski@tlen.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

ryzyk fizyk
jestem zdesperowany

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

wszyscy wiemy ze chcesz zarobic :) remont silnika kosztuje 8tpln a silnik w idelanym stanie na allegro 3tpln :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

silniki te chodzą od 3,5 do 4,5 tys. na allegro, dodatkowo wymiana silnika 1 tys. i płyny, klima, wszystkie uszczelki, Nie ma idealnych urzywanych silników!!! ja poprostu chce odzyskać pieniadze wydane na remont ktory okazał sie klęską i to nie z mojej winy, dlaczego mam płacic za błędy innych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

nowy jets za 9500, nie swiruj :) a co ci padla i gora i dol? wymiana 1000zl? chyba w aso :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

walczyl pan jak lew !!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

Po prostu napraw, weź fakturę za naprawę i wyślij firmie ubezpieczeniowej.
Zgodnie z aktualnym orzecznictwem sądowym ustalane w toku postępowania odszkodowanie powinno zostać wyliczone w oparciu o ceny obowiązujące na lokalnym rynku motoryzacyjnym ( SN w uchwale z dnia 13.06.2003, sygn. III CZP 32/02)
Mając fakturę za naprawę - nie naciąganą tylko rzeczywiste wartości naprawy - masz wygraną w sądzie. W zasadzie nie bój się wnieść sprawę do sądu, jeżeli nie zapłacą pełnej kwoty za naprawę. Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj przegrywają w sądach ze względu na zaniżanie odszkodowań. A jeżeli masz odszkodowanie z tytułu OC to możesz domagać się opłacenia nawet samochodu zastępczego do czasu naprawy.
Przy naprawie możesz zażądać oryginalnych części jeżeli takie zostały uszkodzone i Zakład ubezpieczeniowy nie może wymusić w tym przypadku stosowania zamienników.
masz pytania zajrzyj w internecie - jest sporo wiadomości na temat odszkodowania z tytułu OC.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Nie wiem czy słusznie, ale obawiam się że naprawię samochód za pare tysięcy a potem tu mi nie wypłaci kasy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Za niskie odszkodowanie OC

Koniec z niskim odszkodowanie z OC, dzwoń 501-224-296

Jeśli:

- dostałeś odszkodowanie z OC
- rozliczyłeś szkodę na kosztorys
- a jednak jako poszkodowany uważasz, że Towarzystwo Ubezpieczeń zaniżyło Twoje odszkodowanie

WARTO WRÓCIĆ DO SPRAWY!!! ZADZWOŃ, WYJAŚNIMY JAK TO ZROBIĆ.

Kto może dochodzić roszczenia:

- poszkodowany w kolizji lub wypadku drogowym, od którego nie minęło więcej niż 3 lata,
- osoby którym zostało wypłacone odszkodowanie z OC sprawcy i nie były wystawione rachunki faktury VAT.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org