poniedziałek, 03 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
jak to jest z własną działalnością....

Jak to jest z tzw własną działalnością typu np usługi fryzjerskie, stylizacja paznokci z dojazdem do klienta..? Trzeba mieć to zarejestrowane jako działalność gosp.?
Bo chodzi mi właśnie o takiego typu ogłoszenia jako tzw dorabianie sobie jak ktoś jest bez pracy, czy nie przyczepi się urząd skarbowy do takiego kogoś..?
Pytam, bo jestem właśnie w trakcie pewnego kursu i po ukończeniu jego chcę "zarobkować", nie będzie z tego żadnych kokosów tylko takie tam parę groszy i chce dać ogłoszenie ale obawiam się czy do takiego typu usług nie przyczepi się urząd skarbowy....więc nie wiem co robić...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

moglabys powsadzac ulotki o swojej dzialalnosci na klatkach schodowych i na przystankach...


martw sie o siebie a nie o urzad skarbowy



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

a urząd się nie martwi o ciebie tylko o siebie......

Ich bin fur Berlin...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

Teoretycznie może przyjść do Ciebie (lub zamówić wizytę domową) pani/pan z urzędu i po skończonej usłudze poprosić o paragon/rachunek. Do mojej koleżanki przyszedł kiedyś na korki właśnie Pan z urzędu skarbowego i nie było fajnie. :)

Ale jest ryzyko jest zabawa... :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

maniaxxx
podaj e-maila-skontaktuje sie i powiem jak masz zrobic.
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

fajna sprawa -wlasna firma, wymaga dozo powiecen, uwazaj tylko zeby cie nie zablokowali, bo wtedy tez nie belo fajnie,



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

do : proponuję , mój e-mail : maniaxxx@op.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

kaschia i jak się skończyła ta wizyta?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

mańka, idz ty kobieto do urzędu skarbowego na polową i zapytaj lub zadzwoń. Tam Ci wszystko podkładnie wytłumaczą co mozesz, co musisz i jak masz to zrobić. Powiedzą Ci jaka jest kwota wlna od podatku, od jakich przychodów musisz mieć kasę i czy konieczne jest rejestrowanie jako podmiotu gospodarczego.

To, co myślę o świecie nie musi być typowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

samuraiJACK - tak, już w urz.skarbowym mi podpowiedzą, rzeczywiście... trafi mi się klient lub dwa w tygodniu i jeszcze od tego podatek płacić itp...bez sensu to rejestrować..tak mi się wydaje..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

Na pewno nie jest tak lekko. Sam założyłem własną firmę po tym jak usłyszałem w starej pracy,że nie mam szans na awans i większe zarobki ( zarabiałem 1500 zł na rękę). Najważniejszy chyba jest odpowiedni pomysł. Potem ciężka praca ( nie sądziłem,że własna firma zajmuje aż tyle czasu...). Niemniej potem przychodzi bardzo duża satysfakcja. Warto jest poczytać sobie trochę na tej stronie: http://stworzbiznes.com.pl/ - znajduje się tam kilka dobrych artykułów o biznesie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: jak to jest z własną działalnością....

ADMIN REKLAMA nie śpij

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org