sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

Kto za to zapłaci? Jak na razie zgodnie z powiedzeniem "Kowal zawinił... dyrektorka szkoły.

Kusy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

skończy się pewnie na nie otwarciu calego basenu xdd

niestety dalej zostaje nam Zambrów lub Mikołajki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

I jak w takim ukladzie rozumiec zglaszanie do prokuratury zazalen przez rodzicow dzieci z SP10?
Miasto zmodernizowalo konkretnie basen, bedzie placic za utrzymanie, ale korzystac ma z niego tylko szkola? A co z innymi? Bo raczej nie po to taki basen zrobili, zeby teraz przez pol dnia nadal byl na wylacznosc SP10? Czy rodzice beda sie zrzucac na miesieczne utrzymanie? Bo zachowuja sie, jakby to byla ich prywatna wlasnosc conajmniej... A dzieki temu moze wszyscy poczekamy jeszcze x czasu na otwarcie.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

Dran, a czy ty przeczytałeś choć jeden z artykułów nt. basenu, choćby kilka postów? Co ma niekompetencja, niechlujstwo w sprawie szafek do rodziców z Dziesiątki? A jeżeli już mowa o nich to nikt nie chce basenu na własność, ani wyłączne użytkowanie. Z jakimi innymi? Żadna szkoła nie przyśle dzieci na nowy basen tak jak nie przysyłały na stary. Masz małe dzieci Dran?

Kusy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

A czy ja napisalem, ze doniesienie rodzicow ma cos wspolnego z szafkami?
Szafki opoznia start basenu swoja droga, a czym sie skonczy akcja rodzicow to wyjdzie w praniu.

Jesli rodzice domagaja sie, zeby basen zostal czescia szkoly, to przez polowe dnia nie bedzie dostepny dla osob z zewnatrz, zgadza sie? Piszac inni mam na mysli innych mieszkancow Lomzy, nie dzieci z innych szkol.
Bo jesli tak nie jest, to po co rodzice walcza o to, aby basen nalezal do szkoly? W jakim celu?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

Ten basen powinien być dla wszystkich tzn dla całej Łomży a nie dla 10-tki podobnie jak budowany przy szkole 1-ce. Po co ta cała heca, miasto budowało i miasto powinno administrować baseny ale w sposób odpowiedzialny i z głową , budowali przecież dla ludzi, dla społeczności Lomżyńskiej i dla rozwijania sporu pływania, dla przyszłych mistrzów.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

"Ten basen powinien być dla wszystkich tzn dla całej Łomży a nie dla 10-tki". Ależ będzie dla wszystkich! Dziesiątka walczy tylko o możliwość korzystania z godzin porannych. "...budowali przecież dla ludzi, dla społeczności Lomżyńskiej...". Otóż wielki wkład finnsowy w budowę ponieśli rodzice pierwszych maluchów ze szkoły na różny sposób zbierając pieniądze. Ty Karolina jeżeli masz 25 lat mistrzynią pływania już nie zostaniesz, a jest szansa, że ktoś ze szkrabów Dziesiątki popłynie kiedyś po medal jeżeli teraz dostanie szansę. Jeżeli ktoś z rodziców innych szkół uważa, że ma pływacko utalentowane dziecko przy odrobinie fatygi może je przenieść do SP-10.
No tak, ale kto zapłaci 100.000?

Kusy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

A dlaczego to SP10 ma byc tak wyrozniona? Czym sie rozni ta szkola, od innych publicznych szkol w Lomzy, ze dzieci z niej maja miec pierwszenstwo w korzystaniu z basenu, a jak inne chca korzystac, to moga sie przepisac do 10?
Skoro wklad finansowy poniesli rodzice pierwszych malucho ze szkoly, to ja bylem tym maluchem, z pierwszego rocznika ktory rozpoczal nauke w 10. Moze za maly bylem, ale jakos nie pamietam tych wielkich wkladow...
I jak sie to ma do obecnych rodzicow? Teraz na rozbudowanie basenu srodki wylozylo miasto, ale nadal ma korzystac szkola?

Powiedz mi, jakie sa to godziny poranne? Od ktorej do ktorej konkretnie basen bylby zamkniety dla reszty miasta? Moze inne szkoly rowniez chcialyby przysylac uczniow na basen w ramach zajec? Cale miasto przeniesie dzieci do SP10?

A kto zaplaci te 100 000? No nie wiem... Rodzice chca basenu dla siebie, to moze sie zrzuca na utrzymanie go przynajmniej w ramach tych godzin porannych kiedy basen bedzie na wylacznosc szkoly?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

basen powinien byc Mosir!! wowczas bedzie ktos o niego dbal, a nie tak jak wczesniej gdy szafki byly porozwalane wlasnie przez dzieci z 10 bo przebieraly sie bez opieki, wszedzie brud smrud i jakies zryte godziny otwarcia!! co to znaczy ze do 15 jest basen do dyspozycji szkoly??? jak szkola chce niech placi z komitetu i dzieci niech chodza jestem za, ale nie zeby pol dnia basen byl szkoly. W zambrowie tez szkoly przyjezdzaja ale w tym samym czasie korzystaja z niego rowniez ludzie prywatni. Szkoła niech korzysta z jakich pieniedzy to juz malo wazne czy szkolnych czy miasta czy za darmo ale zeby przez to nie cierpieli prywatni ludzie!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

PS. Jak ktos z SP10 uwaza, ze ma plywacko uzdolnione dziecko, to rowniez moze przy odrobinie fatygi zapewnic mu basen we wlasnym zakresie...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

Jak pamiętam dopóki basen był administrowany przeZ SP 10
to można było z niego korzystać od momentu przejęcia przez MOSIR
nawet szafek kupić nie potrafią i basen dla nikogo nie jest dostępny
paranoja .......................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

No nie dziwne, ze przed rozbudowa mozna bylo korzystac... Co to za argument?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

"Szkoła niech korzysta z jakich pieniedzy to juz malo wazne czy szkolnych czy miasta czy za darmo ale zeby przez to nie cierpieli prywatni ludzie!!".
Ależ "prywatni ludzie" nie będą cierpieli bo będą mieli dostęp taki sam jak przed remontem. Nigdy nie słyszałem ani nigdzie nie przeczytałem żeby były jakieś problemy z dostępem, żeby pływali w tłoku po sobie.

"Czym sie rozni ta szkola, od innych publicznych szkol w Lomzy, ze dzieci z niej maja miec pierwszenstwo w korzystaniu z basenu, a jak inne chca korzystac, to moga sie przepisac do 10?"..., Dran jednak bierzesz udział w dyskusji a nie czytasz co wcześniej napisano: WSZYSTKIE SZKOŁY MIAŁY I I BĘDĄ MIEĆ PRAWO KORZYSTANIA Z BASENU, TYLKO, ŻE Z NIEGO NIE KORZYSTAŁY I ZE ZROZUMIAŁYCH WZGLĘDÓW KORZYSTAĆ NIE BĘDĄ.
"Teraz na rozbudowanie basenu srodki wylozylo miasto, ale nadal ma korzystac szkola?" Jakoś mam wrażenie , że jednak UE ze środków na rozwój szkolnictwa.

Kusy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

Kusyk teraz basen zostal powiekszony, rozbudowany, z mysla o wykorzystaniu go komercyjnie przez wszystkich mieszkancow. Fajny argument, ze nikt nie ucierpi, bo bedzie jak przed remontem... Czyli basen dostepny tylko kilka godzin dziennie i tlok, mowisz, ze tloku nie bylo? Jak chodzilem, to czesto bylo tak, ze trzeba bylo uwazac non stop, zeby kogos na torze nie potracic.
A jak ktos np. zalozmy ma do roboty na 10 i moglby sobie o 8 na basen smignac, to sie moze wypchac... To faktycznie, zarabiste warunki korzystania z basenu miejskiego...

Basen tak rozbudowali, to widocznie kalkulowali jakie beda zyski z biletow i z tego mial byc w jakims stopniu chociaz utrzymywany. Jak szkola go wezmie na pol dnia, to kto za to zaplaci? Tym sie nie martwicie, tylko tym kto zaplaci teraz za przestoj?

Dlaczego inne szkoly ze zrozumialych wzgledow korzystac nie beda? Bo ja jeszcze w liceum korzystalem, szkola placila, tylko trzeba bylo przychodzic na w-f na jakies chore godziny, 16-17 itd.

Skoro z korzystaniem z basenu nie ma zadnych problemow, nie ma tloku, kazdy sie dostanie itd. to nie rozumiem po co afera o to, zeby szkola nim zarzadzala? Przeciez dzieci sie pomieszcza i nie beda mialy problemow ze skorzystaniem?




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

czym się różni sp 10 od innych szkół w mieście ... zobaczycie, gdy przejrzycie stronyy internetowe poszczególnych szkół.
Ja to zrobiłem i już wiem, sp 10 różni się i to pod wieloma względami.
Kolejny rok jest najlepszą szkołą podstawową w województwie, są tu klasy integracyjne oraz zaplecze do zajęć z dziećmi niepełnosprawnymi, ogromna ilość inicjatyw podejmowanych przez nauczycieli, uczniów i rodziców.
Nie wierzycie ? Sprawdźcie i porównajcie.

Ktoś pisze, że korzystał z basenu za darmo, ale dlaczego obecne maluchy mają mieć to dobrodziejstwo !? Bo szkoła jest dla dzieci, basen budowano z inicjatywy obecnej dyrektorki sp 10. by mogły z niego korzystać dzieci (woda likwiduje wady postawy) a zakład pracy obecnego prezydenta miasta nadzorował budowę wspomnianego obiektu.
Natomiast wice prezydenci to pracowali na wsi lub studiowali dogłębnie wiedzę. Teraz traktują wszystko tak, jakby to była ich własność a nie dzieci. A może tak przeprowadzić referendum w mieście na temat : Czy wszystkie dzieci mogą korzystać z basenu bezpłatnie w godzinach 8.00 - 14. 00.
"Wszystkie dzieci nasze są". Pan wice prezydent, który omyklem ponowił rządy, ma ogromne miłosierdzie dla osób niepełnosprawnych. Rodzice takich dzieci przekonali się o tym nie raz.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

A kto mowi, ze dzieci nie moga korzystac za darmo? Czy finanse szkoly sa finansami rodzicow? Chodzi o to, zeby w tych godzinach basen nie byl zamkniety dla pozostalych, niezaleznie, czy jest jeszcze miejsce, czy nie.

Zaraz wyjdzie, ze to Pani Dyrektor wlasnymi silami wybudowala ten basen... i w ogole nalezy go teraz zamknac dla miasta i dac tylko dzieciom z SP10...
Co ma jakosc nauczania w tej szkole, do basenu? Ja pytalem czym sie rozni ta szkola od innych, w sensie, ze wszystkie szkoly sa szkolami publicznymi i czemu tylko jedna ma byc tak uprzywilejowana.


Ja obiektywnie potrafie zrozumiec rodzicow dzieci, kazdy chce dla siebie jak najwiecej. Ale oni nie moga sie dziwic, ze innym sie to nie podoba, bo jest przeciw ich interesom. Kazdy chce korzystac z basenu, wiec trudno oczekiwac, zeby przyklasnal probom ograniczenia takiego dostepu...




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

SP10 ma ten istotny przywilej (który w dużej mierze sama sobie zapewniła), że budynek basenu jest przy szkole i ma łącznik którym niedosuszone dzieciaki mogą wrócić na zajęcia. Nota bene - łącznik ten ratusz usiłował zamurować, a po protestach poprzestał jedynie na wyłączeniu w nim ogrzewania. Dran skup się: nikt nie wyśle w grupe swoich dzieci na basen. " Inni" jak nazywasz - niezadługo będą przebierać między tym, a basenem na Wyszyńskiego - do woli, w dowolnych godzinach.
Ale my tu od tematu odbiegamy! Co można byłoby zrobić za sto tysięcy?

PS. Dlaczego wątek nie wchodzi na pierwszą stronę? Czy komuś przeszkadza?

Kusy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: 100.000 za poślizg na basenie (jak narazie)

dajcie spokoj, ja zaplace.jeszcze jakies drobne zostaly

kot składa się z sierści oraz dwóch łap przednich do rozpędzania się i dwóch tylnych do hamowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org