wtorek, 04 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
"Wprost": śledztwo w związku z aferą korupcyjną jest prowadzone wybiórczo

Bimbo, zarzucasz mi stereotypy a sam masz takowe do czeczenów, potrafisz zerżnąć tekst z netu i jako oświecony intelektualista wkleić na 4lomza, gratuluję. Właściwie to relacje dziennikarzy z zachodu, opracowania i książki niezależnych instytucji na temat czeczenii są takie same w swej wymowie, więc skąd ty bierzesz te brednie jakoby tam było wszystko ok, cud, miód...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Wprost": śledztwo w związku z aferą korupcyjną jest prowadzone wybiórczo



Zamachy potępiły NATO, Unia Europejska, USA i przywódcy wielu innych krajów. Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Anders Fogh Rasmussen oświadczył, że "nie ma usprawiedliwienia dla tego typu zamachów na niewinnych obywatelach i dodał, że "NATO jest zobowiązane do współpracy z Rosją w walce z międzynarodowym terroryzmem".

Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że "naród amerykański jest solidarny z narodem rosyjskim i sprzeciwia się ekstremizmowi i nikczemnym atakom terrorystycznym, pokazującym pogardę dla życia ludzkiego".

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton potępiła zamachy i w imieniu Unii Europejskiej zapewniła o "solidarności z Rosją". W podobnym duchu wypowiedział się szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek "zdecydowanie potępił to, co stało się (w Moskwie)" i złożył "głębokie wyrazy współczucia i kondolencje rodzinom zabitych i rannych".

- Terroryzm i rozmyślne ataki na cywilów nigdy nie powinny być usprawiedliwione. Nigdy nie można udowodnić, że ma się rację, jeśli zabija się niewinnych, ciężko pracujących ludzi, którzy wcześnie rano łapią metro i jadą do pracy - oświadczył.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy, będący w drodze do Stanów Zjednoczonych, określił w krótkim komunikacie moskiewskie ataki jako "ohydne", "nikczemne" i "podłe".

Kanclerz Angela Merkel powiedziała, że "to wstrząsające, iż takie zamachy są możliwe w środku Moskwy". Przekazała prezydentowi Rosji wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin ofiar i wyraziła nadzieję, że okoliczności zamachu zostaną szybko wyjaśnione.

Również premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown "przekazał kondolencje i wsparcie rosyjskiemu prezydentowi". Jak oświadczył rzecznik szefa brytyjskiego rządu, premier "był wstrząśnięty, widząc zdjęcia z Moskwy".



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Wprost": śledztwo w związku z aferą korupcyjną jest prowadzone wybiórczo

no i w tak banalny sposób islamscy separtyści czeczeńscy sami strzelili sobie w nogę. Pragnę przy okazji zwrócic uwage moich rodaków na bardzo drobny ale istotny fakt oddający stosunek co niektórych stacji i korespondentów do sprawców tego aktu teroryzmu w Moskwie. Politycznie poprawni nie używaja terminu islamscy seperatyści czeczeńscy tylko seperatyści północnego kaukazu. Niby drobiazg ale jakże wymowny.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Wprost": śledztwo w związku z aferą korupcyjną jest prowadzone wybiórczo

Ludzie przestańcie siać nienawiść względem innych. Tak jak większość z was pisze, że polskie rodziny ciężko pracują, Polacy za granicą również nie mają lekko, więc dlaczego zamiast rozumieć drugiego człowieka, który ucieka ze swojego kraju w poszukiwaniu lepszego życia, (bo gdyby Czeczenom było dobrze we własnym kraju myślę że z chęcią by tam zostali) to próbujecie zgnębić? Jak możecie oceniać czy Czeczenom w Łomży (Polsce) żyje się lepiej niż nam samym??? To tak samo jak, mówić że mojemu sąsiadowi to jest lepiej bo ma taką pracę a nie inną, tyle zarabia a tyle, to On (Ona) musi być szczęśliwym człowiekiem a ja taki biedny i poszkodowany przez los.
Nie pozwólcie żeby zazdrość, nienawiść zniszczyła w Was takie ludzkie uczucia jak współczucie i życzliwość.
Jestem Łomżynianką, i muszę stwierdzić że wiele przykrości spotkało mnie od własnych rodaków (Łomżyniaków). Mimo wszystko chcę tu mieszkać i pracować.

I jeszcze kwestia zamachu. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego "kotła". Nie powinniśmy potępiać narodu za działania grupy zamachowców pochodzenia Czeczeńskiego. Jeżli idziemy takim tropem, to weźmy też pod uwagę że zamachowcami były prawdopodobnie kobiety. Czy to oznacza, że płeć żeńska jest niebezpieczna???

A poza tym wystarczy już że pewna gazeta opisała, że "większość" Łomżyniaków chce wyrzucić Czeczenów z miasta. Czy tej większości (ok.700 osób) nie jest teraz wstyd że Łomża jawi się teraz w oczach innych jako miasto nienawiści i rasizmu??

Takos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Wprost": śledztwo w związku z aferą korupcyjną jest prowadzone wybiórczo

Sebo19 wejdź tu http://naszelowiska.pl/ i sobie poczytaj o gospodarzu Narwi
. Narew to teraz jedno z największych bezrybi w Polsce , 5 lat mija po objeciu dzierżawy i tylko płakać mozna, woda od walenia agreagtem przez kłusoli i gospodarza niedługo będzie sie świecić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Wprost": śledztwo w związku z aferą korupcyjną jest prowadzone wybiórczo

robrob a powiedz ile takich accordow widziales w łomży lub okolicach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: "Wprost": śledztwo w związku z aferą korupcyjną jest prowadzone wybiórczo

Ten na mazowieckiej napewno zonie sie spodoba jak przypasuje instruktorowi to bedzie miala z kim pisac esemeski i sie spotykac jak Ty bedziesz zapierdzielal ;) polecam.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org