Esperal Łódź: jak działa wszywka alkoholowa i komu jest polecana?
Szukasz sposobu na uzupełnienie swojej terapii odwykowej, który okazałby się skutecznym rozwiązaniem w wypracowaniu silnej woli i utrzymaniu trzeźwości przez dłuższy czas? Uzależnienie od alkoholu to poważna choroba, która często na początku leczenia przysparza wielu udręk i trudności osobom mierzącym się z nią. W przypadku doświadczania tak zwanego zespołu abstynencyjnego lub po prostu silnych odczuć fizycznych związanych z odstawieniem alkoholu, skutecznym rozwiązaniem może okazać się sięgnięcie po wszywki alkoholowe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje i wyjaśniamy czym jest esperal Łódź.
Metody walki z alkoholizmem i wszywki alkoholowe
Istnieje wiele dróg leczenia uzależnienia od alkoholu. Fundamentem udanego procesu jest jednak dla większości osób uczestnictwo w psychoterapii odwykowej. Dzięki możliwościom, jakie daje terapia, pacjenci mogą dotrzeć do często ukrytych źródeł popadnięcia w chorobę alkoholową oraz przepracować je na całe życie. Popularnymi sposobami na wsparcie terapii są na przykład tabletki łagodzące objawy odstawienia alkoholu. Niestety większość z preparatów zawiera w swoim składzie substancje nie tylko uzależniające, lecz także wywołujące szereg skutków ubocznych. Inną popularną opcją, w szczególności na początku leczenia, okazuje się odtrucie alkoholowe, które w formie kroplówki witaminowej pozwala na pomoc organizmowi w pozbyciu się toksycznych działań wywołanych przez alkohol.
Skuteczną i bezpieczną opcją polecaną powszechnie przez specjalistów są wszywki alkoholowe. Esperal Łódź w formie niewielkiej tabletki zaszywanej pod skórą jest rozwiązaniem, które działa aż od 8 do 12 miesięcy. Dzięki temu pozwala osobie uzależnionej na spokojne przyzwyczajenie się do nowej rzeczywistości bez alkoholu, wypracowanie silnej woli i dyscypliny oraz nauczenie się trwania w trzeźwości.
Na czym polega wszycie esperalu? Jak działa wszywka alkoholowa?
Zaszycie alkoholowe to zabieg, który przeprowadzany jest bezboleśnie – przy użyciu znieczulenia miejscowego – oraz sprawnie. Polega na zaszyciu, najczęściej w okolicach łopatek lub pośladków, tabletki wypełnionej substancją antyalkoholową zwaną disulfiramem. Stąd esperal aktywnie uwalnia się do krwiobiegu pacjenta przez okres około 10 miesięcy, tworząc tym samym skuteczną ochronę przed alkoholem. Na co dzień jest on niewyczuwalny i pozwala na wykonywanie obowiązków i zadań bez uszczerbku na efektywności czy samopoczuciu.
Wszywka alkoholowa daje o sobie znać dopiero w momencie, gdy osoba zaszyta postanowi ponownie sięgnąć po alkohol i wprowadzi szkodliwą substancję do organizmu. Wtedy też, praktycznie po kilku minutach, może spodziewać się szeregu nieprzyjemnych odczuć fizycznych, które mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin później. Do objawów najczęściej występujących zaliczane są: duszności, kołatania serca, wzrost ciśnienia, ból brzucha, wymioty czy stany lękowe. W wyjątkowych sytuacjach, gdy dawka alkoholu jest naprawdę duża, u osoby uzależnionej może dojść nawet do śmierci w wyniku przedawkowania.
Warto pamiętać, że do reakcji z disulfiramem dochodzi nawet w przypadku spożycia produktów, w których składzie alkohol występuje w znikomych ilościach. Trzeba więc szczególnie uważać na przykład na syropy na kaszel, płyny do płukania ust na bazie alkoholu, cukierki z likierem czy ciasta na bazie ponczu.
Dla kogo polecane jest zaszycie alkoholowe?
Specjaliści rekomendują wszywki alkoholowe wszystkim osobom, które chcą cieszyć się niewidzialną i skuteczną ochroną przed alkoholem przez długi czas. Przede wszystkim wszycie esperalu sprawdzi się u osób, które rozpoczynają swoją drogę leczenia uzależnienia i nie potrafią powstrzymać się przed sięganiem po alkohol. Dla nich esperal w formie wszywki będzie stanowić barierę psychiczną, która działa na zasadzie negatywnych skojarzeń związanych z czynnością picia.
Wszywka alkoholowa jest również idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają już problemów z utrzymaniem trzeźwości, ale szukają formy profilaktycznego wsparcia. Dla nich esperal będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi przypadkami. Dzięki swojemu bezinwazyjnemu charakterowi pozwoli na niewyczuwalne działanie w organizmie bez szkód dla zdrowia.
Przeciwwskazania do przejścia zaszycia alkoholowego
Pomimo swojego łagodnego charakteru i braku wywoływanych późniejszych skutków ubocznych, esperal w formie wszywki alkoholowej jest wyrobem medycznym i może nie być wskazany w przypadku osób z konkretnymi schorzeniami i stanami zdrowotnymi. Przede wszystkim do czynników, które mogą zdecydować o przeciwwskazaniu do przejścia zaszycia alkoholowego należą: uczulenia na substancje aktywne w tabletce antyalkoholowej, ciąża lub karmienie piersią, występowanie chorób przewlekłych, niewydolność oddechowa bądź krążeniowa, niedokrwistość, nadciśnienie, cukrzyca, padaczka, choroby nerek czy chociażby niedoczynność tarczycy.
Każdorazowo przed wykonaniem zabiegu zaszycia alkoholowego osoba zainteresowana taką formą wsparcia uczestniczy w obowiązkowych konsultacjach z lekarzem specjalistą. Podczas spotkania przeprowadza on szczegółowy wywiad medyczny, który pozwala na oficjalną ocenę stanu zdrowia i wykluczenie przeciwwskazań.
Koszty wszycia esperalu
Wszywki alkoholowe są rozwiązaniem legalnym i powszechnie dostępnym w większych miastach w Polsce. Cena wykonania zabiegu uzależniona jest od lokalizacji placówki medycznej oraz jej polityki wewnętrznej. Średni koszt przeprowadzenia zaszycia alkoholowego wynosi około kilkaset złotych.
Istnieje możliwość doboru opcji dodatkowych wpływających na komfort przeprowadzanego zabiegu, na przykład decyzja o wyborze bardziej komfortowego rodzaju szwów czy użyciu antybiotyku w zastrzyku podczas zaszycia. Niezależnie jednak od decyzji, za każdym razem w cenę zabiegu wszycia esperalu wliczone są: użyta dawka leku, wybrany rodzaj szwów, opieka i doradztwo medyczne podczas procesu zaszycia oraz oficjalny certyfikat poświadczający udział w zaszyciu alkoholowym.
Jestem osobą zainteresowaną przejściem zaszycia, do kogo mam się zgłosić?
Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany skorzystaniem z wszycia esperalu, wystarczy, że bezpośrednio zgłosisz się do najbliższego gabinetu medycznego zajmującego się wszywkami alkoholowymi. Na miejscu pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy w atmosferze pełnego zrozumienia, szacunku i dyskrecji przeprowadzą Cię przez cały proces związany z zabiegiem. Możesz być pewny, że nie zostaniesz pozostawiona/pozostawiony sam sobie i otrzymasz potrzebną pomoc w walce z alkoholizmem.
Dla osób, które wciąż mają pytania i potrzebują oddzielnej wstępnej konsultacji ze specjalistą mamy dobrą wiadomość. Istnieją ogólnodostępne infolinie poszczególnych placówek medycznych, z której można skorzystać, aby rozwiać wątpliwości i otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące zabiegu zaszycia alkoholowego.
Nie czekaj dłużej z decyzją, tylko już dziś zrób krok w stronę swojego zdrowia i przyszłości bez alkoholu. Postaw na siebie i uwierz, że lepsze życie jest możliwe.
tekst płatny