Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 maja 2025 napisz DONOS@

Od płytowej giełdy do koncertu

Giełda płyt winylowych, kompaktowych oraz kaset magnetofonowych. Łomżyńska odsłona „Nocy otwartych sądów”. Prelekcja znanego politologa, prof. Rafała Chwedoruka. Trzydniowy „MotoGas & chill” dla miłośników motoryzacji. Całodniowa impreza „OnkoObrazy: przestrzeń zdrowia”. Wydarzenia związane z Dniem Matki, „Matka i córka – niezwykła więź” oraz koncert w MDK-DŚT. Ostatni weekend maja oferuje wiele atrakcji, a zwieńczeniem miesiąca będzie 38 edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka.

Dziś w godzinach 9:00-21:00 w Galerii Veneda odbędzie się trzecia odsłona giełdy płytowej, zorganizowanej przez grupę Płyty w twoim mieście. Będzie można kupić płyty winylowe, kompaktowe oraz kasety magnetofonowe. Wstęp wolny. 

Sąd Rejonowy w Łomży i Forum Edukacji Prawnej „Domena Prawa” zapraszają na łomżyńską odsłonę ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Noc otwartych sądów”. Sąd Rejonowy przy ulicy Polowej 1 będzie czynny w godzinach 17:00-21:00. Będzie można zwiedzać gmach sądu, w tym miejsca na co dzień niedostępne. O 17:15 rozpocznie się lekcja podatkowa „Co powinniśmy wiedzieć o podatkach?”. Od 18:00 odbędzie się symulacja rozprawy w sprawie karnej. O 19:00 prof. dr hab. Maciej Michał Jońca wygłosi w Akademii Łomżyńskiej wykład „O wizerunku sprawiedliwości na przełomie wieków”. Na parkingu sądu będą dostępne stoiska informacyjno-promocyjne Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, obejmujące również prezentację pojazdów. Wstęp wolny. 

O 18:00 dr hab. Rafał Chwedoruk, znany z mediów politolog i komentator, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, wygłosi w Muzeum Północno-Mazowieckim prelekcję „Polskie i światowe „wojny o historię” a prawica i lewica”. Prelegent jest autorem licznych publikacji książkowych, między innymi „Nasza scena polityczna”, „Ruchy i myśl polityczna syndykalizmu w Polsce” oraz „Polityka historyczna”. Współpracuje z różnymi redakcjami, programami i stacjami telewizyjnymi, publikując artykuły, udzielając wywiadów oraz komentując aktualne wydarzenia na rodzimej scenie politycznej w prasie, internecie i TV. Jego zainteresowania naukowe, jak czytamy w oficjalnym biogramie, obejmują historię myśli politycznej i ruchów społecznych oraz historię myśli socjalistycznej w Polsce i Europie. Sala edukacyjna muzeum, wstęp wolny. 

W piątek rozpocznie się też i potrwa trzy dni impreza dla miłośników motoryzacji „MotoGas & chill” w Komaro Adventure (Rybaki koło Miastkowa). - To spotkanie ludzi z pasją. Na luzie, bez biletów, bez granic. Wspólny vibe, rozmowy, maszyny, klimat i... to coś, co ciężko opisać – trzeba poczuć – zachęcają organizatorzy. Są możliwe rezerwacja noclegu (domki, pole namiotowe, camping) oraz po wcześniejszym ustaleniu udział w spływie kajakowym, paintballu oraz odwiedzenie parku linowego. Początek o 12:00, wstęp wolny.

W sobotę o godzinie 11:00 w Hali Kultury rozpocznie się siedmiogodzinna impreza „OnkoObrazy: przestrzeń zdrowia”, adresowana do kobiet zmagających się z chorobą nowotworową oraz ich bliskich. Bardzo bogaty program obejmuje szereg wydarzeń , jak wystawy ,zajęcia warsztatowe, projekcja filmu oraz prelekcje i wykłady w czterech blokach tematycznych. Będą też liczne stoiska informacyjne, konsultacyjne i profilaktyczne. Wstęp wolny, ale na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem: 86 215 68 87.

Galeria Veneda w Łomży zaprasza  w sobotnie południe na wydarzenie „Matka i córka – niezwykła więź”. W programie prelekcje psycholog Ewy Poleszuk i ginekologa Roberta Brawury-Biskupskiego Samahy, pokaz mody oraz atrakcje dla dzieci, między innymi fotobudka 360° oraz słodki poczęstunek. Wstęp wolny. 

W poniedziałek 26 maja MDK-DŚT zaprasza na koncert „Śpiewamy dla Mamy”, Studia Wokalnego eMDeK, przygotowany z okazji Dnia Matki. - Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie familijne. - Kultowa formacja muzyczna naszego domu kultury zabierze nasze drogie mamy w sentymentalną podróż muzyczną, pełną wzruszeń i dobrych scenicznych emocji – zapowiadają organizatorzy. Początek o 18:30, obowiązują bezpłatne wejściówki.

W czwartek 29 maja Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego zaprasza na koncert „Harmonie srebrnego ekranu”. Orkiestrę poprowadzi  jej dyrektor naczelny i artystyczny Jan Miłosz Zarzycki. Jako soliści zaprezentują się sopranistka Katarzyna Laskowska oraz doskonale w Łomży znany multiinstrumentalista i wirtuoz saksofonu Jerzy Karwowski. W programie muzyka filmowa, ale nie tylko. Bilety 10-30 zł. 

Tego samego dnia rozpocznie się 38 edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, trwająca do niedzieli 1 czerwca włącznie, obejmująca 13 spektakli konkursowych oraz 10 towarzyszących. Festiwalowi poświęcimy oddzielną zapowiedź.  

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę