10 lat pracy poselskiej Adama Andruszkiewicza na rzecz Mieszkańców Łomży i Powiatu Łomżyńskiego
Mija 10 lat pracy w Sejmie RP posła Adama Andruszkiewicza. To dobra okazja, aby podsumować aktywność parlamentarną na rzecz naszego Regionu. W 2015 roku Adam Andruszkiewicz po raz pierwszy został wybrany na Posła na Sejm RP uzyskując poparcie 957 Mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej. 4 lata później na Adama Andruszkiewicza zagłosowało natomiast 1920 Mieszkańców naszego Regionu. W ostatnich wyborach parlamentarnych w roku 2023 Poseł Adam Andruszkiewicz ponownie zwiększył swoje poparcie w Łomży i Powiecie Łomżyńskim do 4027 głosów.
- Bardzo dziękuję Mieszkańcom Ziemi Łomżyńskiej za to, że w kolejnych wyborach coraz bardziej doceniali moją pracę parlamentarną. Traktuję ten progres jako dobry miernik skuteczności mojej działalności. Przez 10 lat starałem się walczyć o Państwa interesy i ważne dla Państwa sprawy. Żeby nie być gołosłownym, poniżej przedstawiam efekty tych prac – zwraca uwagę Poseł Adam Andruszkiewicz.
1. Adam Andruszkiewicz przekazał symboliczny czek w ramach programu „Cyfrowa Gmina” dla Miasta Łomża. Środki te zostały przeznaczone na rozwój nowoczesnych rozwiązań informatycznych w lokalnej administracji, co przełożyło się na sprawniejszą obsługę Mieszkańców oraz poprawę bezpieczeństwa cyfrowego urzędu.
2. W lipcu 2020 roku Poseł Adam Andruszkiewicz przekazał samorządowcom z Łomży i Powiatu Łomżyńskiego. Do samej Łomży trafiło ponad 9 mln zł, natomiast do całego Powiatu Łomżyńskiego – łącznie około 11 mln zł. Środki te umożliwiły zakończenie wcześniej zaplanowanych inwestycji oraz stanowiły wkład własny w nowe projekty.
3. W ramach programu „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich”, wspieranego przez Adama Andruszkiewicza, 112 osób z 15 kół w Powiecie Łomżyńskim wzięło udział w bezpłatnych szkoleniach cyfrowych. Program przyczynił się do rozwoju kompetencji mieszkańców mniejszych miejscowości, wspierając ich aktywność i integrację.
tekst płatny