Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

środa 15.11.2006

Gazeta Współczesna - Nie kochają Kochanowskiego Gazeta Współczesna - Władza to kasa Gazeta Wyborcza - Podlasie bez corhydronu Gazeta Wyborcza - Praca w fabryce płyt

Gazeta Współczesna - Nie kochają Kochanowskiego
Rajgród. Kandydat na burmistrza z wyrokiem sądowym, "brudna kampania" wobec jego konkurenta w okresie ciszy wyborczej. Wszystko to wydarzyło się w ostatnich dniach w Rajgrodzie. Efekt? Tylko tu burmistrza wybiorą radni, a nie mieszkańcy.
Faworyt wykluczony
Jeszcze w przedwyborczy piątek wydawało się, że o fotel burmistrza rywalizować będą dotychczasowy gospodarz Zygmunt Dziądziak i Andrzej Kochanowski. Sytuację zmienił list, który dotarł do delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży.
- Była to informacja, że jeden z kandydatów utracił bierne prawo wyborcze jako osoba z prawomocnym wyrokiem - mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor delegatury. - To się potwierdziło.
Zygmunt Dziądziak został z listy wykreślony. Do miasteczka i gminy w ostatniej chwili dostarczyć trzeba było nowe dokumenty wraz z instrukcjami jak należy głosować.
Hermetyczny układ
Pozostały w rywalizacji Andrzej Kochanowski uważa, że instruktaż poszedł stanowczo za daleko.
- Już wcześniej zauważyłem, że jest to społeczność, powiedzmy hermetyczna, bardzo powiązana wytworzonymi przez ostatnie lata układami - mówi. - Moje plakaty były w niektórych miejscach zrywane.
Kochanowski twierdzi, że doszło do złamania prawa.
- W okresie "ciszy” prowadzona była antykampania mojej osoby - tłumaczy. - Otrzymałem informację, że były nawet plakaty z moim zdjęciem i zaleceniem, żeby głosować przeciw.
więcej: Gazeta Współczesna - Nie kochają Kochanowskiego

Gazeta Współczesna - Władza to kasa
Nikt nie ma większości w sejmiku województwa podlaskiego. Nikt zatem nie może samodzielnie rządzić.
Tak rozstrzygnęli w niedzielę wyborcy. Wprawdzie dzięki nim Prawo i Sprawiedliwość, które startowało w bloku z Samoobroną, ma 15 głosów, ale brakuje mu przynajmniej jednego głosu do tego, by stworzyć zarząd województwa.
Walka o władzę będzie więc ostra, bo to rządząca koalicja podzieli setki milionów euro z unijnych dotacji. Jest się zatem o co bić. A z dostępu do kasy nikt łatwo nie zrezygnuje.
Platforma Obywatelska ma siedem mandatów, a w bloku z PSL-em - dwanaście. Może się okazać więc, że o koalicji zdecydują radni lewicy, którym bliżej może być do PSL-u i PO niż do PiS-u. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że radni PO szykują inne rozwiązanie. Chodzi o zmianę barw klubowych osób, które znalazły się na listach wyborczych PiS-u, ale nie mają z nim wiele wspólnego. Gdyby POudało się ich "wyciągnąć”, sytuacja w sejmiku mogłaby ulec zmianie, a wtedy nie jest wykluczone nawet tworzenie koalicji z Platformą na czele.
Możliwa jest też sytuacja odwrotna - tym razem przynajmniej jednego radnego miałby stracić PSL, będący w bloku z Platformą. Wówczas PiS ma pewną władzę w sejmiku. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że wybory do sejmiku wygrało właśnie Prawo i Sprawiedliwość, także w Białymstoku (jeśli chodzi o ilość oddanych głosów).
więcej: Gazeta Współczesna - Władza to kasa

Gazeta Wyborcza - Podlasie bez corhydronu
Śmiertelnego corhydronu nie ma już na Podlasiu - poinformował Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Białymstoku. Wszystkie opakowania z wadliwej serii zostały odnalezione i zabezpieczone.
- Były w aptekach, hurtowniach i u pojedynczych pacjentów. Na podstawie adresów na receptach udało się dotrzeć do wszystkich opakowań z tej śmiertelnej serii - powiedział Jan Chlabicz, szef inspektoratu. - Zabezpieczyliśmy ponad 50 opakowań.
Choć w województwie nie ma już tej partii leku, w którym producent przez pomyłkę zamieścił preparat na zwiotczenie mięśni, wciąż poszukiwane są inne opakowania.
- Apelujemy do ludzi, aby przez cały czas oddawali ten preparat do aptek. Nikt nie ma wątpliwości, że powinien jak najszybciej zniknąć z domowych apteczek - dodaje Chlabicz. 
więcej: Gazeta Wyborcza - Podlasie bez corhydronu

Gazeta Wyborcza - Praca w fabryce płyt
Pfleiderer Grajewo S.A. planuje jeszcze w tym roku zatrudnić około 100 osób. Fabryka rozpoczęła właśnie rekrutację
Wprawdzie budowa nowej fabryki płyt MDF w Grajewie dopiero się rozpoczęła, ale Pfleiderer już szuka chętnych do pracy.
- Uruchomienie produkcji planowane jest na drugi kwartał 2007 roku. Chcemy jednak wcześniej do tego się przygotować i wyszkolić pracowników - mówi dyrektor finansowy fabryki, Rafał Karcz.
W pierwszej kolejności pracę dostaną osoby z wykształceniem elektrycznym i mechanicznym, technolodzy drewna, a także z uprawnieniami na wózki widłowe i ciężki sprzęt. Potem - obsługujący suszarnię i sprzęt technologiczny. W sumie będzie to ok. 100 osób.
- Wprawdzie poszukujemy osób z doświadczeniem w pracy na liniach produkcyjnych, ale nie tylko. Zatrudnienie znajdą także ci, którzy będą chcieli się uczyć - zapewnia Karcz.
Zatrudnione osoby będą przygotowywane do swoich obowiązków poprzez cykl szkoleń. Część z nich wyjedzie do Niemiec, by zdobywać doświadczenia w fabrykach o podobnym profilu.
Wraz z z postępem budowy fabryki będą kolejne rekrutacje, prowadzone również przez podwykonawców. Do połowy przyszłego roku zatrudnienie znajdzie jeszcze 300 - 400 osób.
więcej: Gazeta Wyborcza - Praca w fabryce płyt


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę