czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Stypendia dla zdolnych

Kilkudziesięciu uczniów łomżyńskich szkół odebrało Stypendia Prezydenta Miasta za rok szkolny 2005-2006. Aby je uzyskać trzeba było wykazać się albo doskonałymi osiągnięciami naukowymi, albo rewelacyjnymi wynikami sportowymi. Teraz w nagrodę przez 10 miesięcy z kasy miasta będą dostawali od 80 do nawet 180 złotych miesięcznie.

Ksenia Prokopienko ze stypendium w ręku
Ksenia Prokopienko ze stypendium w ręku
nagrodzeni ze szkół podstawowych
nagrodzeni ze szkół podstawowych
Dawid Piotr Wysakowicz otrzymuje nagrodę od prezydenta Jerzego Brzezińskiego
Dawid Piotr Wysakowicz otrzymuje nagrodę od prezydenta Jerzego Brzezińskiego
nagrodzeni z gimnazjów
nagrodzeni z gimnazjów
nagrodzeni ze szkół średnich
nagrodzeni ze szkół średnich
od lewej: Marta Przeździecka, Monika Narolewska, Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński
od lewej: Marta Przeździecka, Monika Narolewska, Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński
nagrodzeni sportowcy
nagrodzeni sportowcy
Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński
Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński

Uroczystość wręczenia prezydenckich stypendiów odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Podczas spotkania prezydent Jerzy Brzeziński wręczył 31 stypendiów naukowych i 14 sportowych. Podkreślał, że to właśnie ci zdolni i pracowici uczniowie rozsławiają imię Łomży daleko poza granicami miasta, a czasami i poza granicami Polski.

Lista osób wyróżnionych za wyniki w nauce:

Szkoła podstawowa Nr 4

  1. Dorota Andrzejewska


Szkoła Podstawowa Nr 5

  1. Sylwia Łepkowska


Szkoła Podstawowa Nr 9

  1. Mikołaj Kamiński
  2. Łukasz Łuniewski
  3. Bruno Sarnowski
  4. Paulina Sokół


Szkoła Podstawowa Nr 10

  1. Anna Kotlińska
  2. Olga Urbanowska


Publiczne Gimnazjum Nr 1

  1. Krzysztof Kazimierski
  2. Małgorzata Myślińska
  3. Monika Paniczko


Publiczne Gimnazjum Nr 2

  1. Monika Adamiak
  2. Jakub Siennicki


Publiczne Gimnazjum Nr 6

  1. Michał Gawkowski
  2. Zuzanna Kaczyńska
  3. Dariusz Leśniewski
  4. Kamil Szabłowski
  5. Paweł Wojtaszek
  6. Dawid Piotr Wysakowicz
  7. Małgorzata Zielińska


Publiczne Gimnazjum Nr 8

  1. Krzysztof Wiesław Huszcza
  2. Aleksandra Pawelczyk
  3. Łukasz Truszkowski


I Liceum Ogólnokształcące

  1. Marcin Kotowski
  2. Michał Kotowski
  3. Tomasz Leszczewski
  4. Konrad Bartłomiej Poteraj
  5. Ksenia Prokopienko


II Liceum Ogólnokształcące

  1. Hubert Pompecki


Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7

  1. Jolanta Grzymała
  2. Jolanta Sosnowska


Lista osób wyróżnionych za wyniki sportowe

Publiczne Gimnazjum Nr 1

  1. Monika Narolewska – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w tenisie stołowym w Ostródzie


I Liceum Ogólnokształcące

  1. Marta Przeździecka – pierwsza wicemistrzyni Polski w 58 Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet w szachach, nominacja do reprezentacji Polski na 37 Olimpiadę Szachową Turyn 2006


II Liceum Ogólnokształcące

  1. Paulina Korzeniecka – 1 miejsce w sztafecie 4 x 400 Zittau, 2 miejsce w biegu na 400 m Zittau,
  2. Hubert Wiśniewski – 2 miejsce w biegu 4 x 400 na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w LA


Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5

  1. Paweł Olszewski -3 miejsce w sztafecie 4 x 400 w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych


Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6

  1. Marzena Banach – Halowa Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w skoku w dal, Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w skoku w dal, Mistrzyni Polski LZS w skoku w dal, członkini kadry narodowej w LA w kategorii juniorek
  2. Jakub Bruliński – 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4 x 400
  3. Daniel Chyliński – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4 x 400
  4. Ewelina Konpka – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4 x 400, 9 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal
  5. Magdalena Konopka – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4 x 100, 9 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski na 60 m, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski LZS na 100 m
  6. Anna Pruszkowska – najlepsza biegaczka na średnich dystansach Ziemi Łomżyńskiej i województwa podlaskiego, oraz najlepsza biegaczka w biegach z przeszkodami seniorek w historii województwa podlaskiego
  7. Magdalena Stankiewicz – 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 600 m, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych a biegu na 400 m, Mistrzyni Polski LZS w biegu na 400 m, Mistrzyni Polski LZS w biegu na 800 m, Mistrzyni Polski LZS w sztafecie 4 x 400, członkini kadry narodowej a LA w kategorii juniorek
  8. Arkadiusz Wojno – 1 miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w biegu na 400 m, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w sztafecie 4 x 400, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w biegu na 200 m, 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4 x 400, w biegu na 400m i w biegu na 600 m
  9. Rafał Zalewski – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w sztafecie 4 x 400

 

cz
wt, 24 października 2006 14:49
Data ostatniej edycji: wt, 24 października 2006 15:23:59

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0