Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Wesoła wdówka w Nowogrodzie

Znakomita Zofia Kotlicka-Wiesztordt jako wdówka Hanna i Grzegorz Ufnal jako hrabia Daniło to główni bohaterowie piątkowego wieczoru w ramach Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. W Nowogrodzie, na zadaszonej scenie hotelu Zbyszko wystawiono jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych operetek świata - „Wesołą wdówkę” Franza Lehara.

Sławę i miłość widzów „Wesoła wdówka” zawdzięcza cudownej muzyce, niezapomnianym ariom i duetom - „Pieśń Wilii”, „Ja do Maxima mknę ”, „Usta milczą, dusza śpiewa” - oraz dowcipnemu, pełnemu zaskakujących zwrotów akcji, opartemu na farsie librettu.
Spektakl opowiada o perypetiach młodej wdowy Hanna Glawari, która po śmierci bogatego męża, wraz z jego majątkiem zjawia się w Paryżu. Tu miłość, pieniądze, zdrada w zabawny sposób mieszają się ze sprawą narodową...

Wesoła wdówka Franza Lehara jest jednym z najpopularniejszych dzieł w literaturze operetkowej i najwybitniejszą pozycją w dorobku kompozytora. Od swojej światowej prapremiery w Wiedniu w 1905 roku osiągnęła rekordowa liczbę realizacji na niemal wszystkich scenach muzycznych świata, wiele adaptacji filmowych i telewizyjnych, setek wydań płytowych w nagraniach wybitnych śpiewaków i orkiestr.


W nowogrodzkiej inscenizacji tego widowiska wzięli udział Zofia Kotlicka-Wiesztordt jako wesoła wdówka Hanna, Grzegorz Ufnal - hrabia Daniło, Joanna Wesołowska - Walentyna, Jacek Szymański – Kamil, Andrzej Kosecki - Zeta i Ryszard Szczeszak - Niegus. Artystom towarzyszył kwartet z państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę