Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Festiwal otwarty

- Niech ta atmosfera święta przyniesie państwu radość. Niech muzyka współbrzmi z piękną przyrodą ziemi łomżyńskiej. XIII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża uważam za otwarty - mówił starosta Wojciech Kubrak. W niedzielę rozpoczęła się największa cykliczna impreza muzyczna w regionie. Tradycyjnie Festiwal zainaugurowano koncertem na tarasie dworku w Drozdowie.

Nim artyści pojawili się na scenie festiwal otworzyli Jacek Szymański – dyrektor artystyczny i twórca festiwalu wspólnie ze starostą łomżyńskim Wojciechem Kubrakiem. Ten drugi podkreślał, że na 13 festiwalu otwiera już ósmy. Mówił także, że każdy kolejny drozdowsko-łomżyński festiwal jest inny, niepowtarzalny i wspaniały...

- Festiwal pod opieka artystyczną nieocenionego pana Jacka Szymańskiego ciągle ewoluuje. Swoim Zakresem obejmuje coraz to nowe środowiska i miejscowości. Dochował się wiernej publiczności i miłośników muzyki klasycznej to wystarczający powód do dumy i satysfakcji – mówił starosta Wojcieh Kubrak.

W tym roku Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża to 11 koncertów. W niedzielę odbyły się trzy z nich. Nim oficjalnie w Drozdowie otwarto Festiwal w kościele w Jedwabnem odbyła się uroczysta Msza św., którą uświetniły występy festiwalowych artystów. Na organach tamtejszej świątyni zagrali Andrzej Żera i Andrzej Nanowski, a śpiewem modlił się Dariusz Wójcik.

Prawdziwą festiwalowa ucztę rozpoczął jednak dopiero koncert w Drozdowie. Na tarasie dworu rodziny Lutosławskich - najbardziej znanej drozdowskiej i „łomżyńskiej” rodziny wystąpili artyści scen bałtyckich: Monika Fedyk Klimaszewska, Anna Markiewicz i Lech Napierała. Na koncert pt. „Wielka pieśń miłości” składały się utwory wybitnych kompozytorów m.in. Mozarta i Schumana...

Wieczorem zaś w Centrum katolickim w Łomży tłumy melomanów oklaskiwały Rafała Songana, który wystąpił tu z koncertem autorskim pt. New York, New York. Przeboje musicalowe i filmowe ze światowego repertuaru muzyki amerykańskiej przy akompaniamencie Marty i Andrzej Nanowskich śpiewali także Monika Fedyk Klimaszewska i Dariusz Wójcik.

 

Foto: Dworek w Drozdowie
Foto:
Foto: Lech Napierała
Foto: Stanisława Grażyńska
Foto: Anna Markiewicz
Foto: Anna Markiewicz
Foto: Anna Markiewicz
Foto: Anna Markiewicz
Foto: Anna Markiewicz
Foto: Jacek Szymański
Foto: Stanisława Grażyńska
Foto: Jacek Szymański i Monika Fedyk Klimaszewska
Foto: Monika Fedyk-Klimaszewska
Foto: Monika Fedyk-Klimaszewska
Foto: Monika Fedyk-Klimaszewska
Foto: Lech Napierała
Foto: Lech Napierała
Foto: Lech Napierała i Jacek Szymański
Foto: Anna Markiewicz
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę