Nielegalny salon gier zlikwidowany w Łomży. KAS zabezpieczyła automaty i gotówkę
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali w Łomży nielegalny salon gier hazardowych. W lokalu zabezpieczono 6 automatów do gier, 2,6 tys. zł w gotówce, telefon komórkowy oraz notatki dotyczące rozliczeń za gry.
Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku, funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali jeden z łomżyńskich lokali po ustaleniach wskazujących, że mogły być tam urządzane nielegalne gry hazardowe na automatach. Wejście do lokalu było kontrolowane — według KAS wykorzystywano monitoring oraz zamki elektromagnetyczne zwalniane zdalnie przez obsługę.
Obecna na miejscu 41-letnia kobieta, która obsługiwała lokal, usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za pomocnictwo w urządzaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Według danych Krajowej Administracji Skarbowej za 2025 rok służby przeprowadziły 1 062 kontrole, zlikwidowały 783 punkty z nielegalną ofertą gier na automatach i zabezpieczyły 5 322 nielegalne automaty. W związku z przestępczością hazardową zatrzymano 383 osoby, a zakończone postępowania skutkowały skierowaniem 469 aktów oskarżenia. KAS ustaliła także ponad 27,5 mln zł korzyści majątkowych osiągniętych z tego procederu i dokonała zabezpieczeń majątkowych na kwotę ponad 64,5 mln zł.
KAS przypomina, że za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grożą surowe sankcje, a za każdy nielegalny automat przewidziana jest kara administracyjna w wysokości 100 tys. zł. Odpowiedzialność może ponieść zarówno osoba urządzająca gry, jak i właściciel lokalu, w którym działają niezarejestrowane automaty.