Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Kompleks sportowy w Wiźnie?

Prawdopobnie już wkrótce rozpocznie sie w Wiźnie budowa kompleksu sportowego w którego skład wejdzie pełnowymiarowe boisko piłkarskie wraz z szatnią i bieżnią, boisko do siatkówki i koszykówki oraz korty tenisowe. Wszystko będzie odpowiednio ogrodzone zadbane i utrzymane na dobrym poziomie. Na ten cel Urząd Gminy zamierza pozyskac pieniądze w ramach środków z Unii Europejskiej.

Osiągnięcia SKRY Wizna, która jak wszystko wskazuje - awansuje do klasy okręgowej wzmacnia ambicje gminy aby posiadać odpowiednią bazę i zaplecze sportowe.
Również postulaty gospodarstw agroturystycznych w dużej części zostaną zaspokojone. Turyści odwiedzający gminę kochają naszą przyrode, ale chcą wypoczywać także czynnie sportowo.
- Młodzież naszych szkół czyni ogromne postępy zwłaszcza w lekkiej atletyce i piłce nożnej - to głównie z myśla o ich rozwoju rozpoczniemy budowę - powiedział Wójt Gminy Jan Olszewski.
Kompleks budowany będzie etapami tak aby gmina nie odczuła ciężaru finansowego.
Poza tym większość środków pochodzić będzie nie z naszego budżetu - zapowiedział Wójt. Finalizujemy sprawę zakupu gruntu. Trzeba będzie też doprowadzić tam wodę i energię elektryczną. Wiele prac wykonamy przy pomocy więźniów z Grądów Wonieckich. Całą biurokratyczną obsługę z wyjątkiem głównego projektu wykonają nasi urzędnicy z gminy p. Kazimierz Jancewicz oraz p. Maria Rembiszewska.
Wśród naszych mieszkańców wyczuwa się dobra atmosferę w tym temacie, a zwłaszcza wśród kibiców i sympatyków SKRY - dodaje Wójt.

Jacek Piorunek

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę