Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Chłodniejszy tydzień z epizodem ciepła

Główne zdjęcie
Pierwszy śnieg w Łomży

Pogoda w nadchodzącym tygodniu będzie zmienna, z epizodami ocieplenia i ochłodzenia. IMGW niemal codziennie prognozuje opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a nawet marznącego deszczu. Jedynie środa zapowiada się w miarę pogodnie. Temperatura powietrza zróżnicowania – wyraźnie chłodniej będzie na północnym wschodzie, cieplej na południowym zachodzie. Z powodu przechodzenia przez Polskę aktywnych frontów atmosferycznych wystąpi nietypowy rozkład temperatury w ciągu doby – niekiedy w nocy będzie cieplej niż w dzień. Głęboki niż, w zasięgu którego znajdzie się Polska w drugiej połowie tygodnia, przyniesie silne porywy wiatru w czwartek i piątek.

W poniedziałek zachmurzenie duże z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem, Okresami możliwe są marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od –2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. 

We wtorek nad Polską przemieści się niż z układem frontów. Zachmurzenie będzie zwykle całkowite, tylko na północy możliwe są większe przejaśnienia. W naszym regionie spodziewane są niewielkie opady śniegu.  Temperatura maksymalna w dzień wyniesie około -2°C. W północno-wschodniej połowie kraju, gdzie zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego, temperatura maksymalna wystąpi zwykle przed południem, a później nastąpi stopniowy jej spadek o około 2°C do 4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Noc z wtorku na środę na północnym wschodzie IMGW zapowiada spadek temperatury do poziomu od –11°C do –6°C.

W środę przejściowo rozbuduje się nad Polską klin wyżowy. Zachmurzenie będzie zwykle małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna w naszym regionie wyniesie około –3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, z kierunków północnych, od zachodu kraju skręcający na zachodni.

W czwartek nad Polskę nasunie się głęboki niż z układem frontów. Noc będzie jeszcze mroźna, ale w ciągu dnia zacznie napływać ciepła masa powietrza. Będzie pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, które będą przechodzić w deszcz oraz przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie około 7°C, a spodziewana jest nie w południe, a pod koniec dnia. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

W piątek ponownie zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Niemal wszędzie wystąpią przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Po stosunkowo ciepłej nocy (w całym kraju powinna być temperatura dodatnia), w ciągu dnia będzie szybko ochładzać się – temperatura maksymalna około 4°C wystąpi przed południem. Wiatr nadal będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, z zachodu.

W sobotę i niedzielę najprawdopodobniej będziemy na skraju niżu w chłodnym powietrzu arktycznym. Na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno z opadami śniegu. Temperatura maksymalna od –1°C do 3°C. W sobotę wiatr będzie jeszcze umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, w niedzielę już słaby, z kierunków zachodnich. W sobotę możliwe są zawieje śnieżne.

 

źróło: IMGW, windy.com

strony internetowe


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę