Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Nocne strzelania terytorialsów

Ostatniego wieczoru podlascy terytorialsi na poligonie w Orzyszu ćwiczyli nocne strzelanie. To część wyszkolenia bojowego żołnierzy – wyjaśnia kpt. Łukasz Wilczewski z 1PBOT.

W sobotni wieczór temperatura na Mazurach spadła poniżej zera stopni Celesjusza. Podczas weekendu 18-19 listopada blisko 700 żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej z kompanii dowodzenia oraz kompanii logistycznej wzięło udział w nocnym strzelaniu z karabinka MSBS Grot. 

„Szkolenia realizowane w porach nocnych mają szczególne znaczenie dla poziomu wyszkolenia bojowego żołnierzy – tłumaczy  kpt. Łukasz Wilczewski z 1PBOT. - Tym bardziej istotne jest przygotowanie do działań w takich warunkach”.

Zajęcia ogniowe na poligonie wojskowym w Orzyszu realizowane były w ramach szkolenia rotacyjnego. 

 

Nagranie 1PBOT poniżej. 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę