Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zatrzymani wandale, którzy niszczyli banery wyborcze

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu z nudów zrywali banery wyborcze. Z uwagi, że żaden kandydat czy komitet wyborczy nie zgłosił formalnego doniesienia, sprawcy odpowiedzą za wybryk chuligański.

W sobotę po sygnale Czytelnika pisaliśmy o zniszczeniu wielu banerów wyborczych, głównie przy ulicy Wojska Polskiego. Materiały wyborcze w przeważnie Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, ale nie tylko, bo była wśród nich reklama kandydata Koalicji Obywatelskiej, zostały zerwane z kilku płotów. Część z nich podarto, inne zerwano z zaczepów. 

Łomżyńska policja poinformowała w komunikacie o zatrzymaniu dwóch osób, których widziano jak jeden z nich niszczył baner. Mundurowi na miejsce udali się po sygnale mieszkańca. „Dojeżdżając we wskazane miejsce policjanci zauważyli dwóch nietrzeźwych mężczyzn spacerujący ulicą Wojska Polskiego z piwem w ręku. Jeden z nich nieświadomy nadjeżdżających mundurowych, zerwał wywieszony plakat kandydata jednej z partii politycznych” – czytamy w komunikacie.  

Ucierpiały głównie banery Prawa i Sprawiedliwości, może to jednak wynikać z faktu, że ich jest najwięcej. Reklam kandydatów innych komitetów jest zdecydowanie miej w mieście. 

„Na miejscu mężczyźni oświadczyli, że zrobili to bez namysłu i zastanowienia. Nie byli w stanie podać przyczyny swojego działania” - relacjonują policjanci.  Obaj 27-latkowie noc spędzili w policyjnym areszcie.  Tego dnia w Łomży mundurowi ujawnili również inne zniszczone plakaty z różnych komitetów wyborczych. W związku z tym policjanci zabezpieczają monitoringi i ustalają czy zatrzymani mężczyźni mieli związek także z tymi aktami wandalizmu

„Mogę wyrazić smutek, że są ludzie tak nieeleganccy. Jak ktoś chce moją podobiznę, to proszę się zgłosić, przekaże swoją ulotkę nawet z podpisem” - mówi kandydatka Bogumiła Olbryś, której reklamy także zostały zniszczone.

Policja informuje, że otrzymała sygnały o zniszczeniach, ale żaden z kandydatów czy komitetów wyborczych nie złożył formalnego doniesienia. Dlatego mundurowi traktują to jako wykroczenie o charakterze chuligańskim, a nie w związku z kampanią i wyborami. 27-latkom za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności bądź kara grzywny.

Piotr Modzelewski, kandydat i pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości na Łomżę wyjaśnia, że kandydaci, których materiały zostały zniszczone, wkrótce mają zdecydować jakie podjąć kroki. Przyznaje jednak, że mają kampanię wyborczą i swoją energię kierują na jej prowadzenie, a nie dociekanie zniszczeń banerów.

 

Zniszczone banery wyborcze w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę