Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Kierowca spod Jakaci był pijany

Główne zdjęcie
Miejsce wypadku

Sprawca wypadku z Jakaci Dwornej, gdzie zginęło dwóch mężczyzn miał we krwi 2,35 promila alkoholu – informuje Prokuratura. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

1 września 2023 roku wieczorem na drodze wojewódzkiej 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejscu zginął 21-letni traktorzysta i 34-letni pasażer samochodu, który uderzył w ciągnik. 

Do szpitala trafił 23-letni kierowca, ale ze względu na jego stan, nie można było przeprowadzić badania trzeźwości. W związku z tym od sprawcy pobrano krew celem dalszych badań. 

„Z uzyskanego sprawozdania z badania krwi wynika, że miał on 2,35 promila alkoholu etylowego we krwi” - informuje Prokurator Rejonowy w Łomży Urszula Klimaszewska – Dzierżko.

W związku z wypadkiem Prokuratura postawiła mu zarzuty z art. 177 § 2 kk w związku z art. 178 §1 kk oraz 178a §1kk. 

Zgodnie z art. 177 § 2 Kodeksu Karnego sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W świetle art. 178 §1 kara może zostać podniesiona o połowę czyli do maksymalnie 12 lat. Minimalna kara w tym wypadku zgodnie z art 178a §1 wynosi 3 lata pozbawienia wolności.

 

Śmiertelny wypadek pod Jakacią

Sprawca wypadku pod Jakacią był pijany


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę