Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Miasto sprzedaje działkę nad Narwią

Główne zdjęcie
Fragment mapki poglądowej. Na żółto zamalowano przeznaczoną do sprzedaży działkę. Czarny kolor zaznaczenia to zrealizowana część bulwaru. Fioletowym kolorem oznaczono etap III, cześć drugą, czyli między istniejącym bulwarem a mostem przy ul. Zjazd.

Miasto Łomża sprzedaje prawie 20-arową działkę nad samą rzeką w Łomży. Co ciekawe, znaczna jej część wg mapki poglądowej, miała służyć pod budowę bulwaru.

400.000,00 zł wynosi cena wywoławcza działki nr 10070 o pow. 0,1641 ha położonej niedaleko ulicy Zjazd, w miejscu gdzie kończy się bulwar. Z upoważnienia prezydenta Chrzanowskiego wiceprezydent Andrzej Garlicki podpisał dziś zarządzenie, w którym w/w nieruchomość poleca sprzedać w drodze przetargu ustnego nieograniczonego. Działka to obecnie trawnik przylegający do parkingu przy Caritasie od strony rzeki. Znajdujący się na niej budynek, to dawne garaże sprzętu wodnego.

Z mapy poglądowej dołączonej do przetargu na budowę bulwaru nad Narwią wynika, że owa nieruchomość częściowo miałaby być zajęta pod nadnarwiańską ścieżkę. Zapytaliśmy w ratuszu, czy sprzedaż owej działki nie skomplikuje planowanej inwestycji. Odpowiedź przyszła jednoznaczna – nie. 

Rodzi się pytanie, dlaczego miasto nie chce poczekać ze sprzedażą do zrealizowania inwestycji. Być może skrawek zieleni można byłoby wykorzystać pod jakąś małą architekturę czy innego przydatnego celu. 

Działką mogą być zainteresowani właściciele okolicznych nieruchomości. Co ciekawe wspomniana mapa poglądowa, także od nich każe odkupić sporo ziemi. 

W sierpniu 2020 roku po emocjonującej walce dwóch oferentów,  w tym rejonie Miasto Łomża sprzedało 2 działki.

 

Miasto w mig sprzedało 2 działki naprzeciw Lidla

230804070022.gif
Foto: Fragment mapki poglądowej. Na żółto zamalowano przeznaczoną do sprzedaży działkę. Czarny kolor zaznaczenia to zrealizowana część bulwaru. Fioletowym kolorem oznaczono etap III, cześć drugą, czyli między istniejącym bulwarem a mostem przy ul. Zjazd.
Foto:
Foto: Przedmiotowa działka
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę