Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Długi weekend ciepły i raczej bez opadów. Sucho.

Główne zdjęcie
Narew, plaża miejska

W ciągu najbliższych dni temperatura w regionie może przekroczyć 30°C, a deszcz, o którym mówiły wcześniejsze prognozy, popada później.

W ciągu najbliższych dni nie będzie oczekiwanego deszczu. Co prawda w piątek pojawiają się jakieś lokalne opady, ale bez znaczenia ogólnych dla warunków. Dziś, w środę i w czwartek bożego ciała IMGW-PIB zagrożenie pożarowe dla naszego regionu określa jako bardzo wysokie i ekstremalne. Ściółka w lasach czy trawniki stają się coraz bardziej suche, co sprzyja rozprzestrzeniani się pożarów. Wg. map pogodowych IMGW wilgotność ściółki w regionie waha się od 10 do 20%.

Na zlewni Pisy instytut mówi o suszy hydrologicznej. W Dobrym Lesie stan rzeki wynosi 73 cm, co jest ponad 60 cm poniżej dolnej granicy stanów średnich. Przepływ wody wynosi jeszcze 9,1 m3/s, a do najniższego brakuje mu około 2 m3/s. 

Stan Narwi w Piątnicy w środę 7 czerwca wynosił 102 cm i w ciągu ostatniego tygodnia spadł o 55 cm. W Nowogrodzie czujnik pokazuje 54 cm, w  Wiźnie 182 cm. Biebrza w Burzynie dzisiejszego ranka osiągała poziom 171 cm. Na wszystkich rzekach przepływ zbliża się do średnich niskich wartości. 

Wcześniejsze prognozy mówiły o opadach na koniec tygodnia. Najnowsze mapy pogodowe oddalają tę perspektywę. Wg. windy.com w rejonie Łomży najwcześniej może popadać za tydzień w środę. Co prawda IMGW w piątek dostrzega lokalne ogniska opadów w regionie, są one jednak bardzo małe i mało intensywne.

Przez najbliższe dni, w tym podczas bożego ciała czeka nas dużo słońca, a temperatury lokalnie przekraczające w ciągu dnia nawet 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w sobotę i niedzielę porywisty z kierunków wschodnich. Brak jest na razie ostrzeżeń o możliwych burzach w rejonie Łomży. 

 

źródło: IMGW-PIB, windy.com

230804070022.gif
Foto: Narew, plaża miejska
Foto: Pisa, ujście z jeziora Roś w Piszu
Foto: Jezioro Roś w Piszu
Foto: Narew, punkt pomiarowy w Piątnicy

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę