Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Policja w długi weekend zapowiada więcej kontroli

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Kolejny „długi weekend” sprawi, że na drogach pojawi się znacznie więcej samochodów i niechronionych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym policja zapowiada uważną obserwację ruchu i przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Chęć wyjazdu poza miasto, upał, pośpiech mogą prowokować niebezpieczne sytuacje na drogach. Policjanci ruchu drogowego, w tym grupy SPEED, mają przez najbliższe dni uważnie przyglądać się zachowaniom kierowców, szczególnie przekraczaniu dozwolonych prędkości, czy wyprzedzaniu w miejscach zabronionych. Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Skoncentrują się na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy. 

Mundurowi zapowiadają intensywniejsze sprawdzanie trzeźwości kierowców oraz sposobu przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci. 

„Nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych (szczególnie w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych), rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów czy motocyklistów” spotka się z reakcją drogówki.

Przy okazji policjanci przestrzegają motocyklistów przed brawurą i lekkomyślnością na drodze. „Respektowanie przepisów ruchu drogowego i wzajemna wyrozumiałość z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. 

 

źródło: Policja


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę