Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

19-latkowie i starsi wezwani do kwalifikacji wojskowej

- Powiatowa Komisja Lekarska na terenie Łomży będzie funkcjonować w budynku Miejskiego Domu Kultury DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 aż do 23 czerwca – informuje podporucznik Marcin Sadziński, szef sekcji rekrutacji i kwalifikacji wojskowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży. Nie został upoważniony do podawania danych o liczbie zgłaszających się na komisję.

- Po raz pierwszy w tym roku wezwani do kwalifikacji wojskowej byli poddawani także badaniom psychologicznym, które polegały na wypełnieniu ankiety i krótkiej rozmowie ze specjalistą – mówi ppor. Sadziński. Przypomina, że obowiązkowi stawienia się na kwalifikacji wojskowej podlegają: mężczyźni urodzeni w 2004 r. i mężczyźni urodzeni w latach 1999  -  2003, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Ponadto powinny stawić się kobiety urodzone w latach 1999  -  2004, które w roku 2023 kończą naukę na kierunkach, np. medycznym czy psychologicznym. Obowiązek kwalifikacji dotyczy również osób, które w latach 2021  -  2022 zostały uznane za czasowo niezdolne do służby wojskowej. Zgłosić się mogą również ochotnicy, którzy ukończyli 18 lat.  Podczas kwalifikacji wojskowej wzywani są informowani o warunkach rekrutacji oraz pełnienia wszelkich form służby wojskowej, a także możliwościach, jakie dają obecnie Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej. - Największym zainteresowaniem wśród stających do kwalifikacji wojskowej, którzy kontynuują naukę, cieszy się Terytorialna Służba Wojskowa – podsumowuje szef sekcji. - Natomiast wśród tegorocznych maturzystów prym wiedzie Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa, która jest wstępem do zawodowej służby wojskowej.

 

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 

Wojsko Polskie zaprasza do dobrowolnej służby

6 dziewcząt i 442 młodzieńców wezwano na kwalifikację

Kwalifikacja wojskowa startuje w powiecie łomżyńskim

Kwalifikacja wojskowa to gest patriotyzmu i... szansa

Ruszyła łomżyńska kwalifikacja wojskowa 2019


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę