Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Oświadczenia majątkowe wiceprezydentów

Główne zdjęcie
Zastępcy prezydenta Łomży: Andrzej Stypułkowski i Andrzej Garlicki

O ponad 50 procent wzrosły w 2022 roku dochody wiceprezydentów Łomży. W tym czasie obaj zaciągnęli kredyty hipoteczne i zwiększyli wartość posiadanych nieruchomości.

Wczoraj (poniedziałek 29.05) informowaliśmy o majątku prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Dziś przyjrzymy się zestawieniom złożonym przez wiceprezydentów. 

Najwięcej majątku z trójki prezydentów zebrał wiceprezydent Andrzej Garlicki (ponad 630 tys. zł po odjęciu kredytów), drugim co do wielkości majątkiem dysponuje prezydent Mariusz Chrzanowski (ponad 470 tys. zł po odjęciu kredytów), a wiceprezydent Andrzej Stypułkowski posiada majątki na około 330 tys. zł ( po odjęciu kredytów). 

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki pisze o oszczędnościach na kwotę 153 tys. zł. Stanowią one współwłasność małżeńską, podobnie jak większość majątku. Na Indywidualnym Koncie Emerytalnym zgromadził 23,4 tys. zł. 

Duża zmiana nastąpiła w posiadanych nieruchomościach. W 2022 roku wiceprezydent wzbogacił się o ponad 80-metrowe mieszkanie. Jego wartość wycenił na 520 tys. zł. Ponad to posiadał już 60-metrowe mieszkanie (wartość 280 tys. zł), które stanowi jego odrębną własność i garaż (26,33m2) o wartości 84,5 tys. zł. 

Andrzej Garlicki nie posiada akcji spółek i nie zasiada w radach nadzorczych. Jedynym wskazanym źródłem dochodu jest praca w Urzędzie Miejskim w Łomży, gdzie w 2022 roku zarobił 239.419,21 złotych. W stosunku do 2021 roku oznacza to wzrost dochodu o 55 procent. 

Nie zmienił się zasób posiadanych samochodów. Podobnie jak przed rokiem Andrzej Garlicki wspólnie z żoną dysponują pojazdami: Volvo S80 z 2008 roku i BMW w serii 2 z 2015 roku. Wartości samochodów nie określił, ale posiłkując się dostępnymi informacjami, mogą one być warte około 70 tys. zł. 

Wiceprezydent na 20 lat zaciągnął prawie półmilionowy (496 tys. zł) kredyt hipoteczny. 

Zastępca prezydenta Łomży ds. edukacji, sportu czy pomocy społecznej Andrzej Stypułkowski w minionym roku za pracę w Urzędzie Miejskim zarobił 221.717,00 zł. To o ponad 50 procent więcej niż w 2021 roku. Podobnie jak w przypadku drugiego wiceprezydenta, także on swoje dochody czerpie tylko z pracy w ratuszu. Cały dochód i dobra tworzy jego majątek odrębny.

Na swoim koncie zgromadził 5 tys. zł oszczędności. Znacząco w stosunku do ubiegłoroczego oświadczenia majątkowego wzrosła wartość ponad 200-metrowego domu i działek budowlanych o łącznej wartości 1100m2. W 2022 roku wartość ich wzrosła ponad dwukrotnie do około 740 tys. zł. Podobnie jak przed rokiem Andrzej Stypułkowski dysponuje Citroenem C3 z 2018 roku. 

Wiceprezydent na budowę domu jednorodzinnego zaciągnął na ponad 30 lat kredyt hipoteczny w banku PKO BP.

 

Znaczący wzrost dochodów prezydenta Chrzanowskiego


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę