Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Brązowa Krawczyńska jedzie na Mistrzostwa Europy

Główne zdjęcie
Martyna Krawczyńska

Martyna Krawczyńska podczas Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 5000 metrów wywalczyła brązowy medal. Zawodniczka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL uzyskując czas 17:00,17min wypełniła normę i w sierpniu br. jedzie na Mistrzostwa Europy Juniorów do Izraela.

Martyna Krawczyńska staje przed szansą realizacji kolejnego marzenia, a nam jej kibicom, następnych radości. Jeszcze niedawno trener Andrzej Korytkowki pytany o najważniejszą tegoroczną imprezę dla Klubu mówił o Mistrzostwach  Europy Juniorów „o ile uda się awansować”. Trenerze udało się, choć lepiej byłoby powiedzieć - „dała radę”. 

Pochodząca z Nura tegoroczna maturzystka Liceum Mistrzostwa Sportowego przy ANS w Łomży, reprezentująca Klub Sportowy PREFBET-SONAROL wypełniła minimum (17:03.00) startu na tej imprezie na dystansie 5000 metrów. Podczas rozgrywanych w Piasecznie Mistrzostw Polski Juniorów Martyna uzyskała 17:00,17 min., co dało jej trzecią lokatę. 

- Pomimo wietrznej pogody Martyna  od początku biegu wyszła na prowadzenie chcąc, aby tempo biegu nie było zbyt wolne ze względu na plan uzyskania wyniku poniżej minimum na Mistrzostwa Europy. Prowadzenie na pierwszych 2 kilometrach trochę „kosztowało” Martynę co zapewne wpłynęło na uzyskaną lokatę. Zawodniczka spośród startujących jest najszybsza i wolny bieg byłby jej zapewne na rękę, ale wtedy nie byłoby szansy na uzyskanie czasu poniżej 17,03 min. – relacjonuje  Andrzej Korytkowski. -  Uważam, że warto było poświęcić medal wyższej jakości, aby uzyskać ten wynik dający szansę wyjazdu do Izraela na Mistrzostwa Europy – podsumowuje trener.

Brązowy medal na dystansie 5000 metrów jest już 14 krążkiem z Mistrzostw Polski. Wynikiem 17:00,17 min. Martyna Krawczyńska o 17 sekund poprawiła rekord województwa podlaskiego w kategorii juniorek. Co ważniejsze, aż o prawie 2 minuty (1:57)  poprawiła swój zeszłoroczny rekord życiowy.

Również w Piasecznie rozegrano VI Memoriał im. Sławomira Rosłona, w którym wystartowało kilkoro zawodników z Łomży. Piotr Dąbrowski zajął 2 miejsce na 400m (49,56 sek.), 11-letnia Lidia Pawelczyk biegając z zawodniczkami o 4 lata starszymi z dobrym czasem (2:00,70 min.) zajęła 5 miejsc. Konrad Zaleski w debiucie na 1500 m uzyskał 4:19,66 min. a Wiktoria Grabowska na 800 metrów przybiegła w czasie 2:23,62 min.

W Juchnowcu podczas X Biegu Konopielki w obu kategoriach open zwycięzcami zostali zawodnicy KS PREFBET – SONAROL Justyna Korytkowska i Andrzej Leończuk. Jako ciekawostka Justyna Korytkowska otrzymała certyfikat „Konopielki roku 2023”.

Źródło: KS PREFBET-SONAROL

 

230804070022.gif
Foto: Martyna Krawczyńska
Foto: Martyna Krawczyńska z trenerem Andrzejem Korytkowskim
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę