Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Dwóch nowych kapłanów diecezji

Główne zdjęcie
Bp Janusz Stepnowski

Ksiądz Patryk Wolanowski i ksiądz Andrzej Skarzyński w łomżyńskiej Katedrze przyjęli dziś (27.07) z rąk bpa Janusza Stepnowskiego święcenia kapłańskie.

- Świat potrzebuje ewangelii, aby się obudzić z letargu – motywował młodych księży ordynariusz diecezji łomżyńskiej bp Janusz Stepnowski. Przed neoprezbiterami wiele wyzwań i pracy dla wspólnot, do których zostaną posłani. Najpierw w sobie, by później móc światu dać odpowiedź na postępujący proces laicyzacji społeczeństwa i odwracanie się młodzieży od kościoła. 

Pochodzący ze Stawisk ksiądz Patryk Wolanowski i pochodzący z Zambrowa  ksiądz Andrzej Skarzyński po raz pierwszy założyli na szyje stułę, nie przez ramię, jak to dotychczas jako diakoni, i ornat. W niedzielę w rodzinnych parafiach odprawią swoje pierwsze msze święte, zwane prymicyjnymi. 

Biskup Janusz ks. Patryka Wolańskiego skierował do pracy w parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, a ks. Andrzej Skarzyńskiego w parafii pw. św. Brunona w Łomży.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę