Łobodziński powołany na Mistrzostwa Świata

Zawodnik Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Piotr Łobodziński został powołany na 2 Mistrzostwa Świata w biegach górskich i terenowych, które 6-10 czerwca zostaną rozegrane w austriackim Innsbrucku.

- Powołanie Piotra jest rezultatem bardzo dobrych startów w Górskich Mistrzostwach Polski w których zdobył srebrny i brązowy medal – mówi Andrzej Korytkowski, prezes klubu. - Forma jest coraz lepsza. W ostatnią niedzielę nasz zawodnik zwyciężył na 10km w Biegu Akademicka Dycha rozegranym w Siedlcach, gdzie na trudnej trasie uzyskał czas 31,25 min.

Ponad to klub w komunikacie informuje, że na mistrzostwach województwa podlaskiego juniorów młodszych młodzi zawodnicy PREFBET-SONAROL wywalczyli 3 medale. W biegu na 400 metrów przez płotki z wynikiem 1:06,30sek zwyciężyła Wiktoria Stefańska. Daje to zawodniczce  awans na lipcowe Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które zostaną rozegrane  na stadionie Śląskim w Chorzowie. Trzecie miejsca wywalczyli chłopcy w sztafecie 4x400m (3:40,62 sek.) oraz Juliusz Jabłoński w rzucie dyskiem 1,5kg (37,29 m).

W niedzielę w Olecku Justyna Korytkowska zwyciężyła w X Jubileuszowej Oleckiej Trzynastce. Dzień wcześniej na dystansie 10km z czasem 36 minut i 47 sekund była druga w XIII Ostródzkich Biegach Ulicznych-Memoriale im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

źródło: KS PREFBET-SONAROL