Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rozpoczął się egzamin ośmioklasisty

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Prawie 900 uczniów VIII klas szkół podstawowych przystąpiło w Łomży do trwającego trzy dni egzaminu ósmoklasisty. Przystąpienie ucznia jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

Pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpoczęły się egzaminy ośmioklasistów. We środę będzie to matematyka, a w czwartek język obcy nowożytny. W Łomży do egzaminu przystąpiło 896 uczniów, w tym 14 z poleceniami w języku ukraińskim – przekazuje Agnieszka Muzyk, dyrektor OKE w Łomży. 

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminów, to będzie mógł go pisać w drugim terminie –12-14 czerwca. Wyniki egzaminu ósmoklasisty mają zostać ogłoszone  ogłoszone 3 lipca. Jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej szkoły ponadpodstawowej, ponieważ połowa punktów do zdobycia wynika z egzaminu, a druga połowa z ocen na świadectwie i innych osiągnięć. 

W Polsce do egzaminu ośmioklasisty przystąpiło około 502,8 tys,  w województwie podlaskim 14,6 tys, a w Łomży 896 uczniów.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę