Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Hale sportowe z rządowego programu

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Cztery hale sportowe w ramach "Programu Olimpia" powstaną w rejonie Łomży. Dwie wzniesione zostaną w Gminie Łomża i dwie w Mieście Łomża.

Ministerstwo sportu i turystyki ogłosiło dzisiaj listę 360 hal sportowych dofinansowanych z „Programu Olimpia”. Realizowany jest on w 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich. Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej, przez co umożliwi  sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną w ogóle. 

Gmina Łomża na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Pniewie otrzymała 2,8 mln zł i 2,77mln zł na podobny obiekt przy Szkole Podstawowej w Podgórzu. 

- Rząd Zjednoczonej Prawicy odpowiada na realne potrzeby małych społeczności – chwali Piotr Kłys wójt Gminy Łomża. - Sami nie bylibyśmy w stanie pobudować hali przy każdej szkole. Dzięki temu dzieci w Pniewie i Podgórzu będą mogły ćwiczyć w ogrzewanej sali przez cały rok.

Miasto Łomża na boisko wielofunkcyjne wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży otrzymało 1.869.900,00 zł, a na podobny obiekt przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 – 1.569.900 zł. 

Powstaną hale sportowe o lekkiej konstrukcji, w programie zwanym zadaszeniem. Obiekt będzie ogrzewany, choć bez widowni. Dofinansowanie inwestycji ma wynieść do 70%.

Wójt Gminy Łomża deklaruje dołożenia wszelkich starań, by we wrześniu 2024 roku dzieci z tych szkół mogły zacząć nowy rok szkoły w nowym obiekcie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę