Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w ANSŁ

Już jutro, 19 maja, w campusie Akademii Nauk Stosowanych w Łomży po raz XIX zagości Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Odbywa się pod hasłem „Nauka to więcej niż wiedza”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji naukowych i popularnonaukowych dla wszystkich, od przedszkola do seniora.

Przygotowano warsztaty genealogiczne, mikroskopowania, czy izolacji DNA z banana. Będą różnego rodzaju symulacje medyczne, czy rozprawy mediacyjnej. Będą rozmowy o Internecie Rzeczy i kierunkach rozwoju Sztucznej Inteligencji (AI). Lista pokazów, prelekcji, warsztatów czy eksperymentów jest długa, część wydarzeń ma charakter ogólnodostępny, na inne obowiązują zapisy. Niezależnie od wolnych miejsc, przez cały czas trwania festiwalu, wiele interesujących atrakcji dostępnych będzie dla każdego. 

Początek wydarzenia o godzinie 9:00 w ANSŁ przy ul. Akademickiej 1. Od początku dostępne będą  Mobilne Laboratoria Przyszłości - z drukarkami 3D, goglami VR, robotami, mikrokontrolerami. O godz. 11:30 na parkingu uczelni zaplanowano otwarty pokaz „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Będzie cięcie powypadkowe samochodu, pokaz bezpiecznej jazdy, maty poślizgowe, czy symulatory dachowania. 

Wydarzeń jest wiele, atrakcyjnych niezależnie od wieku i doświadczenia. Festiwal to unikalna okazja zobaczenia laboratoriów naukowych, czy z bliska poznania wielu zjawisk fizycznych i wirtualnych. Organizatorzy podkreślają, że celem Festiwalu jest upowszechnianie nauki, ale także pokazanie osiągnięć i pracy naukowców z regionalnych uczelni. 

 

Kalendarz imprez zaplanowanych na 19 maja w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę