Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Siódemka trzecia w województwie

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza zajęła pierwsze miejsce w Łomży i trzecie miejsce w województwie w rankingu szkół przygotowanym na podstawie wyników uczniów w konkursach przedmiotowych. „Bez pracy nie ma kołaczy” - podsumowuje szkoła.

Podlaskie Kuratorium Oświaty ogłosiło wojewódzki ranking szkół oparty o wyniki młodzieży w konkursach przedmiotowych. Łomżyńska "Siódemka" z 7 tytułami znalazła się na trzecim miejscu, ustępując białostockim szkołom podstawowym: 50 (15) i 53 (22).

Ranking corocznie tworzony jest w oparciu o liczbę laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W roku szkolnym 2022/2023 tytuł laureata konkursu przedmiotowego uzyskało 209 uczniów szkół podstawowych z województwa podlaskiego. Wśród nich 19 osób uzyskało więcej niż jeden tytuł laureata konkursu przedmiotowego. Laura Sobiecka z SP nr 50 z Białegostoku uzyskała aż 5 takich tytułów. Łącznie uczniowie szkół podstawowych zdobyli 234 tytuły laureata konkursu. Stanowi to ok. 1,9% uczestników stopnia szkolnego. Do konkursów przystąpiło blisko 13 tys. uczestników  z 301 szkół podstawowych. Najpopularniejszymi przedmiotami był język angielski (3241) i matematyka (2696). 

„Na wyśmienity rezultat Siódemki ciężko zapracowali: Patrycja Wleciał (laureatka konkursów z matematyki i informatyki), Amelia Cedrowska  (laureatka konkursu z języka angielskiego), Daria Zengota (laureatka konkursu z języka angielskiego), Krystian Jankowski (laureat konkursu z matematyki), Igor Raczkowski (laureat konkursu z fizyki), Korneliusz Piątek (laureat konkursu z historii), Maksymilian Trawiński (finalista konkursu z matematyki) i Jakub Plona (finalista konkursu z matematyki)” - wylicza swoich laureatów szkoła.

Nauczyciele zwracają uwagę, że tytułu Laureata nie zdobywa się bez wysiłku, a konkursy również nie należą do najłatwiejszych. Uczeń w kolejnych etapach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) musi uzyskać minimum 90% punktów. Nierzadko przygotowujący się do „potyczek z wiedzą” uczniowie podporządkowują temu celowi wiele innych aspektów codzienności. Ciężka praca przynosi jednak efekty, ale to przecież wszyscy już wiedzą... 

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę