Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Nauka to więcej niż wiedza”

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży zaprasza na XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Nauka to więcej niż wiedza”. 19. maja na wszystkich chętnych czekać będą liczne atrakcje naukowe i popularnonaukowe, od warsztatów genealogicznych, warsztatów mikroskopowania, po izolację DNA z banana, symulację medyczną, symulację rozprawy mediacyjnej, czy Internet Rzeczy i kierunki rozwoju Sztucznej Inteligencji (AI).

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę. Imprezy festiwalowe odbędą się w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. W Łomży pasją do nauki tradycyjnie zarażać będzie Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, która otwiera 19 maja swoje laboratoria, sale wykładowe i pracownie - zapraszając mieszkańców miasta, regionu na ponad 90 festiwalowych wydarzeń: pokazów, prelekcji, warsztatów, eksperymentów i quizów. Wszystko to na terenie uczelnianego kampusu (Akademicka 1 i Akademicka 14). To unikalna okazja, aby zobaczyć laboratoria naukowe, warsztat pracy naukowej. Do wyboru jest bardzo szeroka gama wydarzeń - dedykowana określonym grupom wiekowym.

XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to święto nauki, od 14 do 19 maja najważniejsze podlaskie uczelnie oraz instytucje popularyzujące naukę, przygotowały wydarzenia (łącznie 1200 imprez) skierowane, jak czytamy na stronie internetowej Festiwalu: „do szerokiego grona odbiorców, od lat 3 do 103 – uczniów, studentów, przedszkolaków i dorosłych. Nie liczy się ani wiek, czy wykształcenie uczestnika – tu cenimy ciekawość świata i chęć odkrywania jego tajemnic”. Celem Festiwalu jest upowszechnianie nauki, ale także pokazanie osiągnięć i pracy naukowców z regionalnych uczelni.

- Wszędzie tam, gdzie codzienny warsztat pracy naukowej zmienia, globalnie i lokalnie, naszą rzeczywistość zapraszamy mieszkańców regionu, aby mogli zobaczyć jak „działa” nauka, porozmawiać z ekspertami, zobaczyć na czym polega ich działalność i w jaki sposób wpływa ona na naszą codzienność  - mówi koordynatorka łomżyńskiej odsłony Festiwalu dr Olga Modzelewska z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych ANSŁ.

Tegoroczne hasło Festiwalu brzmi: „Nauka to więcej niż wiedza”. ANSŁ 19 maja zaprasza także do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), gdzie można swobodnie poeksperymentować poszerzając granice swojej percepcji, wyobraźni. Tego dnia Strefa SOWA będzie dostępna dla zwiedzających bez konieczności zapisów.

Część wydarzeń ma charakter ogólnodostępny, na inne obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. 

 

Lista imprez zaplanowanych na 19 maja w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Lista wszystkich wydarzeń organizowanych w województwie.  

 

XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki organizują: Politechnika Białostocka (koordynator), Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku, Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku. 

Swoimi patronatami wydarzenie objęli:
Minister Edukacji i Nauki, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży, Prezydent Miasta Suwałk, Podlaski Kurator Oświaty. 

Partnerzy:
Miasto Białystok, Stadion Miejski w Białymstoku. 

Patroni medialni:
Radio Akadera, Geekstok.pl, Platon TV Białystok, TVP 3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, 4lomza.pl, Suwalki.info. 

źródło: ANSŁ

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę