Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wydarzenia długiego weekendu

Trwający aż sześć dni długi weekend przełomu kwietnia i maja obfitować będzie w rozliczne wydarzenia. Wiele z nich ma związek z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Narodowym Trzeciego Maja, obejmując nie tylko uroczyste wydarzenia okolicznościowe, ale również koncerty i piknik rodzinny. Nie zabranie również emocji sportowych, ponieważ walczący o odzyskanie pozycji lidera IV Ligi Podlaskiej Łomżyński Klub Sportowy 1926 rozegra aż dwa spotkania, dzisiaj wyjazdowe i 3 maja na własnym stadionie. Kolejny weekend również rozpocznie się od wydarzenia, koncertu zespołu Closterkeller w MDK-DŚT.

Dzisiaj w godzinach 15:00-17:00 będzie można zwiedzić na Starym Rynku Mobilne Muzeum Żołnierzy Wyklętych. „Odwiedzający zobaczą m.in. jak wyglądały posterunki milicji w odradzającej się powojennej Polsce oraz jak odbywały się przesłuchania przez specjalne służby, a także skorzystają z laserowej strzelnicy lub wykonają żołnierskie czapki. Każda osoba odwiedzająca wystawę powinna mieć ze sobą telefon komórkowy” informuje Urząd Miejski, partner wydarzenia. Wstęp wolny.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpocznie się we wtorek 2 maja o godzinie 15:00 od jej uroczystego podniesienia na Starym Rynku. Kolejnym punktem programu będzie Biało-Czerwony Piknik Rodzinny, trwający do godziny 19:00. Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci, bezpłatne dmuchańce, strefę sportową dla wszystkich grup wiekowych oraz koncert zespołu My z Łomży, działającego w strukturach 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego. Wstęp wolny.

Po familijnym pikniku warto wybrać się do pobliskiej siedziby Filharmonii Kameralnej, gdzie o godzinie 18:30 rozpocznie się integracyjny koncert „Muzyczna majówka”, połączony z warsztatami muzycznymi i plastycznymi, realizowany w ramach przedsięwzięcia grantowego „Filharmonia dostępna”, finansowany dzięki projektowi „Kultura bez barier“. Solistami będą sopranistka Hanna Zajączkiewicz i multiinstrumentalista Jerzy Karwowski, a orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego poprowadzi jej dyrektor naczelny i artystyczny Jan Miłosz Zarzycki.  Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki można odebrać w biurze Filharmonii Kameralnej. 

Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się w Łomży 3 maja o godzinie 8:30 od „Apelu pamięci“ na placu Papieża Jana Pawła II, przed pomnikiem żołnierzy 33. Pułku Piechoty. O godzinie 10:00 odbędzie się w katedrze uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. 

O godzinie 17:00 Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza do Hali Kultury na koncert patriotyczny „Wiwat maj, trzeci maj“ Łomżyńskiej Orkiestry Dętej pod batutą Waldemara Borusewicza, sopranistek Edyty Piaseckiej i Marii Hubluk-Kaszuby oraz chóru Amici pod dyrekcją Anny Kurowskiej, podczas którego będzie można wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Wstęp wolny.

W środę nie zabraknie również wydarzenia sportowego. Drużyna Łomżyńskiego Klubu Sportowego, po bezbramkowym remisie z KS Wasilków, straciła pozycję lidera tabeli na rzecz  Ruchu Wysokie Mazowieckie, który pewnie pokonał 4:0 Czarnych Czarna Białostocka. Dzisiaj o godzinie 17:40 ŁKS będzie walczyć na wyjeździe z ósmym w tabeli Promieniem Mońki o powrót na najwyższą pozycję – drużyna Ruchu ma tylko punkt przewagi i znacznie gorszą różnicę bramek. Z kolei już 3 maja łomżyńska drużyna podejmie na swoim stadionie o godzinie 18:00 kolejną drużynę z czołówki, będące na czwartym miejscu Wigry Suwałki. Poza emocjami sportowymi klub zapewnia stoisko cateringowe (grill, kiełbaski, napoje),  stoisko z klubowymi gadżetami oraz zapowiada majówkowe niespodzianki. Bilety w cenie: ulgowy 5 złotych, normalny 10 złotych, VIP 70 złotych; piłkarze drużyny młodzieżowej ŁKS mają wstęp wolny. 

W piątek 5 maja Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert kultowej grupy Closterkeller. Grupa Anji Orthodox działa nieprzerwanie od roku 1988 i w tym czasie kilkakrotnie grała w Łomży; ostatni raz blisko sześć lat temu, podczas promocji najnowszego, jak dotąd, albumu studyjnego „Viridian”. „(...) Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasuje się w czołówce najpopularniejszych grup rockowych, pomimo że gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory” podają organizatorzy. Początek koncertu o godzinie 19:00. Bilety: przedsprzedaż 50 złotych (kasa MDK-DŚT), w dniu koncertu 60 złotych. 

 

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę