Udany start sezonu lekkoatletycznego KS PREFBET-SONAROL

Cztery medale Mistrzostw Polski, dwa w drużynach na 10 000 metrów i dwa Piotra Łobodzińskiego w biegach górskich, zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL na początek letniego sezonu lekkoatletycznego.

W miniony weekend dobrze zaprezentowali się lekkoatleci łomżyńskiego klubu. W rozgrywanych w Olkuszu Mistrzostwach Polski na 10 000 metrów drużyna Pań w składzie:  Iwona Bernardelli (4), Olga Ochal-Kalendarova (11), Justyna Korytkowska (21) zdobył złoty medal. Nieźle zaprezentowała się także drużyna Panów: Mateusz Niemczyk (13), Przemysław Dąbrowski (15) i Paweł Ochal (25), którzy wywalczyli srebro.

Prezes i trener Andrzej Korytkowski podkreśla, że biegi były licznie obsadzone. W rywalizacji kobiet wystartowało 35 zawodniczek i 66 wśród biegaczy. Cieszy także powrót Justyny Korytkowskiej, która po przerwie macierzyńskiej,  a następnie chorobie „zbiera się” i biega coraz lepiej. Prezes zauważa, że co prawda wynik 38:26,58 min. jest dość daleki od rekordu życiowego żony, to na pewno nie jest też szczytem jej obecnych możliwości.

Martyna Krawczyńska z wynikiem 2:47,88 min. zwyciężyła w biegu elity na 1000 metrów w memoriale Czesławy Mentlewicz, który rozegrano przy Mistrzostwach Polski. Zawodniczka przygotowuje się do konkurencji 3000 metrów z przeszkodami i 1000 metrów jest obecnie dla niej dość krótkim dystansem. Rywalką w zmaganiach była rówieśniczka, aktualna Mistrzyni Polski Juniorek na 800 metrów Magdalena Brezę (Talex Borzytuchom).

„Nasza zawodniczka prowadziła bieg od startu do 750 metra, następnie rywalka zaatakowała i wyprzedziła naszą biegaczkę, ale na 100 metrów do końca, Martyna skontrowała i zdecydowanie zwyciężyła. Zapewne, gdyby nie taktyczny bieg to by padł nowy rekord życiowy (zabrakło 0,7 sek.)” - relacjonuje trener Korytkowski.

Z kolei w Szczawnicy podczas Mistrzostw Polski w Biegach Górskich świetnie zaprezentował się Piotr Łobodziński. Zawodnik w dwudniowej imprezie zdobył srebrny i brązowy medal. W piątek był drugi w biegu alpejskim (tylko pod górę). Zawodnicy mieli do pokonania „jedynie” 6,5 km, ale o przewyższeniu 920 metrów. Zwyciężył Dawid Malina (ROW Rybnik), a trzeci linię mety minął Dominik Tabor (Salco Niepołomice). Następnego dnia Łobodziński w biegu na krótkim dystansie (up and down), w którym są podbiegi i zbiegi wywalczył trzecie miejsce ulegając jedynie Michałowi Olejnikowi (WKS Grunwald Poznań) oraz Marcinowi Kubicy (Sprint Bielsko-Biała). Srebro i brąz są kolejno dziewiątym i dziesiątym krążkiem z Mistrzostw Polski w biegach górskich w karierze Piotra Łobodzińskiego. Tym startem zawodnik zapewnił sobie kwalifikację na czerwcowe Mistrzostwa Świata w biegach górskich w austriackim Innsbrucku.

W niedzielę w Mońkach podczas Biegów Wiosennych trzy zwycięstwa stały się udziałem biegaczy KS PREFBET-SONAROL. Martyna Krawczyńska i Andrzej Leończuk na 10km, a Justyna Korytkowska na 5km, stanęli na najwyższym podium we wszystkich przypadkach zwyciężając z bardzo dużą przewagą nad kolejnymi uczestnikami. W biegu na 5 km Wiktoria Grabowska zajęła 4 miejsce.

źródło: KS PREFBET-SONAROL