Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Biegali i układali piramidy z kartonów dla Łomży

Dbałość o własne zdrowie i formę fizyczną od dziecka jest inwestycją na całe dorosłe życie. Jednak promocja zdrowego i aktywnego stylu egzystencji ma też wymiar społeczny i – parafrazując słowa sprzed wieków - takie będą kondycje Rzeczypospolitej, jakie ich młodzieży wychowanie fizyczne. Organizatorzy zawodów w Szkole Podstawowej nr 1 zaproponowali 4-klasistom sport niebanalny.

Turniej sportowo-rekreacyjny pod hasłem „Jesteśmy aktywni dla Łomży” odbywał się w czwartek.

- To już trzecia edycja, podczas której uczniowie klas 4. łomżyńskich podstawówek rywalizowali o miano najsprawniejszych – opowiada nam o wydarzeniu Ewa Pietrusewicz, szkolna koordynatorka pomysłowej zabawy z oryginalnymi konkurnecjami. - Impreza miała na celu integrację młodzieży, promowanie aktywności fizycznej i patriotyzmu lokalnego.

Do zawodów przystąpiły łomżyńskie szkoły podstawowe nr: 1,  2,  5,  7,  9  i  10. Przygotowano 6 konkurencji sportowych i po jednym pytaniu, dotyczącym lokalnego sportu. Młodzi sportowcy rywalizowali w: biegu czwórkami z laską gimnastyczną, układaniu piramidy z kartonów, biegu z przeszkodami, rzucali woreczkami do celu i  kółkami na pachołek, „sadzili ananasy”, co było zabawą z ringo i pachołkami, oraz biegli slalomem z kijem hokejowym i krążkiem. Na koniec zmagań każda drużyna musiała odpowiedzieć na jedno pytanie, związane ze sportem lokalnym.

Najaktywniejsi dla Łomży są z „Jedynki”
Po zaciętej, ale przebiegającej w przyjaznej atmosferze rywalizacji fair play ogłoszono zwycięzców. Najbardziej aktywnymi dla Łomży sportowcami okazali się w czwartek gospodarze z reprezentacji SP nr 1, drugie miejsce zajęła drużyna SP nr 5, na podium znalazły się również dzieci z SP nr 2. Miejsce czwarte zajęła reprezentacja SP nr 9, miejsce piąte - drużyny z SP 7 i SP 10. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary z rąk dyrektor „Jedynki” Krystyny Kamińskiej, pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki.

- Na pochwałę zasługuje postawa licznie zgromadzonej publiczności, która dopingowała zawodników oraz zachęcała do jeszcze większego wysiłku i zaangażowania – docenia koordynatorka Ewa Pietrusewicz. - Zmagania naszych sportowców uatrakcyjnił występ szkolnych cheerleaderek z klas II b i II c. Ciekawy i emocjonujący trzeci turniej sportowo-rekreacyjny został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego z SP nr 1 w Łomży.

Opr. Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

źródło: SP1

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę