Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

VII Akademickie Mistrzostwa Makijażu Fantazyjnego

Wróżki, elfy, motyle i kwiaty zagościły w czwartek w stylizacjach uczestników VII Akademickich Mistrzostw Makijażu Fantazyjnego, którzy swoje prace przygotowali pod hasłem „W zaczarowanym lesie”.

Do konkursu z terenu województwa podlaskiego stanęły 24 zawodniczki. Przy ocenach pod uwagę brano nie tylko makijaż, ale i całą stylizację stroju i towarzyszących mu elementów. Dr Joanna Masłowska i dr Beata Jankowska, wykładowczynie ANSŁ, chwaliły wysoki poziom przygotowanych stylizacji. W kategorii szkół policealnych na najwyższym stopniu podium stanęła Anastazja Krasowska z Białegostoku. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Wiktoria Szabracka, a Anna Żerańska w kategorii studenci. 

- Całą stylizację od makijażu po strój przygotowałam samodzielnie. Kształcę się na dwóch kierunkach, także na technika dentystycznego, dlatego w ogonie sukni mam druty wtopione na klej dentystyczny, które dają płynny efekt poruszania się ogona kobry - opisywała detale wykończenia stroju Anastazja Krasowska ze Szkoły Policealnej Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkoły Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku, która przygotowała stylizację kobry. Jej modelką była rodzona siostra Nadzieja Krasowska, której najbardziej w całej stylizacji podobał się makijaż i efekt oczu kobry przy zamkniętych powiekach.

Z kolei Wiktoria Szabracka, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, zaprezentowała swoje wyobrażenie żywiołu. - Zaczarowany las to także żywioły, woda, która daje życie roślinom, zwierzętom. Uznałam, że oryginalnym pomysłem będzie zrobić z mojej modelki leśny strumień. Wydaje mi się, że super mi wyszło, zwłaszcza kryształy na włosach, które dają efekt mokrych włosów. Liczyłam na wyróżnienie za oryginalność, a mamy pierwsze miejsce, super! - opisywała Wiktoria. Jej modelka, Klaudia Siekierko, jak mówiła w stylizacji czuła się bardzo swobodnie, naturalnie. 

- Organizujemy konkursy, aby młodzi ludzie mogli się w czymś sprawdzić, zobaczyć, że są w danej dziedzinie dobrzy, wybitni. Ale istotna jest także dobra atmosfera konkursowej rywalizacji – mówiła Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, dr hab. Małgorzata Knaś-Dawidziuk, prof. ANSŁ.

 

Klasyfikacja VII Akademickich Mistrzostw Makijażu Fantazyjnego pod hasłem „W zaczarowanym lesie”

Kategoria I - uczniowie szkół ponadpodstawowych

Miejsce I

Wiktoria Szabracka, modelka Klaudia Siekierko, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu/Technik Usług Kosmetycznych i Fryzjerskich  

Miejsce II

Karolina Boratyńska, modelka Kamila Zoruk, Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie 

Miejsce III

Agata Siejk, modelka Katarzyna Olszewska, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu

Wyróżnienia: Wiktoria Wasilewska, modelka Zuzanna Dacz (Zespół Szkół Ogólnokształcących  i Zawodowych w Ciechanowcu); Wiktoria Szewczyk, modelka Dominika Szeligowska (III LO Łomża); Gabriela Bactawska, modelka Amelia Gudelsk (Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży). 

Kategoria II - Uczniowie Policealnych Szkół Kosmetycznych

Miejsce I

Anastazja Krasowska, modelka Nadzieja Krasowska, Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkoły Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku

Kategoria III - Studenci ANSŁ 

Miejsce I

Anna Żerańska, modelka Agata Łada

Miejsce II

Klaudia Okurowska, modelka Lizaveta Rutskaya

Miejsce III

Julia Dąbkowska, modelka Roksana Zawadzka 

 

źródło: ANSŁ

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę