Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Uwolnij się od alkoholizmu! Kiedy nadchodzi czas na terapię.

Przezwyciężenie uzależnienia od alkoholu zaczyna się od wykwalifikowanego ośrodka leczenia, który może pomóc w zajęciu się podstawowymi i współwystępującymi zaburzeniami. Ze względu na powszechność alkoholu w naszej kulturze, zdrowiejący alkoholicy są stale bombardowani wyzwalaczami. Ośrodek leczenia alkoholizmu musi być doskonale wyposażony, aby pomóc odzyskującemu użytkownikowi znaleźć skuteczne sposoby zarządzania wyzwalaczami i pragnieniami, aby być skutecznym.

Całodobowa ochrona

Różne czynniki, takie jak historia choroby, system wsparcia i osobista motywacja, mogą odgrywać rolę w powodzeniu Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie powinno być nadzorowane przez zespół specjalistów medycznych w ośrodku odwykowym. W całym kraju w ośrodkach leczenia alkoholizmu pracują profesjonaliści, którzy poprowadzą Cię przez każdy etap procesu zdrowienia - od detoksu do życia po odwyku. Pomyśl o nich jako o swoim całodobowym systemie wsparcia, który będzie świętował Twoje sukcesy i pracował z Tobą nad wszelkimi wyzwaniami.

Ośrodek leczenia alkoholizmu jest najbardziej zorganizowanym środowiskiem leczenia dla tych, którzy pokonują alkoholizm. Ogólnie rzecz biorąc, te ośrodki są nastawione na leczenie najcięższych form alkoholizmu i wymagają, aby osoby pozostały na miejscu przez cały czas trwania programu - od 1 do 3 miesięcy. Taką możliwość oferują m.in. zamknięte ośrodki leczenia uzależnień, znajdujące się „na odludziu”, gdzie można w 100 proc. skoncentrować się na wychodzeniu z nałogu bez żadnych zewnętrznych pokus. Bardzo dobre miejsce do wychodzenia z nałogu stanowi np. prywatny ośrodek leczenia uzależnień – Terapia Przy Lesie.

Zdjęcie 2.jpg

Rodzaje leczenia i terapia

Po zakończeniu detoksu rozpoczyna się terapia, chociaż w niektórych programach terapia rozpoczyna się już podczas detoksu. Terapia przybiera różne formy, a typowy dzień na odwyku może obejmować terapię grupową, indywidualną, rodzinną lub dla par, a także warsztaty rozwijające umiejętności, przygotowujące do życia po zakończeniu leczenia. Istnieje wiele rodzajów terapii behawioralnej, które są stosowane w renomowanych, opartych na badaniach naukowych programach odwykowych.

Leczenie często obejmuje terapię grupową lub indywidualną, aby pomóc ludziom zrozumieć motywacje stojące za ich zachowaniami i rozpoznać ich wyzwalacze do nadużywania alkoholu. Kiedy ludzie zrozumieją, co wyzwala ich zachowanie, mogą pracować nad rozwojem umiejętności radzenia sobie z tymi wyzwalaczami w zdrowszy sposób. Ośrodek leczenia alkoholizmu zatrudnia najlepszych specjalistów, którzy dobierają indywidualne metody leczenia. 

Czego można się spodziewać po odwyku?

Ważne jest również, aby edukować osobę na temat uzależnienia i przygotować ją do powrotu do normalnej rutyny po leczeniu. Przejście od leczenia do życia po odwyku może być wyboiste, ale odpowiednie przygotowanie i wsparcie może wygładzić tę ścieżkę. Podczas tych sesji osoby mogą dowiedzieć się o dostępnych w społeczności zasobach, które mogą pomóc w powrocie do zdrowia po leczeniu, a także o strategiach motywacji i radzenia sobie z problemami, które pomogą im uniknąć powrotu do alkoholu po leczeniu. Zasoby te mogą obejmować odniesienia do grup wsparcia, takich jak Anonimowi Alkoholicy, narzędzia do unikania typowych sytuacji, które mogą wyzwolić głód lub pragnienie alkoholu, oraz strategie rozwijania sieci społecznych, które mogą motywować do trzeźwości.

Ośrodek leczenia alkoholizmu może również utrzymywać kontakty z "absolwentami" programu po zakończeniu leczenia. Często przybiera to formę programów dla absolwentów, które wspierają sieć wsparcia, która jest tak ważna dla trwałego wyzdrowienia. Czy odwyk dla alkoholików jest skuteczny? Ośrodek leczenia alkoholizmu może być skutecznym narzędziem w drodze do leczenia, o ile dana osoba jest gotowa i chce dokonać zmiany. Jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz, jest gotowy do podjęcia leczenia, poznaj nasze ośrodki odwykowe w pobliżu Ciebie już dziś. Dowiedz się więcej o odwyku alkoholowym dzięki historiom o nadużywaniu alkoholu i odzyskiwaniu zdrowia od prawdziwych ludzi, którzy zmagali się z alkoholizmem.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę