Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Domasiewicz pyta Chrzanowskiego o obietnice

Główne zdjęcie
Dariusz Domasiewicz

„Panie Prezydencie, Panie Prezesie gdzie obniżki? - pyta radny Dariusz Domasiewicz stojąc na Starym Rynku w Łomży. Przypomniał, że słowa prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, że „Mamy swoją spółkę, mamy też możliwość wpływania na to jakie są ceny ciepła w mieście”.

Radny Dariusz Domasiewicz konferencje prasową zwołał na środku Starego Rynku w Łomży. To właściwie kontynuacja opublikowanego niedawno zestawienia wydatków na promocję MPEC-u. Okazało się wówczas, że miejska spółka prawie 10 tys. zł przeznaczyła na „filiżanki” dla parafii prawosławnej w Białymstoku czy 40 tys. zł na klub, o którym zaraz po otrzymaniu pieniędzy zrobiło się cicho.

- Minęło kilkanaście miesięcy i ogromna podwyżka – zauważa radny. - Panie Prezydencie sprawuje Pan nadzór właścicielski nad spółką MPEC. (...) Bardzo proszę wpłynąć na cenę tak jak Pan obiecał 19 listopada 2021 roku. Proszę wyjść z Ratusza, proszę wyjść ze strefy komfortu i przyjrzeć się temu co się dzieje w spółce miejskiej – postulował Domasiwicz. 

Przypomniał że spółka ciepłownicza w ostatnich 5 latach na promocję wydała blisko milion złotych, choć jest praktycznie monopolistą na łomżyńskim rynku i nie jest też w stanie eksportować ciepła poza granice Łomży. Nazwał je "zbytkiem”.

Domasiewicz przypomniał głośne ostatnio wydatki z ubiegłego roku czyli zestaw herbaciany dla białostockiej parafii prawosławnej czy dotację dla klubu, o którym niedługo potem słuch zaginął. 

- Panie Prezydencie (…) Czy kontrolujecie te pieniądze? (…) Jak spojrzeć w oczy seniorom? - pytał stojąc przed Ratuszem Dariusz Domasiewicz. 

W ocenie radnego, także na zakupie kotłowni w Czerwonym Borze spółka straciła „blisko pół miliona złotych”. Przypomniał, że na dziś ceny węgla na giełdzie spadły o blisko 50%

- Panie Prezydencie, Panie Prezesie gdzie obniżki? - pyta i dodaje o kolejnej szykującej się podwyżce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę